CSS چیست؟

CSS چیست؟

علی مرادی

Sheets Style Cascading ، که بطور مخفف از آن به عنوان CSS یاد می شود ، یک زبان طراحی ساده است که برای ساده تر کردن روند دستیابی به صفحات وب طراحی شده است. CSS نگاه و احساس بخشی از یک صفحه وب را کنترل می کند. با استفاده از CSS می توانید رنگ متن ، سبک قلم ها ، فاصله بین پاراگرافها ، نحوه اندازه گیری ستون ها و نحوه قرار گیری ، تصاویر یا رنگهای پس زمینه استفاده کنید ، طرح های چیدمان ، تغییرات در صفحه نمایش برای دستگاه های مختلف و اندازه صفحه نمایش را کنترل کنید. و همچنین انواع اثرات دیگر.

یادگیری و درک CSS آسان است ، اما کنترل قدرتمندی بر ارائه یک سند HTML ارائه می دهد. معمولاً این زبان با زبانهای نشانه گذاری HTML یا XHTML و یا javascript ترکیب می شود.

در ادامه با در شتابان هاست همراه باشید تا به این موضوع بپردازیزم.

مزایای CSS:

  • CSS باعث صرفعه جویی وقت می شود: می توانید یک بار CSS را بنویسید و سپس از همان برگه در چندین صفحه HTML استفاده مجدد کنید. می توانید برای هر عنصر HTML یک استایل تعریف کنید و آن را در هر صفحه وب مورد نظر خود اعمال کنید.
  • صفحات سریعتر بارگیری می شوند: اگر از CSS استفاده می کنید ، نیازی به نوشتن هر بار ویژگی های برچسب HTML نیست. فقط یک قانون CSS از یک برچسب بنویسید و آن را در تمام وقایع آن برچسب اعمال کنید. بنابراین کد کمتر به معنی بار بارگیری سریعتر است.
  • تعمیر و نگهداری آسان: برای ایجاد یک تغییر جهانی ، به سادگی سبک را تغییر دهید و همه عناصر در تمام صفحات وب به صورت خودکار به روز می شوند.
  • سبکهای برتر به HTML: این CSS از ویژگیهای بسیار گسترده تری نسبت به HTML برخوردار است ، بنابراین می توانید در مقایسه با ویژگیهای HTML نمای به مراتب بهتری به صفحه HTML خود بدهید.
  • سازگاری دستگاه های چندگانه: ورق های سبک اجازه می دهد تا برای بیش از یک نوع دستگاه محتوا بهینه شود. با استفاده از یک سند HTML مشابه ، نسخه های مختلف یک وب سایت می تواند برای دستگاه های دستی مانند PDA و تلفن های همراه یا برای چاپ ارائه شود.
  • استانداردهای جهانی وب: در حال حاضر ویژگی های HTML در حال کم شدن هستند و توصیه می شود از CSS استفاده کنید. بنابراین ایده خوبی است برای شروع استفاده از CSS در تمام صفحات HTML تا آنها را با مرورگرهای آینده سازگار کنید.

چه کسی CSS را ایجاد و حفظ می کند؟

CSS از طریق گروهی از افراد درون W3C موسوم به گروه کاری CSS ایجاد و نگهداری می شود. کارگروه CSS اسنادی به نام مشخصات ایجاد می کند. وقتی مشخصات مورد بحث توسط اعضای W3C مورد بحث و بررسی قرار گرفته باشد ، به یک توصیه تبدیل می شود.

این مشخصات تصویب شده به این دلیل توصیه نامیده می شوند که W3C هیچ کنترلی بر اجرای واقعی زبان ندارد. شرکت ها و سازمان های مستقل آن نرم افزار را ایجاد می کنند.

نکته: کنسرسیوم جهانی وب ، یا W3C گروهی است که در مورد چگونگی عملکرد اینترنت و نحوه تکامل آن توصیه هایی را ارائه می دهد.

نسخه های CSS:

Cascading Style Sheets level 1 یا (CSS1) به عنوان توصیه در دسامبر ۱۹۹۶ از W3C بیرون آمد. این نسخه به زبان CSS و همچنین یک مدل قالب بندی تصویری ساده برای همه برچسب های HTML توضیح می دهد.

CSS2 در می ۱۹۹۸ به توصیه W3C تبدیل شد و بر پایه CSS1 پایه گذاری می شود. این نسخه پشتیبانی از برگه های سبک خاص رسانه را اضافه می کند. به عنوان مثال چاپگرها و دستگاههای شنیداری ، فونتهای قابل بارگیری ، موقعیت یابی عناصر و جداول.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: برنامه نویسی

ارسال دیدگاه جدید