توزیع اوبونتو چیست و چه مزیت هایی نسبت به ویندوز دارد

توزیع اوبونتو چیست و چه مزیت هایی نسبت به ویندوز دارد

مرتضی حبیبی

شاید برخی از شما در جست و جو در اینترنت با عبارت اوبونتو مواجه شده باشید ولی معنا و کارآیی آن را نمی دانید. اوبونتو یکی از توزیع های گروه لینوکس است. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست موضوع توزیع Ubuntu چیست و چه مزیت هایی نسبت به ویندوز دارد را آموزش می دهیم. ما را همراهی کنید.

توزیع اوبونتو چیست:

Ubuntu یکی از سیستم عامل های شرکت لینوکس است و با قدرت می توان گفت که از تمامی سیستم عامل ها موجود در جهان برتر است. نقاط قوت Ubuntu را در زیر شرح می دهیم:

۱٫به‌روزرسانی سیستم عامل و نرم افزارها:

شما در ویندوز هنگام بروز رسانی سیستم باید برنامه خود را نیز بروز کنید تا بتوانید برنامه مورد نظر را استفاده کنید. اما در Ubuntu اینگونه نیست و هر کدام در بخش جداگانه ای انجام می پذیرد و باعث امن و سریع تر شدن آن ها می شود.

۲٫امنیت کامپیوتر:

در اوبونتو برای نصب یک نرم افزار و… مجبور به وارد کردن رمز عبور خود هستید این به دلیل حفظ امنیت و صحت دانلود است ولی در ویندوز اینگونه نیست و شما می توانید هر برنامه ای که می خواهید را بدون وارد کردن رمز دانلود کنید و این امر باعث می شود که هر برنامه به طور خودکار بر روی سیستم شما دانلود شود.

به دلیل اینکه اوبونتو از ویندوز از محبوبیت کمتری برخودار است کمتر کسی به فکر نوشتن بد افزار برای اوبونتو است این امر به امنیت اوبونتو کمک می کند.

۳٫سفارشی سازی دسکتاپ:

ویندوز ۱۰ کامل ترین سیستم عاملی است که شرکت مایکروسافت به بازار عرضه کرده است و در زمینه تغییرات در دسکتاپ از بقیه ویندوز ها دسترسی بیشتری می دهد اما باز به انتخاب تصویر زمینه و تغییر رنگ منوها محدود می‌شود. در اوبونتو این گونه نیست شما می توانید که تمام زوایای دسکتاپ را تغییر دهید.

۴٫رایگان بودن: 

شما برای استفاده قانونی از ویندوز مجبور به پرداخت هزینه هستید در حالی که اوبونتو یک ریال هم دریافت نمی کند و تمامی سطوح را به صورت رایگان در دسترس شما قرار می دهد.

و دیگر ویژگی ها….

امیدواریم از این مطلب بهره لازم را برده باشید و تفاوت بین ویندوز و اوبونتو را دانسته باشید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: توزیع های لینوکس

ارسال دیدگاه جدید