نحوه نصب VLC در اوبونتو ۱۸٫۰۴

نحوه نصب VLC در اوبونتو ۱۸٫۰۴

زهرا عزتی

VLC یکی از محبوب ترین پخش کننده های چندرسانه ای  open-source است كه می تواند تقریباً کلیه فایل های چندرسانه ای و همچنین دی وی دی ها ، سی دی های صوتی و پروتکل های مختلف جریان را پخش کند. در این مقاله، نحوه نصب VLC در اوبونتو ۱۸٫۰۴ توضیح داده شده است. همان دستورالعمل ها برای اوبونتو ۱۶٫۰۴ و هر توزیع مستقر در اوبونتو ، از جمله Kubuntu ، Linux Mint و OS سیستم عامل وجود دارد.

پیش نیازها

برای اینکه بتوانید بسته های نصب شده را روی سیستم اوبونتو خود نصب کنید ، باید به عنوان کاربر دارای دسترسی sudo وارد شوید.

نصب VLC در اوبونتو

deb package موجود در مخازن رسمی اوبونتو ۱۸٫۰۴ همیشه از آخرین نسخه VLC قديمي تر است. شما همیشه آخرین نسخه اصلی VLC را با تمام کدک ها ، رفع اشکال های امنیتی و مهم و بكاپ رسانه های نوری را بر روی دسک تاپ خود نصب خواهید کرد. ترمینال خود را با استفاده از میانبر صفحه کلید Ctrl + Alt + T باز کنید و دستور زیر را برای نصب VLC روی دسک تاپ اوبونتو تایپ کنید:

sudo snap install vlc

پس از اتمام نصب ، خروجی زیر را مشاهده خواهید کرد:

vlc 3.0.6 from VideoLAN✓ installed

VLC روی سیستم اوبونتو شما نصب شده است ، می توانید با کلیک روی آیکون VLC Media Player (فعالیت -> VLC Media Player) پخش را راه اندازی کنید. هنگامی که VLC برای اولین بار راه اندازی شد ، پنجره ای مانند زیر با اطلاعاتی درباره حریم خصوصی VLC و دسترسی به شبکه ظاهر می شود.

نحوه نصب VLC در اوبونتو 18.04

VLC را به عنوان پیش فرض Media Player  تنظیم کنید

برای تنظیم VLC به عنوان پخش کننده پیش فرض رسانه در اوبونتو ۱۸٫۰۴ ، صفحه فعالیت را باز کنید ، “default applications” را جستجو کرده و روی آن کلیک کنید.

هنگامی که پنجره “default applications” باز می شود ، در بخش موسیقی “” VLC Media Player “را انتخاب کنید:

نحوه نصب VLC در اوبونتو 18.04

 

ما را در شتابان هاست دنبال كنيد

ارسال دیدگاه جدید