نحوه نصب Slack در اوبونتو ۲۰٫۰۴

نحوه نصب Slack در اوبونتو ۲۰٫۰۴

زهرا عزتی

مکالمات Slack در کانالها سازماندهی می شوند؛ می توانید کانالهایی را برای تیمها ، پروژه ها ، موضوعات یا هر هدف دیگر ایجاد کنید. می توانید همه موارد ارسال شده در کانال ها یا پیام های خود را جستجو کنید. Slack همچنین به شما امکان می دهد تا از طریق تماس صوتی یا تصویری با هم تیمی های خود صحبت کرده و اسناد ، تصاویر ، فیلم ها و فایل های دیگر را به اشتراک بگذارید.

این مقاله ، دو روش نصب Slack را در Ubuntu 20.04 نشان می دهد. Slack را می توان به عنوان یک Snap Package از طریق Snapcraft یا به عنوان یک Deb Package از مخازن Slack نصب کرد. توصیه نمی شود هر دو بسته Deb و Snap را روی همان سیستم نصب کنید. با ما در شتابان هاست همراه باشيد.

نصب Slack به عنوان Snap Package

بسته Slack Snap توسط مایکروسافت توزیع و نگهداری می شود.

Snap Package های نرم افزاری مخصوص به خود هستند که شامل تمام وابستگی های binary است که برای اجرای برنامه مورد نیاز است. به روزرسانی و امن سازی Snap Package آسان است. برخلاف پکیج های استاندارد deb ، snaps دارای یک اثر دیسک بزرگتر و زمان شروع برنامه طولانی تر است.

Snap Package را می توان از طریق خط فرمان یا از طریق برنامه نرم افزار اوبونتو نصب کرد.

برای نصب Snack snap ، ترمینال خود را باز کنید (Ctrl + Alt + T) و دستور زیر را اجرا کنید:

sudo snap install slack --classic

Slack بر روی دسک تاپ اوبونتو نصب شده است و می توانید شروع به استفاده از آن کنید. هر زمان که نسخه جدیدی منتشر شد ، Snap Package به طور خودکار در پس زمینه به روز می شود.

اگر با خط فرمان راحت نیستید ، نرم افزار اوبونتو را باز کنید ، “Slack” را جستجو کنید و برنامه را نصب کنید.

نصب Slack به عنوان یک Deb Package

به صفحه دانلود Slack for Linux مراجعه کرده و آخرین بسته Slack .deb را دانلود کنید. پس از اتمام دانلود ، روی فایل (دوبار) کلیک کنید ، مرکز نرم افزار اوبونتو باز خواهد شد. برای شروع نصب بر روی دکمه “Install” کلیک کنید. ممکن است از شما خواسته شود رمزعبور کاربر خود را وارد کنید. در طی مراحل نصب ، مخزن رسمی Skype به سیستم شما اضافه می شود. هنگامی که نسخه جدیدی منتشر می شود ، می توانید Skype package را از طریق ابزار Standard Update نرم افزار خود به روز کنید.

شروع Slack

در نوار جستجوی فعالیتها “Slack” را تایپ کرده و بر روی نماد کلیک کنید تا برنامه راه اندازی شود. همچنین می توانید Slack را از خط فرمان با تایپ کردن slack شروع کنید.

هنگامی که Slack برای اولین بار راه اندازی شد ، پنجره ای مانند زیر ظاهر می شود:

نحوه نصب Slack در اوبونتو 20.04

از اینجا می توانید به یک فضای کاری که قبلاً عضو آن هستید وارد شوید یا یک فضای کاری جدید ایجاد کنید و با دوستان و همکاران خود همکاری کنید. ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

برچسب ها: دستورات لينوكس

ارسال دیدگاه جدید