نحوه نصب ابزارهای VMware در اوبونتو ۱۸٫۰۴

نحوه نصب ابزارهای VMware در اوبونتو ۱۸٫۰۴

سعیده مهاجری

VMware نام یک کمپانی در ایالت کالیفرنیا است که در سال ۱۹۹۸ میلادی تأسیس شد و کار خود را در زمینه‌ی فراهم آوری پلتفرمی برای مجازی‌ سازی زیرساخت IT آغاز کرد. VMware یک مجازی سازی پایدار است که به شما امکان می دهد چندین سیستم عامل جدا شده را روی یک دستگاه اجرا کنید. هنگام استفاده از VMware به عنوان hypervisor ، مهم است که برای افزایش عملکرد ماشین مجازی ، ابزار های VMware را در سرورهای مجازی نصب کنید. ابزارهای VMware چندین ویژگی مفید مانند عملکرد سریع تر گرافیک ، پوشه های مشترک ، کلیپ بورد مشترک ، عملیات drag and drop و موارد دیگر را ارائه می دهند. در این آموزش با ما همراه باشید تا شما عزیزان را با نحوه نصب بسته ابزارهای VMware در سرورهای مجازی اوبونتو ۱۸٫۰۴ آشنا کنیم.

نصب VMware Tools با استفاده از Open VM Tools :

ساده ترین و توصیه شده ترین روش برای نصب ابزارهای VMware در سرورهای مجازی اوبونتو نصب بسته های Open VM Tools از مخازن پیش فرض اوبونتو است. Open VM Tools یک پیاده سازی اپن سورس از ابزارهای VMware برای سیستم عامل های سرورمجازی لینوکس است. ابزارهای VMware به دو بسته ، open-vm-tools برای سیستم های headless و open-vm-tools-desktop برای سیستم های desktop تقسیم می شوند. برای نصب روی سرورهای مجازی اوبونتو دستورات زیر را اجرا کنید:

sudo apt updatesudo apt install open-vm-tools

اگر از Ubuntu Desktop استفاده می کنید ، برای نصب دستور زیر را اجرا کنید:

sudo apt updatesudo apt install open-vm-tools-desktop

شما با موفقیت ابزارهای VMware را روی سرور مجازی اوبونتو خود نصب کرده اید. هنگامی که نسخه جدیدی از Open VM Tools منتشر شد ، می توانید بسته را از طریق ابزار استاندارد Software Update دسک تاپ خود یا با اجرای دستور زیر در ترمینال خود به روز کنید:

sudo apt update && sudo apt upgrade

نصب ابزارهای VMware با استفاده از فایل ISO ابزارهای VMware :

VMware ship دارای یک فایل ISO تصویری است که حاوی نصب کننده های ابزار های VMwareبرای تمام سیستم عامل های پشتیبانی شده سرور مجازی است. این فایل روی دستگاه host قرار دارد و از طریق منوی VMware GUI می توان بر روی سیستم سرور مجازی نصب کرد. پس از نصب ، می توانید نصب ابزارهای VMware را بر روی سیستم سرور مجازی آغاز کنید. در زیر دستورالعمل های گام به گام نصب ابزارهای VMware در سرورهای مجازی اوبونتو آورده شده است.

مرحله اول _ ابتدا VMware ، Fusion یا Player را باز کنید.

مرحله دوم _ دستگاه سرور مجازی اوبونتو را راه اندازی کنید.

مرحله سوم _ از منوی VMware ، روی ‘Virtual Machine’ -> ‘Install VMware Tools…’مانند تصویر زیر کلیک کنید:

نحوه نصب VMware Tools در اوبونتو 18.04

اگر از VMware Player استفاده می کنید ، از شما خواسته می شود که ابزارهای VMware را دانلود کنید.

مرحله چهارم _ به عنوان یک کاربر sudo به سرور مجازی اوبونتو وارد شوید و یک دایرکتوری جدید به عنوان نقطه نصب درایو CD ایجاد کنید و فایل ISO را نصب کنید:

sudo mkdir -p /mnt/cdromsudo mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
lb

مرحله پنجم _ به دایرکتوری بروید و فایل VMwareTools-x.x.x-xxx.tar.gz را که شامل نصب کننده های ابزارهای VMware است ، استخراج کنید:

cd /mnt/cdromsudo tar xf VMwareTools-*.tar.gz -C /tmp

مرحله ششم _ برای نصب ، اسکریپت vmware-install.pl را اجرا کنید:

sudo /tmp/vmware-tools-distrib/vmware-install.pl -d

گزینه -d به نصب کننده می گوید که گزینه های پیش فرض را بپذیرد.

مرحله هفتم _ برای اعمال تغییرات ، سرور مجازی اوبونتو را مجدداً راه اندازی کنید:

sudo shutdown -r now

جمع بندی :

نصب ابزارهای VMware در دستگاه مجازی اوبونتو ۱۸٫۰۴ کار ساده ای است. ابزارهای VMware برای عملکرد بهتر و افزایش قابلیت استفاده ، سیستم عامل سرور مجازی را بهینه می کنند.

امیدواریم مطالب مورد پسند بوده و از آن بهره لازم را برده باشید. خوشحال میشویم نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید و ما را در شتابان هاست همراهی کنید.😊

برچسب ها: دستورات لینوکس

ارسال دیدگاه جدید