توزیع دیپین چیست و چه کاربردی دارد

توزیع دیپین چیست و چه کاربردی دارد

علیرضا قهرمانی

احتمالا برخی از شما در جست و جو اینترنت با عبارت دیپین برخورد کرده اید ولی معنا و مفهوم آن را نمی دانید. دیپین یکی از توزیع های بسیار محبوب لینوکس است . ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست موضوع دیپین چیست و چه کاربردی دارد را به طور کامل توضیح می دهیم. ما را همراهی کنید.

لینوکس تا دلتان بخواهد توزیع دارد، از ابونتو گرفته تا ردهت اما یک توزیع این میان می درخشد و اهمیت زیبایی توزیع را فریاد می زند. این توزیع که در کشور چین ساخته و توسعه داده شده نامش دیپین است.

زیبایی چشم نواز این توزیع برای کسانی که زیبایی سیستم عامل و محیط گرافیکی و کاربری اهمیت دارد لذت را به ارمغان خواهد آورد.

محیط آن تقریبا شبیه به مک او اس در کامپیوتر ها و لپ تاپ های اپل است ! پس اگر به دنبال محیط کاربری بسیار زیبا بین توزیع های لینوکس میگردید سراغ دیپین بروید این پیشنهاد ما به شماست.

دیپین بر پایه دبیان است

اما مخازن جدا دارد و به کامل بودن مخازنش معروف است. این توزیع بعد از نصب، تعداد زیادی از نرم افزار های اختصاصی را به همراه دارد که عملکرد خوبی هم دارند.

در زیر چند نمونه تصویر از محیط کاربری این سیستم عامل برای شما تهیه کرده ایم.

what-is-deepin

what-is-deepin

نصب این توزیع بسیار آسان است حتی آسان تر از نصب اوبنتو ! اما ما معتقدیم ک این توزیع برای سیستم های قدیمی و ضعیف مناسب نیست چون به رم بالای ۲ تا ۴ گیگابایتی احتیاج خواهد داشت.

دیپین همواره آپدیت میشود و باگ ها و مشکلات آن رفع میشود چون از سوی چینی ها پشتیبانی می شود ؛ در هر آپدیت قابلیت های جدید تر و بهتری به همراه می آورد. 🙂

امیدواریم با دیپین به طور کامل آشنا شده و مزیت و کاربرد آن را دانسته باشید.

ما را در وبلاگ شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: توزیع های لینوکس

ارسال دیدگاه جدید