ساده ترین راه حل برای رفع خطاهای وردپرس

ساده ترین راه حل برای رفع خطاهای وردپرس

مرتضی حبیبی

ما قصد داریم که راه حل های رفع خطاهای وردپرس  را به شما همراهان شتابان هاست بگوییم. ما را همراهی کنید.

اگر از کاربران WordPress باشید تا کنون در میان راه با مشکلاتی رو به رو شدید و به دنبال راه حل آن بودید. خوشبختانه شما کاربران از یک سیستم هوشمند استفاده می کنید. wordpress با نشان دادن Error ها از اینکه این خطا از کدام قسمت می باشد شما با خبر می کند و شما را آگاه می سازد, گاهی شما هم به سادگی می توانید آن خطا را بر طرف کنید. اما گاهی اوقات خطاها آنقدر پیچیده و دشوار و زمان گیر است که دچار سردگمی و بی حوصلگی می شوید.

تعداد خطاها در این سیستم مدیریت محتوا کم نیست و غیر ممکن است کاربران وردپرس حداقل با چند تا خطا از آن مواجه نشده باشند.

بعضی از این خطاها مربوط به server و برخی دیگر خطاهای خود wordpress است و هر یک راه حل مربوط به خود را دارد .

 

 رفع خطاهای وردپرس

ما در این مطلب تلاش کردیم با جمع‌بندی موضوعات فنی شما را راهنمایی کنیم که در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی به راحتی قادر به رفع آنها باشید و نیازی به جست‌وجو مقالات دیگر نداشته باشید!

در هر سایتی ممکن است مشکلاتی پیش آید. ما تلاش کردیم در این بخش رایج‌ ترین آنها را بررسی کنیم تا بتوانید بیشترین استفاده را از آن ببرید؛ البته ناگفته نماند تعداد خطا های وردپرس بسیار زیاد است و ممکن است مشکلی که برای شما پیش می‌آید یک مشکل رایج نباشد اما در اکثر مواقع شما با یکی از مشکلات و خطاهای زیر مواجه خواهید شد که می‌توانید آن را رفع کنید.

روش رفع خطا‌های رایج وردپرس:

خواه و ناخواه خطاهای وردپرس در هر لحظه در انتظار سایت وردپرسی ما هستند که طبیعی است، اما ما نیز باید در زمینه رفع آن خطاها مهارت کافی را داشته باشیم.

خطای صفحه‌ی سفید(صفحه مرگ وردپرس):

صفحه سفید وردپرس که به صفحه مرگ معروف است یکی از رایج‌ترین خطاهای وردپرس است که به احتمال زیاد حداقل یک‌ بار با آن مواجه شده‌اید و در زمینه رفع آن به دنبال راه حل هایی بوده‌اید.

صفحه سفید وردپرس دلایل متعددی دارد که شامل چند مورد است :

 رفع خطاهای وردپرس

 

نصب قالب جدید:

توجه : در هنگام نصب قالب جدید ممکن است با این خطا مواجه شوید که در این صورت باید بدانید مشکل از قالب است که یا باید آن مشکل را برطرف کنید و یا از قالب دیگری استفاده کنید.

این خطا عموما به فایل توابع قالب یا همان Function.php بر می گردد که نمونه ی خطای آن cannot modify header information است که باید اقدام به مشکل‌ یابی آن فایل کنید.

نصب افزونه جدید:

توجه : نصب افزونه‌های جدید نیز مانند قالب ممکن است مشکلی را برای شما ایجاد کند که این مشکل را می توان از اشکال موجود در افزونه یا تداخل با سایر افزونه‌ها دانست.

در صورت مواجه شدن با این مشکل می‌توانید افزونه مربوطه را از طریق هاست خود حذف و یا اقدام به تغییر نام پوشه آن نمایید.

 

 رفع خطاهای وردپرس

 

تغییر در کدهای وردپرس:

حتما تاکنون پیش آمده است بخواهید امکانی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید و یا امکانی را غیرفعال نمایید که در این‌صورت باید از طریق فایل‌های قالب اقدام نمایید.

توجه: یکی از فایل‌های قالب که اهمیت بسیار زیادی دارد، فایل Function.php قالب است که با تغییر نادرست در این فایل می‌توانید به نمایش سایت خود لطمه وارد کنید و با همان صفحه سفید وردپرس مواجه شوید.

در این‌ صورت باید فایل مربوطه را به حالت اولیه بازگردانید تا سایت به صورت صحیح به نمایش درآید. همچنین در صورت عدم حل مشکل خود، می‌توانید تمامی افزونه‌های سایت خود را غیرفعال و یک‌ به‌ یک‌ فعال کنید تا افزونه مشکل‌ دار را پیدا و حذف کنید. همچنین می‌توانید به صورت موقت از قالب دیگری استفاده کنید تا در صورت نمایش سایت، اقدام به رفع مشکل قالب سایت خود نمایید. همچنین اگر مشکل شما رفع نشد می‌توانید از قابلیت debug در وردپرس استفاده کنید تا متوجه اشکال سایت خود شوید؛ برای این‌کار قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php در هاست خود قرار دهید تا متوجه مشکل کار شوید:

define( ‘WP_DEBUG’, false );

در اینجا false را به true تغییر دهید. با این کار تمامی خطاهای PHP به شما نمایش داده می‌شود.

امیدواریم که از این مطلب بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: error wordpress The easiest way fix for fix errors WordPress wordpress error خطاهای وردپرس خطاهای وردپرس را چگونه برطرف کنیم خطای وردپرسی دلایل خطاهای وردپرس رفع خطاهای wordpress رفع خطاهای وردپرس

ارسال دیدگاه جدید