۱۰ کلید میانبر کیبورد که همه باید بدانند

۱۰ کلید میانبر کیبورد که همه باید بدانند

علی مرادی

استفاده از میانبرهای کیبورد می تواند بهره وری شما را تا حد زیادی بالا ببرد و به تمرکز شما کمک کند. به عنوان مثال ، برای کپی کردن متن ، می توانید متن را برجسته کرده و میانبر Ctrl + C را فشار دهید. میانبر سریعتر از حرکت دادن دستان خود از کیبورد ، برجسته کردن با ماوس ، انتخاب کپی از فهرست فایل ها و سپس بازگشت به کیبورد است.

در زیر ۱۰ میانبر کیبورد برتر وجود دارد که به همه توصیه می کنیم از آن استفاده کنند و استفاده کنند. در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

۱۰ کلید میانبر کیبورد که همه باید بدانند:

Ctrl + C یا Ctrl + Insert و Ctrl + X:

هر دو Ctrl + C و Ctrl + Insert متن هایلایت شده یا یک آیتم انتخاب شده را کپی می کنند. اگر می خواهید به جای کپی کردن ، یک مورد را کات کنید ، Ctrl + X را فشار دهید. این عمل متن یا آیتم را حذف می کند و آن را در کلیپ بورد برای شما ذخیره می کند.

کاربران رایانه اپل می توانند کلید Ctrl با (cmd) در رایانه های خود جایگزین کنند. به عنوان مثال ، با فشار دادن Cmd + C متن برجسته شده را کپی کنند.

Ctrl + V یا Shift + Insert:

هر دو Ctrl + V و Shift + Insert متن یا آیتم ذخیره شده در کلیپ بورد را پیست می کنند.

در رایانه های اپل ، به جای آن از Cmd + V استفاده کنید.

Ctrl+Z و Ctrl+Y:

با فشردن Ctrl + Z ، تغییری ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر متن را برش دهید ، با فشار دادن این ترکیب کلید برش را خنثی سازی می کنید. این میانبر کیبورد ها همچنین می توانند چندین بار فشرده شوند تا تغییرات یا خنثی سازی چندین بار انجام شود. با فشار دادن Ctrl + Y ، واگرد کار مجدد انجام می شود.

Ctrl + F و Ctrl + G:

با فشردن Ctrl + F قسمت Find را باز می کنید ، که به شما امکان می دهد متنی را که در حال حاضر در هر برنامه ای که از آن پشتیبانی می کند ، جستجو کنید. به عنوان مثال ، Ctrl + F را می توانید در مرورگر اینترنت خود برای یافتن متن در صفحه فعلی استفاده کنید. برای باز کردن Find در مرورگر خود ، اکنون کلیدهای Ctrl + F را فشار دهید.

در رایانه های اپل ، از Cmd + F برای یافتن استفاده کنید.

Ctrl + G ممکن است برای تکرار جستجو (از استفاده از Ctrl + F) در یک سند یا در یک صفحه وب استفاده شود.

Alt+Tab یا Ctrl+Tab:

با فشار دادن Alt + Tab بین برنامه های باز حرکت می کند که به جلو حرکت می کند. به عنوان مثال ، اگر پنجره مرورگر خود را باز کرده اید و سایر برنامه ها در پس زمینه در حال اجرا هستند ، Alt را نگه دارید و نگه دارید و سپس کلید Tab را فشار دهید تا از طریق هر برنامه باز شده چرخه خود را فعال کنید.

در رایانه های اپل به جای استفاده از کلید Alt از کلید (Cmd) استفاده کنید. به عنوان مثال ، Cmd + Tab برای جابجایی بین برنامه های باز.

برای جابجایی بین برگه ها در یک برنامه ، Ctrl + Tab را فشار دهید. به عنوان مثال ، اگر چندین تب در مرورگر اینترنت خود دارید ، Ctrl + Tab را فشار دهید تا بین آنها جابجا شوید.

افزودن کلید Shift به Alt + Tab یا Ctrl + Tab به عقب حرکت می کند. به عنوان مثال ، اگر Alt + Tab را فشار داده و برنامه مورد نظر خود را منتقل می کنید ، Alt + Shift + Tab را فشار دهید تا به آن برنامه برگردید.

در      ، ۷ ، ۸ و ۱۰ کاربر همچنین می توانند Windows Key + Tab را فشار دهند تا برنامه های باز را در یک تصویر کامل از پنجره تغییر دهند.

Ctrl + Backspace و Ctrl +پیکان چپ یا راست:

فشار دادن Ctrl + Backspace به جای یک کاراکتر واحد ، یک کلمه کامل را در یک زمان حذف می کند.

نگه داشتن کلید Ctrl در حالی که فشردن پیکان سمت چپ یا راست ، مکان نما را به یکباره به جای یک کاراکتر در یک زمان ، حرکت می کند. اگر می خواهید یک بار یک کلمه را برجسته کنید ، Ctrl + Shift را نگه دارید و سپس کلید فلش سمت چپ یا راست را فشار دهید. انتخاب برجسته شما یک کلمه را در یک زمان در آن جهت حرکت می دهد.

Ctrl+S:

در حالی که تقریباً در هر برنامه روی یک سند یا یک پرونده دیگر کار می کنید ، با فشار دادن Ctrl + S آن پرونده را ذخیره می کند. اگر در صورت بروز خطا ، از دست رفتن قدرت یا هر مسئله دیگری که باعث از بین رفتن هر کار از آخرین صرفه جویی در شما می شود ، مرتباً از این کلید میانبر استفاده کنید.

در رایانه های اپل ، از Cmd + S برای ذخیره فایل استفاده کنید.

Ctrl + Home یا Ctrl + End:

Ctrl + Home مکان نما را به ابتدای سند منتقل می کند و Ctrl + End مکان نما را به انتهای یک سند منتقل می کند. این میانبر کیبورد ها با بیشتر اسناد و همچنین صفحات وب کار می کنند.

در رایانه های اپل ، از فلش Cmd + به بالا استفاده کنید تا به ابتدا یا فلش Cmd + پایین بروید تا به پایان یک سند یا متن برسید.

Ctrl+P:

Control + P برای باز کردن پیش نمایش چاپ صفحه یا سندی که در حال مشاهده است استفاده می شود. به عنوان مثال ، اکنون Ctrl + P را فشار دهید تا پیش نمایش چاپی این صفحه مشاهده شود.

در رایانه های اپل ، از Cmd + P استفاده کنید تا پیش نمایش چاپ را باز کنید.

صفحه بالا ، فاصله و صفحه پایین:

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، با فشار دادن یا صفحه بالا یا کلید پایین صفحه به صفحه بعدی یا قبلی حرکت می کند. هنگام مرور اینترنت ، با فشار دادن نوار فاصله ، نوار پیمایش را به پایین صفحه منتقل می کنید. به همین ترتیب ، Shift + spacebar نوار پیمایش را به یک صفحه بالا می برد.

می تونید سایر مقالات آموزش ما رو اینجا بخونید.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

ارسال دیدگاه جدید