وی پی اس ( VPS) چیست؟ و چگونه می توانیم وی پی اس داشته باشیم؟

  • توسط رضا
  • ۱۱ ماه قبل
سرور مجازی

وی پی اس (VPS) چیست؟

VPSمخفف ( Virtual Private Server ) یا سرور مجازی یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی اینترنت ارائه می گردد.

یک سرور اختصاصی مجازی یا VPS ( وی پی اس ) سیستم عامل مجزایی برای خود دارد و مشتریان دسترسی Superuser و یا Root به آن سیستم عامل را دارند در نتیجه آن ها می توانند هر نرم افزاری می خواهند را بر روی آن سرور نصب نمایند، از جهات گوناگونی سرور مجازی را می توان عملاً معادل سرور اختصاصی و فیزیکی دانست با این تفاوت که این نوع سرور ها بسیار ساده تر ایجاد و تنظیم می گردند. به عبـارت بهتر با استفاده از تکنولوژی مثل Virtuozzo، Virtualizor، Vmwareو… با بهره گیری از سخت افزارهای بسیار پر قدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکـی به چندین VPS با امکانات یکسان و منابع متفاوت تقسیم کرد.

مهمترین ویژگی های استفاده از VPS

مهمترین ویژگی های استفاده از VPS ها در مقایسه با بقیه سرویس های میزبانی هزینه بسیار کمتر VPS ها نسبت به سرورهای اختصاصی و استقلال عملکرد و دسترسی بالاتر نسبت به سرویس های نمایـندگی (Resseller/Shared Hosting) است بگونه ای که هزینه VPS ها در اکثر اوقات یک پنجم تا یک دهم هزینـه سـرور های اختصاصـی بوده ولی همه امکانات آنهـا را دارا است.

سرور مجازی یا vps دارای پنچ فایده عمده هستند:

۱-قیمت: سرور های مجازی امکان داشتن سرور عملیاتی کامل را تنها با داشتن کسری از قیمت سرور ما در فراهم خواهند اورد.

۲- یکپارچگی اصلاعات: با داشتن vpsقادر به تعریف نسخه پشتیبان از نوع Incrementalروی ۵ Raid Arrayخواهید شد.

۳- مدیریت: ماهیت سرور مجازی به معنایی امکان اعمال مدیریت روی نرم افزارهای مختلف و نصب Patchها و updateهاست.نگران بروزرسانی بسته هایی نرم افزاری نباشید,زیرا توسط خود ما قابل کنترل هستنند.

۴- عملیاتی بودن: سرور مجازی کاملا عملیاتی است و مانند یک سرور مستقل عمل میکند.

۵- استفاده موثر از منابع: با سرور مجازی قادر به دسترسی بر منابع مورد نیاز در صورت نیاز بیشتر میتوانید به راحتی ان را مدیریت کنید و منابع لازم به نرم افزار خود اختصاص بدید.

 

چگونه یک وی پی اس داشته باشیم؟

شتابان هاست با داشتن سرور های قدرتمند از دیتا سنترهای OVH فرانسه و Hetzner آلمان این امکان را در اختیار شما قرار داده است که با توجه به نیازتان سرور مجازی مورد نظرتان را تهیه نمایید.

انواع پلن های موجود در شتابان هاست به صورت زیر می باشد:

۱- سرور های مجازی اروپا با هارد ساتا

۲- سرور های مجازی SSD NVMe آلمان

۳- سرور های مجازی ابری شتابان هاست و آموزش مدیریت سرور های ابری

۴- سرور های مجازی حجیم شتابان هاست

No votes yet.
Please wait...
قبلی «
بعدی »

رضا هستم، از پایه گذاران و پشتیبانان شتابان هاست، کار در شتابان و پیگیری مشکلات مشتریانمان بهترین اتفاقی است که هر روز با آن مواجه هستم، علاقه مند به پیگیری و رفع مشکلات و پاسخگویی به سوالات در زمینه هاستینگ هستم و گاهی در وبلاگ برای شما توضیحات مختصری در رابطه با برخی موضوعات ارائه می کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *