رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

علی مرادی

WordPress یک CMS است که بسیار قدرتمند است و در سطح جهان برای ساخت یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی اوقات ، یک مشکل جزئی باعث می شود وب سایت قابل دسترسی نباشد. در این مقاله نحوه رفع خطای ۴۰۴ توسط وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. این یکی از رایج ترین اشتباهات در وردپرس است که برطرف کردن آن آسان است. معمولاً در این سناریو می توانید به قسمت سرپرست خود ، صفحه اصلی وبلاگ خود دسترسی پیدا کنید. اما اگر به پستها دسترسی پیدا کنید ، خطای ۴۰۴ not found به شما نشان می دهد. علت اصلی این خطا این است که فایل .htaccess حذف شده است یا خراب شده است. با استفاده از روش های زیر می توانید خطا را برطرف کنید.

تنظیمات لینک ثابت:

برای رفع این مشکل قبل از هر چیز به داشبورد سرور وردپرس خود وارد شوید. در نوار منوی سمت چپ روی تنظیمات کلیک کنید. بر روی دکمه permalinks که از طرف نوار منو نشان داده شده است کلیک کنید و روی دکمه save change کلیک کنید. اکنون وب سایت خود را رفرش کنید و بر روی پست های فردی که قبلاً خطای ۴۰۴ نشان داده شده است کلیک کنید. اگر به درستی باز شود به این معنی است که می توانید تأیید کنید که پرونده .htaccess حذف شده یا خراب شده است. با ذخیره تنظیمات ، یک پرونده جدید .htaccess ایجاد کرده اید.

بازنویسی htaccess از طریق FTP:

اگر روش فوق کار نمی کند ، باید کد را در پرونده .htaccess از طریق FTP بازنویسی کنید. در اینجا ما FileZilla را به عنوان مشتری FTP گرفته ایم. اکنون به سرور وب خود متصل شوید و به پرونده .htaccess بروید. روی آن کلیک راست کرده و در کامپیوتر شخصی خود دانلود کنید. اکنون کد زیر را به پرونده .htaccess اضافه کنید و دوباره آن را در وب سایت آپلود کنید.

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule. /index.php [L]
</IfModule>

پس از آپلود در سایت ، وب سایت خود را رفرش کنید. همچنین می توانید کدها را از طریق cPanel بازنویسی کنید.

بازنویسی .htaccess از طریق cPanel:

برای این کار به cPanel خود وارد شوید و در قسمت File ها روی مدیر فایل کلیک کنید. سپس به پرونده .htaccess بروید که در public_html موجود است. بر روی آن راست کلیک کرده و بر روی گزینه edit کلیک کنید. سپس کدهای فوق را در صفحه ویرایشگر htaccess اضافه کنید و روی دکمه save change کلیک کنید. اکنون وب سایت خود را رفرش کنید و پست ها را بررسی کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده و بهره لازم را برده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: fix 404 error خطای 404 رفع خطای 404

ارسال دیدگاه جدید