نقشه سایت یا XML Sitemap چیست

نقشه سایت یا XML Sitemap چیست

علی مرادی

در اوایل دهه ۲۰۰۰ ، وب سایتهای دولتی پیوندی در صفحه اصلی خود با عنوان “Sitemap” داشتند. این صفحه معمولاً لیستی از تمام صفحات موجود در آن وب سایت را در اختیار داشت. حتی امروزه برخی وب سایت ها دارای چنین نقشه های HTML یا XML هستند. با این حال ، Sitemap از لیست بولت های دستی HTML ایجاد شده اند.

امروزه Sitemap به جای HTML در XML منتشر می شوند و مخاطبان هدف آنها موتورهای جستجو هستند و نه افراد. اخیراً یکی از کاربران ما ایمیلی را برای ما ارسال کرد که از ما سؤال می کند: نقشه سایت وردپرس چیست؟ آیا من نیاز به نقشه سایت در سایت خود دارم؟ چگونه می توانم یک نقشه سایت در وردپرس ایجاد کنم؟ اگر تازه وارد وردپرس هستید و همان سؤالات را دارید ، پس در جای مناسب قرار دارید. در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که Sitemap چیست ، چرا به نقشه سایت نیاز دارید ، چگونه می توانید یک نقشه سایت در وردپرس ایجاد کنید.

نقشه سایت وردپرس XML چیست؟

Sitemap لیستی از صفحات وب سایت است که برای همه کاربران قابل دسترسی است. نقشه سایت XML راهی برای صاحبان وب سایت است تا به تمام صفحاتی که در وب سایت آنها وجود دارد ، به موتورهای جستجو بگویند. نقشه سایت وردپرس XML همچنین به موتورهای جستجو می گوید که پیوندها در وب سایت شما از دیگران مهم تر است و چند دفعه وب سایت خود را به روز می کنید. در حالی که نقشه های سایت رتبه بندی جستجوی شما را افزایش نمی دهد ، به موتورهای جستجو این امکان را می دهد تا وب سایت شما را بهتر ویرایش کنند.

چرا به نقشه سایت XML نیاز دارید؟

از دیدگاه بهینه سازی موتور جستجو SEO ها Sitemap بسیار مهم هستند. ابتدا می خواهیم به وضوح بیان کنیم که اضافه کردن نقشه سایت بر رتبه بندی جستجو تأثیری ندارد. با این حال ، اگر صفحه ای در سایت شما وجود دارد که ایندکس نشده است ، پس نقشه سایت راهی را برای شما فراهم می کند تا موتورهای جستجو را در مورد آن صفحه بدانند ، بنابراین می توان آنرا به درستی فهرست بندی کرد.

نقشه سایت برای وب سایت ها و وبلاگ های جدید بسیار مفید است. از آنجا که بیشتر وبلاگ های جدید معمولاً بک لینک های زیادی برای پست های شخصی خود ندارند ، برای موتورهای جستجو سخت می شود که همه پست ها و صفحات خود را کشف کنند. نقشه های سایت به آن وب سایت ها اجازه می دهد موتورهای جستجوگر بتوانند سایتهای خود را به صورت کارآمد تر مرور کنند.

برای وب سایت های محبوب ، Sitemap ها به وب سایت شما اجازه می دهد تا با موتورهای جستجو به طور مؤثر تعامل داشته باشد. موتورهای جستجو می توانند حدس بزنند که سایت شما چقدر به روز می شود ، چه قسمت هایی از وب سایت شما بیشتر از سایرین به روز می شوند ، نرخ کرول را برای سایت خود تعیین می کنند و غیره. این باعث می شود دید کلی سایت شما نسبت به موتورهای جستجو بهبود یابد.

 

نقشه سایت یا XML Sitemap چیست؟

چگونه یک نقشه سایت در وردپرس ایجاد کنیم؟

روشهای مختلفی برای ایجاد نقشه سایت XML در وردپرس وجود دارد. در شتابان هاست، ما از پلاگین SEO WordPress Yoast برای تولید نقشه های سایت استفاده می کنیم. ما از این افزونه استفاده می کنیم زیرا به ما این امکان را می دهد که پست های وبلاگ خود را به همراه ارائه سایر ویژگی ها از جمله نقشه های سایت ، ادغام اجتماعی و موارد دیگر بهینه کنیم. ما همچنین متوجه شده ایم که این کارآیی بیشتر از سایر تولید کنندگان نقشه سایت مستقل برای وردپرس دارد. سرانجام ، این برنامه همچنین نقشه های سفارشی مانند نقشه سایت ویدیو را ارائه می دهد.

برای افزودن نقشه سایت به سایت وردپرس خود ، اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی SEO WordPress توسط افزونه Yoast است. به طور پیش فرض ، وردپرس SEO قابلیت نقشه سایت XML را فعال نمی کند ، بنابراین مجبور خواهید بود آن را روشن کنید. برای انجام این کار به SEO »XML نقشه سایت مراجعه کنید و کادر فعال کنید تا عملکرد نقشه سایت XML را فعال کنید.

وقتی کادر را فعال می کنید تا قابلیت نقشه سایت XML را فعال کنید ، وردپرس SEO تعدادی گزینه را به شما نشان می دهد که می توانید برای نقشه های سایت خود پیکربندی کنید. اگر مطمئن نیستید که با آنها چه کار کنید ، آنها را نادیده بگیرید و بر روی تنظیمات ذخیره کلیک کنید.

اکنون نقشه های نقشه شما تولید شده و در دسترس عموم است. WordPress SEO یک دکمه نقشه سایت XML را نشان می دهد که می توانید برای مشاهده نقشه سایت نقشه سایت_index.xml خود کلیک کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: آموزش وردپرس

ارسال دیدگاه جدید