بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

زهرا عزتی

اگر وب سایت شما جدید است ، Google برای نمایش صفحات جدید یا تغییرات در نتایج جستجو به مدت زمان نیاز دارد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google بازيابي كنيم. با ما در شتابان هاست همراه باشيد.

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

وقتی صفحات و پست ها را در سایت وردپرس خود اضافه می کنید ، Google پیوندهای جدید را آپلود مي كند. Google برای جستجوی نشانی های اینترنتی به روز شده سایت وردپرس به زمان نیاز دارد. وقتی به طور دستی از Google مي خواهيد URL های شما را دوباره بازیابی کند ، آنگاه پیوند جدید شما را در صف قرار می دهد تا در Google نمایه شود. یک ربات جستجوی گوگل شروع به بازیابی پیوندهای شما می کند و آنها را در نتایج جستجو نمایش می دهد.

برخی از دلایل متداول درخواست Google برای بازیابی مجدد URL ها عبارتند از:

  • وقتی پست یا صفحه جدیدی اضافه می کنید.
  • وقتی تغییراتی در یک پست یا صفحه موجود ایجاد می کنید
  • اگر فکر می کنید یک صفحه باید در Google نمایه شود ، اما نمی توانید آن را پیدا کنید

برای دو گزینه اول ذکر شده در بالا ، می توانید این فرآیند را با استفاده از نقشه سایت XML به صورت خودکار انجام دهید. گوگل در index کردن وب سایت کاملاً خوب است؛ بعضی اوقات فقط درخواست از Google برای بازیابی مجدد صفحه باعث می شود صفحه بلافاصله ظاهر شود.

درخواست از Google برای بازیابی مجدد URL های سایت وردپرس شما

ابتدا باید سایت خود را در Google لیست کنید و سپس Google به طور خودکار شروع به بازيابي URL های شما می کند.

مرحله ۱:

استفاده از ابزار بازرسی URL برای بازیابی مجدد URL ها

ابزار بازرسی URL در کنسول جستجوی Google جدید و به روز شده در دسترس است (که قبلاً به عنوان ابزار وب مستر گوگل شناخته می شد). این ابزار به شما کمک می کند تا مسائل مربوط به URL های خود را شناسایی کرده و راه حل هایی برای نمایه سازی پیوندهای خود در Google ارائه دهید. همچنین به شما در عیب یابی خطاهای رایج وردپرس برای URL ها و سایر مشکلات نمایه سازی URL کمک می کند.

در کنسول جستجوی جدید Google ، شما باید ویژگی یا وب سایت خود را برای بررسی وضعیت فهرست URL انتخاب کنید.

توجه: اگر وب سایتی در ابزار Google webmasters ندارید ، ابتدا باید آن را به عنوان ویژگی جدیدی برای ادامه کار با ابزار بازرسی URL اضافه کنید.

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

پس از انتخاب ویژگی ، باید به ابزار بازرسی URL در منوی سمت چپ بروید و URL خود را در قسمت جستجو که می خواهید بازرسی کنید ، اضافه کنید.

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

این اطلاعات مربوط به URL شما را دریافت کرده و در داشبورد کنسول جستجوی Google نمایش می دهد.

اگر نشانی اینترنتی شما در Google باشد ، پیام موفقیت همراه با اطلاعات مفید درباره پیوند خود را مشاهده خواهید کرد. در غیر اینصورت ، درخواست ارسال از Google برای بازیابی مجدد و فهرست کردن URL خود را مشاهده خواهید کرد. با این حال ، اگر پیوند در Google نباشد ، خطاها و راه حل احتمالی برای نشان دادن URL شما در Google را به شما نشان می دهد. تا زمانی که پیام موفقیت را دریافت نکنید ، می توانید مشکلات را حل کرده و URL را بازبینی کنید. پس از آن ، درخواستی برای بازخوانی URL شما آغاز می شود. به سادگی همین کار را برای همه URL های خود که می خواهید Google دوباره بازیابی کند ، تکرار کنید.

مرحله ۲:

ارسال سایت XML برای بازیابی مجدد URL

اگر هنوز از نمایه سازی URL های خود در Google مطمئن نیستید ، می توانید به سادگی یک sitemaps XML به روز شده با URL های جدید خود را به ابزارهای وب سایت Google ارسال کنید.  برای این مرحله ، ما توصیه می کنیم از افزونه Yoast SEO استفاده کنید که شامل گزینه های انعطاف پذیر برای تنظیم صحیح sitemaps XML در وردپرس است.

در قسمت سرپرست وردپرس خود ، باید به SEO »General  بروید. در بخش ویژگی ها ، باید XML sitemaps setting را روشن کنید.

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

در مرحله بعدی ، می توانید sitemaps به روز شده را با کلیک روی نماد علامت سوال در کنار عنوان sitemaps XML مشاهده کنید. اگر پیوندهای جدید شما در این فایل sitemaps قابل مشاهده است ، می توانید ادامه دهید و آن را به ابزار وب مستران Google ارسال کنید.

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

برای ارسال sitemaps XML ، باید از کنسول جستجوی جدید Google بازدید کرده و به Sitemaps در منوی سمت چپ بروید. به سادگی لینک sitemaps XML خود را اضافه کرده و بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google

این sitemaps به روز شده از ربات های گوگل می خواهد که URL های جدید شما را سریعاً بازیابی کرده و در نتایج جستجو نمایش دهند.

توجه: فقط یکبار بایدsitemaps را آپلود کنید. Google به طور منظم sitemaps شما را بازیابی می کند و پس از افزودن ، پست های به روز شده را به سرعت اضافه می کند. ما به شما نحوه بازيابي URL هاي سايت وردپرس به وسيله Google را آموزش داده ايم. ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

ما

ارسال دیدگاه جدید