پیکربندی راه اندازی اسپم در WHM

پیکربندی راه اندازی اسپم در WHM

مرتضی حبیبی

Apache SpamAssassin یک ابزار اسپم فیلتر است که ایمیل ورودی و آزمایش ویژگی های اسپم را بررسی می کند. اگر Apache SpamAssassin را در سرور خود فعال کنید، Daemon Apache SpamAssassin یا (spamd) سرویس Apache SpamAssassin را به سرور ایمیل شما ارائه می دهد. ما را همراهی کنید تا پیکربندی راه اندازی اسپم در WHM را آموزش دهیم.

برای پیکربندی گزینه های راه اندازی برای Daemon Apache SpamAssassin از رابط پیکربندی Spamd Startup Configuration استفاده کنید.

پیکربندی راه اندازی اسپم در WHM:

برای فعال یا غیرفعال کردن Apache SpamAssassin، از تنظیمات فیلترشکن SpamAssassin En Enable Apache SpamAssassin able در رابط WHM و استفاده از گزینه Tweak Settings استفاده کنید مسیر (WHM >> Home >> Server Configuration >> Tweak Settings) را طی کنید.

برای فعال یا غیرفعال کردن حالت dormant برای Daemon spamd، از تنظیمات سرویس Dormant در رابط WHM و ابزار Tweak Settings در مسیر (WHM >> Home >> Server Configuration >> Tweak Settings ) استفاده کنید.

 پیکربندی گزینه ها:

برای پیکربندی گزینه هایی که Daemon Apache SpamAssassin در هنگام راه اندازی از آنها استفاده می کند، مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد پنل WHM خود شوید.

سپس از قسمت Email روی گزینه Spamd Startup Configuration کلیک کنید تا این ابزار برای شما فعال شود.

 

پیکربندی راه اندازی اسپم در WHM

 

بعد از اجرا شدن این ابزار مقدار مورد نظر خود را برای گزینه ای که می خواهید تغییر دهید وارد کنید.

روی Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

جدول زیر گزینه های موجود را شرح می دهد:

 

پیکربندی راه اندازی اسپم در WHM

 

  • Allowed IPs: فقط برای دسترسی به اتصالات از آدرس های IP خاص برای دسترسی به spamd daemon، برای افزودن یک لیست از IP ها از کاما برای جدا کردن آدرس های IP وارد کنید. اگر یک مقدار وارد نکنید، Daemon Spamd از هر آدرس IP اجازه اتصال می دهد.
  • Maximum Connections per Child: حداکثر تعداد اتصالی که ممکن است یک فرآیند spamd child داشته باشد را تعریف می کند. پس از اینکه فرآیند spamd child به حداکثر تعداد اتصالات برسد، Daemon spamd روند Child را رها می کند.
  • Maximum Children: حداکثر تعداد فرآیندهای Child را که یک فرآیند Spam می تواند در هنگام شروع spawn ایجاد کند، تعریف می کند.
  • PID File: مکان سفارشی فایل spamd.pid را تعریف می کند.
  • TCP Timeout: مدت زمانی را تعریف می كنید كه می خواهید قبل از قطع ارتباط TCP با Daemon Spamd منتظر بمانید. اگر مقدار را روی ۰ تنظیم کنید، Daemon Spamd اتصالات TCP را رها نمی کند.
  • TCP Child Timeout: زمانی که می خواهید برای فرآیند spamd child تا قبل از قطع ارتباط TCP صبر کنید، تعریف کند. اگر مقدار را بر روی ۰ تنظیم کنید، فرآیندهای spamd daemon child اتصالات TCP را رها نمی کنند.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: ip آموزش WHM

ارسال دیدگاه جدید