URL چیست؟

URL چیست؟

علی مرادی

آیا URL همانند نام دامنه است؟ با کمال تعجب برای بسیاری ، پاسخ منفی است. اما این اصطلاحات به گونه ای اگر تغییر کند استفاده می شوند ، قابل درک است که چرا مردم این دو را با یکدیگر اشتباه می گیرند. اما یک تفاوت وجود دارد. نام دامنه بخشی از URL است که مخفف عبارت Uniform Resource Locator است. این تفاوت را می توان در تصویر زیر مشاهده کنید:

URL چیست؟

بگذارید کمی بیشتر توضیح دهیم:

برای اینکه شبکه ها و سرورهای کامپیوتر “با یکدیگر ارتباط برقرار کنند” ، کامپیوتر ها به زبانی متشکل از اعداد و حروف موسوم به آدرس IP تکیه می کنند. هر دستگاهی که به اینترنت متصل شود دارای یک آدرس IP منحصر به فرد است و چیزی شبیه به این شکل دارد:

۲۲٫۲۳۱٫۱۱۳٫۶۴

یا

۳ffe:1900:4545:3:200:f8ff:fe21:67cf

برای دسترسی راحت و آسان به وب ، تایپ کردن آدرس IP طولانی برای کاربر آنلاین بهترین روش نیست و تا حد زیادی غیر ممکن است. به همین دلیل نام دامنه ایجاد شده است – برای مخفی کردن آدرس های IP با چیزی به یاد ماندنی تر. می توانید نام دامنه را به عنوان “نام مستعار” برای آدرس IP خود در نظر بگیرید.

یک URL برای ایجاد یک آدرس کامل (یا “آدرس وب”) ، نام دامنه را به همراه سایر اطلاعات مفصل در اختیار دارد تا یک مرورگر را به یک صفحه خاص بصورت آنلاین به نام یک صفحه وب هدایت کند. در اصل ، این مجموعه ای از دستورالعمل ها است و هر صفحه وب دارای یک صفحه منحصر به فرد است.

در پایان ، آنچه در واقع اهمیت دارد نام دامنه ، کلید ایجاد حضور آنلاین است. و برخلاف تصور عامه ، داشتن حضور آنلاین به این معنی نیست که باید وب سایت داشته باشید. وقتی نام دامنه را ثبت می کنید ، می توانید از جهات مختلفی از جمله – انتقال نام دامنه خود به سایت رسانه های اجتماعی یا پلت فرم تجارت الکترونیک ، نام تجاری ایمیل خود یا ساختن وب سایت استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: URL

ارسال دیدگاه جدید