نحوه استفاده از WHM برای مدیریت وب سایتهای مشتریان

نحوه استفاده از WHM برای مدیریت وب سایتهای مشتریان

علی مرادی

اگر تنها یک یا دو سایت برای مدیریت مشاغل کوچک خود داشته باشید ، مدیریت وب سایت خود با cPanel بسیار عالی عمل می کند. اما اگر در حال ساختن یک تجارت کوچک هستید که وب سایتهایی را برای مشتریان خود ایجاد یا نگهداری می کند ، چه می کنید؟ مدیریت چندین سایت برای مشتری های مختلف از طریق cPanel امکان پذیر است ، اما دشوار است ، به شما کمک نمی کند برند خود را بسازید و می توانید آسیب پذیری های امنیتی را برای مشتریان خود ایجاد کنید. یک روش آسان تر برای نگه داشتن وب سایت های مشتری شما در فرم برتر ، ایمن نگه داشتن آنها و رشد نام تجاری مشاغل کوچک شما – WHM (مدیر میزبان وب) وجود دارد. در این پست ، مبانی کارهایی را که می توانید با WHM انجام دهید ، پوشش خواهیم داد.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

WHM چیست؟

WHM یک رابط پیشرفته cPanel است که ابزار و قابلیت های بیشتری نسبت به cPanel به شما می دهد. WHM و cPanel یکپارچه با هم کار می کنند ، زیرا آنها توسط یک شرکت ساخته شده اند ، بنابراین می توانید بر روی مدیریت سایت های مشتریان و ایجاد شغل خود تمرکز کنید.

دسترسی WHM با حسابهای Reseller ، VPS و سرور اختصاصی رایگان است. همه این حسابها به شما امکان دسترسی به WHM اصلی را می دهند. بیایید بررسی کنیم که می توانید با WHM چه کاری انجام دهید. سپس آنچه را که مشتریان VPS و سرور اختصاصی می توانند با دسترسی root WHM انجام دهند ، پوشش خواهیم داد.

کاری که می توانید با WHM انجام دهید:

چیزی که اکثر کاربران بلافاصله هنگام دسترسی به WHM متوجه آن می شوند این است که آنها دیگر مجبور نیستند وب سایت های مشتریان خود را از طریق یک cPanel واحد مدیریت کنند. WHM به شما امکان می دهد چندین cPanel ایجاد کنید ، بنابراین می توانید یکی را برای هر یک از مشتری های خود تنظیم کنید.

WHM سایتهای مشتری شما را ایمن تر می کند:

یكی از بزرگترین مزایای WHM  كه شما نمی توانید در صورت مدیریت چندین سایت مشتری در یك هاست اشتراکی ، آن را پیدا کنید ، امنیت است.

به این دلیل است که در یک برنامه میزبانی مشترک ، شما یک cPanel تنها در سرور مشترک خود دریافت می کنید. مسئله امنیت و حفظ حریم خصوصی با مدیریت چندین وب سایت مشتری از طریق یک cPanel این است که بسته به پیکربندی شما ، کلیه مشتریان شما به طور بالقوه می توانند به سایت های یکدیگر دسترسی داشته باشند زیرا همه آنها در فهرست خانه cPanel شما ذخیره می شوند. بعید به نظر می رسد که مشتریان وب سایت شما به عمد وارد سایت های سایر مشتریان شما شوند ، اما آنها می توانند این کار را بصورت تصادفی و خرابکاری انجام دهند.

با WHM ، می توانید وب سایت تجاری باب مشتری خود را در cPanel خود تنظیم کنید. از این طریق هر مشتری فقط به فضای شخصی خود روی سرور دسترسی دارد. وقتی وبلاگ مشتری های خود را در حساب cPanel خود تنظیم کردید ، هرگز فرصتی برای دسترسی به کنترل های سایت یکدیگر ندارند.

ایجاد cPanels جداگانه برای مشتریان وب سایت شما همچنین به محافظت از داده های جمع آوری شده بر مشتریان خود کمک می کند.

WHM به شما امکان می دهد تا نام تجاری خود را گسترش دهید:

بسیاری از مشتری های ما که میزبانی وب را مدیریت می کنند و وب سایت های مشتری را مدیریت می کنند می خواهند برند خود را بسازند و خود را از سایر مشاغل جدا کنند.

اگر چندین میزبان را با هاست مشترک ما مدیریت می کنید ، سایتهایی که ایجاد می کنید بر روی نیم سرور های ما هستند. یکی از مزایای WHM این است که می توانید شروع به تنظیم نیم سرورهای خصوصی با نام دامنه تجاری خود کنید. به نظر می رسد وقتی مشتریان شما برند شما را در صفحه اطلاعات دامنه و جستجوی DNS خود می بینند ، حرفه ای تر به نظر می رسد.

همچنین می توانید لوگوی خود را به cPanel ایجاد شده برای هر مشتری اضافه کنید تا هنگام ورود به سیستم آن را مشاهده کنند. این باعث می شود حرفه شما حرفه ای تر به نظر برسد ، یک نقطه لمسی دیگر برای نام تجاری شما ایجاد کند و باعث شود مشتریان احساس کنند در حال بدست آوردن بهترین خدمات ممکن هستند.

راه دیگر WHM به شما در برندسازی مشاغل شما کمک می کند این است که می توانید یک صفحه پیش فرض مارک شده برای میزبانی مشتریان در هر cPanel تنظیم کنید. بنابراین ، اگر آنها هنوز صفحه وب خود را تنظیم نکرده اند ، دامنه آنها می تواند یک صفحه HTML پیش فرض را نشان دهد که می گوید آنها با برند شما میزبانی شده اند.

کاری که می توانید با WHM root انجام دهید:

همه این کارکردها WHM را برای فروشندگان ، آژانس های طراحی و سایر مشاغل که سایت های مشتری ایجاد یا نگهداری می کنند ، با ارزش است. برخی از مشاغل حتی به عملکرد بیشتری نیاز دارند و برای این مشتریان دسترسی WHM در سطح سرور وجود دارد.

شتابان هاست این دسترسی WHM در سطح root را به مشتریان VPS و سرور اختصاصی ارائه می دهد. این بدان معناست که شما از امتیازات Super Administrator برخوردار هستید – در واقع می توانید به همه موارد موجود در سرور دسترسی پیدا کرده و تغییر دهید. این امر شما را برای تغییر محدودیت های فرآیند ، MySQL ، Apache ، PHP و نصب نرم افزار جدید در دسترس شما آزاد می کند.

به چه نوع دسترسی WHM نیاز دارید؟

اگر می خواهید وب سایت های مشتری خود را مدیریت کرده و تعمیر و نگهداری ساده انجام دهید ، احتمالاً یک حساب نماینده فروش با دسترسی ساده WHM مناسب شماست.

اگر در حال تنظیم و مدیریت سایتهای بسیار شخصی سازی شده ای هستید که برای فضای دیسک ، استفاده از CPU یا متغیرهای PHP به منابع اختصاصی خاص نیاز دارند ، با برنامه VPS یا سرور اختصاصی که دسترسی root WHM را ارائه می دهد ، زمان بهتری خواهید داشت. به عنوان مثال ، برخی از سایت های تجارت الکترونیک به منابع بیشتری نیاز دارند تا بتوانید با داشتن یک میزبان مشترک یا برنامه فروش مجدد دسترسی داشته باشید.

بسته به نیازهای شغلی خود ، همیشه می توانید از یک طرح با یک نوع WHM به برنامه دیگر حرکت کنید. برای برخی از فروشندگان ، WHM ساده هنگام شروع کار خود ابزار خوبی است. با افزایش لیست مشتری و مهارت های فنی آنها ، ممکن است تصمیم بگیرند که بعداً به دسترسی WHM در سطح root نیاز دارند تا بتوانند سایت های سفارشی تری را برای مشتریان خود ارائه دهند.

منحنی یادگیری WHM چگونه است؟

بیایید فکر کنیم شما یک فروشنده جدید هستید و در WHM کار خود را آغاز می کنید. چقدر زمان را باید برای سرعت بخشیدن برنامه ریزی کنید؟

زمان دقیق برای راحتی در WHM به مهارتهای فنی و آشنایی شما با cPanel بستگی دارد. براساس تجربه پشتیبانی برای شروع کار در WHM ، پیشنهاد می کنم برای تسلط بر اصول اولیه ، خودتان را دو روز تا یک هفته وقف این کار کنید. سپس برای توابع پیشرفته ، می توانید همانطور که جلو می روید یاد بگیرید.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

برچسب ها: PHP

ارسال دیدگاه جدید