آشنایی با ابزارک ها یا Widgets در وردپرس

  • توسط نیلوفر موسوی
  • ۱۲ روز قبل
  • وردپرس
آشنایی با ابزارک ها یا Widgets در وردپرس

در وردپرس ، Widgets یا همان ابزارک هایی وجود دارد که دارای توده ای از محتوا می باشند و آن ها را می توانید به sidebars ( نوارهای کناری) ، پاورقی ها و قسمت های دیگر سایت خود اضافه کنید. آیا تاکنون از وبلاگ شخصی بازدید کرده و در نوار کناری عکس، فرم ثبت نام یا منویی را مشاهده کرده اید؟ این ها همه ابزارک می باشند.

هر ابزارک می تواند یک ویژگی یا عملکردی را به سایت شما بیفزاید. ابزارک های رایج برای افزودن به سایت شما شامل منوها ، لیست پست های محبوب ، تقویم ها ، تبلیغات بنرها ، نمادهای اجتماعی و مواردی دیگر می شوند.

حال از کجا می توانیم این ابزارک ها را در سایت خود اضافه کنیم؟

همه این ها به موضوع وردپرس شما مربوط می شود. بسیاری از مضامین دارای قسمت هایی برای ابزارک در نوار کناری و پایین صفحه است.

همچنین برخی به شما این امکان را می دهند که ابزارک ها را در قسمت هدر ، صفحه اصلی یا سایر قسمت های سایت خود قرار دهید.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

 

ابزارک ها یا Widgets در وردپرس برای فراهم کردن روشی ساده و آسان برای کاربران وردپرس ایجاد شده است تا آن ها بتوانند بدون نیاز به کد نویسی ، طراحی و محتوای سایت خود را کنترل کنند.

بیشتر مضامین وردپرس از ابزارک ها پشتیبانی می کنند. بسته به موضوع وردپرس شما ، ابزارک ها ممکن است در قسمت هدر ، پاورقی ، نوار کناری یا درست زیر محتوای پست وبلاگتان و یا ممکن است هر قسمت دیگری باشد.

وردپرس به صورت پیش فرض دارای چندین ابزارک از جمله : دسته ها ، ابر برچسب ،منوی navigation ، تقویم ، نوار جستجو ، قسمتی برای نمایش پست های اخیر و مواردی دیگر می باشد.

بسیاری از افزونه های وردپرس ابزارک های مخصوص به خود را نیز اضافه می کنند که می توانید از آنها برای اضافه کردن قابلیت هایی به بخش های مختلف استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانید یک فرم خبرنامه نامه الکترونیکی را به نوار کناری خود اضافه کنید یا با افزونه ای مانند WPForms ، فرم تماس با ما را به پاورقی خود بیفزایید.

Widgets می توانند برای کمک به بازدید کنندگانتان در جهت یابی به سمت سایت شما و ترغیب آنها به انجام کارهایی مانند ثبت نام در خبرنامه (newsletter) یا پیگیری شما در رسانه های اجتماعی ، بسیار مفید باشد.

 

نحوه افزودن ابزارک در وردپرس:

هنگامی که برای اولین بار وبلاگ خود را راه اندازی می کنید ، تنظیم ابزارک، برای شما یک گام مهم است.

ابزارک ها برای استفاده آسان هستند و با dragging and dropping می توان آنها را به یکی از قسمت های موضوعی اضافه کرد.

می توانید با رفتن به Appearance » در صفحه Widgets از قسمت نوار کناری ادمین ، لیست ابزارک های موجود را در سایت خود بیابید.

در این صورت ، تمام ابزارک های موجود را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد. قسمت های ابزارک موضوع شما در سمت راست لیست دیده خواهد شد.

در زیر هر ویجت نصب شده، توضیحی مختصر مشاهده می کنید که به توضیحی درباره هدف و نحوه استفاده از آن پرداخته است.

برای افزودن ابزارکی به قسمت ابزارک ها در سایت خود ، کافیست آن را از لیست سمت چپ به ناحیه ای در سمت راست بکشید و رها کنید.

همچنین می توانید ابزارک ها را به بالا و یا پایین حرکت دهید تا آنها را دوباره تنظیم کنید.

هر ابزارک دارای تنظیمات خاص خود است که می توانید بعد از افزودن ابزارک آن تنضیمات را مشاهده کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات ، روی دکمه ذخیره کلیک کنید.
به عبارت ساده ، افزونه ها مانند برنامه های گوشی هوشمند هستند. این برنامه ها برای استفاده باید از قسمت صفحه افزونه ادمین نصب و فعال شوند.
افزونه ها می توانند انواع عملکردها و ویژگی ها را به وب سایت وردپرس شما اضافه کنند ، از جمله آن ها، افزودن ابزارک های بیشتری است که می توانید استفاده کنید. اما همه افزونه ها ، ابزارک ها را اضافه نمی کنند و این کاملاً به هدف افزونه مور نظر بستگی دارد.
از طرف دیگر ، ابزارک ها بلوک های کشیدن و رها کردن (drag-and-drop) هستند که می توانید از آنها برای افزودن محتوا به ستون کناری سایت و سایر قسمت ها استفاده کنید.
برخی ابزارک ها با نصب وردپرس شما به طور پیش فرض وجود دارند ، همچنین می توانید با استفاده از افزونه های خاص ، ابزارک های بیشتری را نیز اضافه کنید.
این ابزارک ها در قسمت های محتوای خاصی به نام قسمت های ابزارک قرار داده می شوند و سپس بازدید کنندگان شما می توانند آن محتوا را در سایت شما مشاهده کنند.
امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *