آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY

آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY

علی مرادی

برای ایجاد و استفاده از کلیدهای SSH در ویندوز ، شما نیاز به بارگیری و نصب هر دو PuTTY ، ابزار مورد استفاده برای اتصال به سرورهای از راه دور از طریق SSH ، و PuTTYgen ، ابزاری است که برای ایجاد کلیدهای SSH استفاده می شود.

در وب سایت PuTTY ، پرونده .msi را در قسمت Package files در بالای صفحه ، زیر MSI (‘Windows Installer’) را دانلود کنید. در مرحله بعد ، با دوبار کلیک کردن روی آن و استفاده از ویزارد ، آن را روی کامپیوتر لوکال خود نصب کنید.

در ادامه با در شتابان هاست همراه باشید.

آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY:

پس از نصب برنامه ها ، برنامه PuTTYgen را از طریق منوی Start یا با ضربه زدن روی کلید Windows و تایپ puttygen شروع کنید. برنامه تولید کلید شبیه به این شبیه است:

آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY

اگر دوست دارید می توانید پارامترها را در پایین تنظیم کنید ، اما مقادیر پیش فرض در بیشتر شرایط مناسب است. پس از آماده شدن ، روی دکمه Generate در سمت راست کلیک کنید.

ممکن است از شما خواسته شود که با حرکت دادن موس بر روی ناحیه خالی ، مقداری تصادفی ایجاد کنید. این تصادفی ، معروف به آنتروپی ، برای ایجاد کلیدها به روشی ایمن استفاده می شود تا افراد دیگر قادر به تولید مثل آنها نباشند.

آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY

با تولید کلید ، کلید عمومی را در جعبه متن نمایش می دهید. اگر قصد دارید آن را به سرورهای خود اضافه کنید ، اکنون آن را در کلیپ بورد خود کپی کنید. حتماً در قسمت متن حرکت کنید تا کل کلید را کپی کنید.

آموزش ساخت کلید SSH با PuTTY

پس از اتمام کار ، روی دکمه ذخیره کلید خصوصی کلیک کنید و یک مکان امن برای نگه داشتن آن انتخاب کنید. شما می توانید کلید مورد نظر خود را هر آنچه دوست دارید نامگذاری کنید و پسوند .ppk به طور خودکار اضافه می شود.

اگر یک عبارت عبور را وارد نکرده اید ، از شما خواسته می شود که تأیید کنید که می خواهید کلید بدون یکی را ذخیره کنید. ما اکیداً استفاده از کلمه عبور را توصیه می کنیم ، اما می توانید ENTER را فشار دهید تا از این خط اعلان دور شوید.

کار کردن با قالب کلید عمومی PuTTY:

می توانید بر روی ذخیره کلید عمومی نیز کلیک کنید ، اما توجه داشته باشید: قالب PuTTYGen هنگام ذخیره کردن کلید عمومی از آن استفاده می کند با فایل های OpenSSH مجاز برای استفاده در تأیید کلید SSH در سرورهای لینوکس ناسازگار است.

اگر بعد از ذخیره شدن کلید خصوصی ، باید کلید عمومی را در قالب مناسب مشاهده کنید:

  1. PuTTYgen را باز کنید.
  2. در کنار آپلود یک فایل کلیدی موجود ، روی دکمه Load کلیک کنید.
  3. در سیستم خود به کلید خصوصی بروید و آن را انتخاب کنید.
  4. روی Open کلیک کنید.

کلید عمومی دوباره در قالب مناسب بازنویسی می شود.

امیدوارم این مقاله برای شما مفقید بوده باشد.

ما  را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: SSh vps

ارسال دیدگاه جدید