putty چیست و چه کاربردی دارد

putty چیست و چه کاربردی دارد

مرتضی حبیبی

شاید بیشتر شما با کلمه Putty در اینترنت مواجه شده باشید. Putty یک ابزار برای اتصال به سرور لینوکس است. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست Putty را معرفی می کنیم. ما را همراهی کنید.

Putty چیست:

 Putty یک نرم افزار برای ارتباط با سرور لینوکس است. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید به سرور لینوکسی خود دسترسی داشته باشید. این نرم افزار از پروتکل های Telnet و Rlogin نیز پشتیبانی می کند. شما برای اینکه به سرور لینوکس خود متصل شوید باید این نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

برای دانلود و نصب این نرم افزار به این لینک مراجعه نمایید.

استفاده از این نرم افزار رایگان است و شما هیج هزینه ای برای نصب و استفاده از این نرم افزار پرداخت نمی کنید. شما با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید از راه دور به سرور خود متصل شوید. زمانی که نرم افزار Putty را اجرا می کنید با صفحه ای همانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.

 

putty چیست و چه کاربردی دارد

 

در قسمت سمت چپ این نرم افزار امکانات این نرم افزار را مشاهده می کنید. امکانات این نرم افزار را ما در مقاله ای دیگر توضیح داده ایم.

برای مشاهده و مطالعه امکانات این نرم افزار به این لینک مراجعه نمایید.

بیشتر شما ها برای ارتباط به SSH از این نرم افزار استفاده می کنید اما این را بدانید که شما می توانید با استفاده از این نرم افزار ارتباط به وسیله Telnet و Rlogin نیز را دارید.

امیدواریم توانسته باشیم که نرم افزار Putty را به خوبی معرفی کنیم.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: SSh

ارسال دیدگاه جدید