افزونه Akismet برای وردپرس

افزونه Akismet برای وردپرس

علی مرادی

هر پک نصبی وردپرس دارای دو افزونه از پیش نصب شده است. یکی از آنها Akismet است که قطعاً در لیست افزونه هایی که حتما باید در وردپرس نصب باشد است. حتی اگر Akismet از پیش نصب شده باشد ، به طور پیش فرض فعال نمی شود. برای فعال کردن آن باید اقدامات دیگری را انجام دهید. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که Akismet چیست و چرا باید بلافاصله شروع به استفاده از آن کنید.

Akismet چیست؟

Akismet یک سرویس فیلتر کردن اسپم کامنت است. نام Akismet از Automattic و Kismet آمده است. Auttomatic شرکتی است که در پشت آکیسمت قرار دارد و توسط بنیانگذاران وردپرس مت مولنویگ تأسیس شده است. Akismet با استفاده از الگوریتم های خود ، نظر وبلاگ و اسپم pingback را جلب می کند. این الگوریتم از اشتباهات خود و اقدامات انجام شده توسط وب سایت های شرکت کننده یاد می گیرد. به عنوان مثال ، هنگامی که تعدادی از وب سایت ها شروع به گزارش مطالب مشابه به عنوان اسپم می کنند ، Akismet یاد می گیرد آن نوع محتوا را به عنوان SPAM در آینده شناسایی کند. از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ ، آکیسمت بیش از ۸۳ میلیارد اظهار نظر درباره اسپم را به خود جلب کرده است.

 

افزونه Akismet برای وردپرس

چرا باید از Akismet استفاده کنید؟

در وب سایت های محبوب میزان نظرات هرزنامه ها می تواند به ۸۵٪ برسد. این بدان معناست که از هر ۱۰۰ نظر فقط ۱۵ مورد قانونی هستند. تعدیل نظر یک کار زمانبر است و آکیسمت می تواند ساعت ها را در کار شما صرفه جویی کند. آکسیمت قبل از اینکه در صف اعتدال شما قرار بگیرد در انتظار معاینه است ، نظرات اسپم را دریافت می کند. این به شما امکان می دهد انرژی خود را بر تعدیل نظرات کاربران واقعی متمرکز کنید.

انتقاد توسط کاربران:

در گذشته کاربران از Akismet به دلیل اسپم کردن نظرات درست انتقاد کرده اند. یعنی اظهار نظرهای مشروع که توسط افزونه Akismet به عنوان اسپم مشخص می شود. این می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. یکی از شایع ترین دلیل این است که اگر نظر کاربر توسط تعدادی از وبلاگ ها به عنوان هرزنامه علامت گذاری شود ، پس از آن Akismet یاد می گیرد که تمام نظرات آن کاربر را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کند. آکسیمت مانند هر پلتفرم خودکار دیگر بی نقص نیست ، اما بهترین گزینه است.

چگونه بدانیم آیا نظر شما به عنوان هرزنامه تشخیص داده شد یا نه؟

اگر نظر شما توسط Akismet به عنوان هرزنامه علامت گذاری شده باشد ، آنگاه مانند آنچه در حالت عادی مشاهده می کنید ، انتظار اعلامیه انتظار را ندارید. اگر نظر خود را در مورد سایت ارسال کردید ، و متن اظهار نظر خود را به همراه اعلانی که در انتظار تعدیل است ، نمی بینید ، باید بلافاصله با مدیر سایت تماس بگیرید. آنها می توانند به بیرون کشیدن نظر شما از جعبه هرزنامه کمک کنند و Akismet اضافه کاری از اشتباهات آن می آموزد.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: Akismet Plugin آموزش وردپرس افزونه وردپرس

ارسال دیدگاه جدید