آجاکس یا AJAX در وردپرس چیست؟

آجاکس یا AJAX در وردپرس چیست؟

علی مرادی

AJAX یا Asynchronous Javascript and XML در وردپرس ، مجموعه ای از تکنیک های مورد استفاده در توسعه وب است که به یک صفحه وب اجازه می دهد بدون بارگذاری مجدد صفحه ، با یک سرور ارتباط برقرار کند. با استفاده از AJAX ، برنامه های موجود در وب می توانند بدون دخالت در صفحه وب موجود ، داده ها را با سرور تبادل کنند. اگرچه “X” در نظر گرفته شده برای XML است ، اما نیازی به استفاده از XML برای تبادل داده نیست. در عوض JSON قابل استفاده است.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

AJAX در وردپرس چیست؟

در برنامه های کامپیوتری ، اگر آنها مستقل از سایر فرایندها عمل کنند ، “غیر همزمان یا asynchronous ” هستند. به همین دلیل برای ارسال اطلاعات به سرور نیازی به بارگیری مجدد صفحه وب نیست. روش دقیق برای این کار از چیزی به نام یک شی XMLHttpRequest استفاده می کند ، که به طور مؤثر واسط است که به اسکریپت ها اجازه می دهد درخواست های AJAX را انجام دهند.

AJAX فقط یک فناوری نیست. همه این فناوری ها برای ایجاد یک درخواست HTTP یا HTTPS با هم کار می کنند. به گفته جسی جیمز گرت ، كه برای اولین بار این اصطلاح را استفاده كرد ، فن آوری های زیر در AJAX گنجانیده شده است:

در وردپرس ، AJAX را می توان در صفحه نمایش ویرایش پست مشاهده کرد که می توانید در حین نوشتن یک پست ، بدون بارگذاری مجدد صفحه ، دسته جدیدی اضافه کنید. نمونه دیگر را می توان در صفحه نظرات مشاهده کرد که می توانید بدون بارگذاری مجدد صفحه ، نظر را تأیید یا حذف کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: آموزش وردپرس

  • amir گفت:

    مطالبتون عالی بود ممنون

  • ارسال دیدگاه جدید