سرور مجازی ابری چیست؟

سرور مجازی ابری

سرور مجازی ابری چیست؟

سرور کلود چیست؟

تفاوت آن با سایر سرور های مجازی چیست؟

اگر شما در حوزه هاستینگ و تجارت اینترنتی مشغول هستید حتما با مفاهیم «ابر» و «سرور ابری» برخورد کرده اید. شما حتی ممکن است سرور مجازی،  ماشین مجازی، سرور اختصاصی مجازی نیز شنیده باشید. در این مقاله قصد داریم از سرور مجازی ابری صحبت کنیم.

 

در ابتدا از تعریف بعضی از مفاهیم شروع می کنیم:

ابر چیست؟

تکنولوژی ابر

Cloud-Technology

به طور خلاصه می توان گفت در ابر و محاسبات ابری از یک شبکه در اینترنت برای ذخیره، مدیریت و پردازش اطلاعات استفاده می شود نه از یک کامپیوتر محلی.

هدف این محیط این است که کابران از راه دور و بدون داشتن منابع مورد نیاز بالا به اطلاعات دست یابند و نیازی به ذخیره، مدیریت و پردازش اطلاعات در کامپیوتر خود ندارند.

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی یک قسمت از یک سرور اختصاصی است که همان کارایی را دارد ولی منابع آن قسمتی از منابع تخصیص داده شده از سرور اختصاصی است. برای مطالعه بیشتر در این مورد از این لینک استفاده نمایید.

 

سرور مجازی ابری چیست؟و تفاوت آن با سرور مجازی معمولی چیست؟

سرور مجازی ابری

cloud-vps

در واقع سرور مجازی ابری یا کلود  همان سرور مجازی معمولی هستند که برروی زیرساخت ابری و در محیط رایانش ابری ارائه می شوند. درحالت عادی سرورهای مجازی فقط برروی یک سرور فیزیکی با سخت افزار مربوط به آن پیاده سازی می شوند و در این مورد با خرابی هر یک از قطعات سخت افزاری مربوطه، تمامی سرورهای مجازی موجود برروی آن نیز با مشکل مواجه می شوند؛ اما در محیط ابری سرور  مجازی ایجاد شده دارای تمامی نیازمندی های نرم افزاری لازم به جهت اجرا بوده و به هیچ عنوان وابسته به نرم افزار متمرکز و یا تنها یک سرور فیزیکی با سخت افزار واحد نبوده و این امر باعث می شود تا در هر زمان امکان اجرای ماشین های مربوطه برروی هریک از سرورهای فیزیکی موجود به سادگی و با انجام مهاجرت خودکار و انلاین آنها  وجود داشته باشد.

 

چگونه می توان سرور مجازی ابری (کلود) خرید؟

برای خرید سرور مجازی وارد این لینک شوید و از پلن های موجود یکی را انتخاب نمایید و اقدام به ثبت سفارش کنید. آموزش نحوه سفارش را اینجا مشاهده نمایید.

سرور مجازی ابری ارائه شده در شتابان هاست از دیتاسنتر HETZNER آلمان می باشد و امکان خرید از سه موقعیت مختلف و تحویل آنی یک شبکه بسیار پایدار و سرعتی بی نظیر را برای شما فراهم می کند، این سرور ها در حال حاضر از محبوب ترین سرویس های مجموعه ما هستند.
همچنین شتابان هاست برای مدیریت سرور مجازی ابری از پنل اختصاصی استفاده می کند که در این مطلب به صورت کامل توضیح داده شده است.
قبلی «
بعدی »

رضا هستم، از پایه گذاران و پشتیبانان شتابان هاست، کار در شتابان و پیگیری مشکلات مشتریانمان بهترین اتفاقی است که هر روز با آن مواجه هستم، علاقه مند به پیگیری و رفع مشکلات و پاسخگویی به سوالات در زمینه هاستینگ هستم و گاهی در وبلاگ برای شما توضیحات مختصری در رابطه با برخی موضوعات ارائه می کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *