رفع ارور Not Responding در Google chrome

رفع ارور Not Responding در Google chrome

زهرا عزتی

در این مقاله ، رفع ارور Not Responding در Google chrome را آموزش مي دهيم. با ما در شتابان هاست همراه باشيد.

۱) علت ارور Not Responding در Google chrome

کاهش سرعت یا توقف های Chrome معمولاً مربوط به مشکلات مدیریت حافظه است. اجرای تعداد زیادی از برگه ها در یک دستگاه تحت فشار اغلب نشت حافظه ایجاد می کند که باعث بی ثبات کردن Chrome یا Windows یا هر دو می شود. گاهی اوقات ، یک افزونه يا يك صفحه وب نادرست خطاهایی را ایجاد می کند که در مرورگر وجود ندارد ، به طور بالقوه مرورگر را یخ زده یا مجبور به خاتمه غیر طبیعی آن می کند.

۲) چگونه Chrome را اصلاح کنیم که به خطاها پاسخ ندهد

حتی اگر هیچ راه حل تضمینی برای مشکلات مختلفی وجود نداشته باشد که باعث می شود Chrome پاسخ خود را متوقف کند ، این مراحل را امتحان کنید تا مرورگر دوباره راه اندازي شود.

۱) آخرین نسخه Chrome را به روز کنید. قبل از شروع در گوگل كروم  Settings Help > About Google Chrome  را انتخاب کنید تا یک برگه جدید که اطلاعات مربوط به نصب Chrome را نشان می دهد را باز کند. در همین زمان ، Chrome نسخه جدیدتری را جستجو می کند. در صورت یافتن ، Chrome به طور خودکار بروزرسانی می شود.

۲) تاریخچه و حافظه پنهان را پاک کنید. یک حافظه پنهان می تواند روز شما را خراب کند. پاک کردن حافظه نهان تقریباً همیشه ایمن است ، بنابراین دلیلی برای امتحان کردن آن وجود ندارد. شما همچنین باید سعی کنید سابقه مرور را حذف کنید. اگر اطلاعاتی وجود دارد که خراب است، حذف شود.

۳) راه اندازی مجدد دستگاه. اگر Chrome خطای حافظه مربوط به چگونگی تخصیص سیستم عامل RAM فعال را تجربه کرد ، راه اندازی مجدد رایانه RAM سیستم را فلاش می دهد و یک محیط مشابه برای Chrome را ارائه می دهد.

۴) افزونه ها را غیرفعال کنید. افزونه ها بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم Chrome هستند و ویژگی های جدیدی را به مرورگر اضافه می کنند. با این حال ، برخی ممکن است به طور فعال حفظ نشوند و ممکن است ناسازگار با نسخه های جدید Chrome ایجاد کنند. افزونه ها را یک بار غیرفعال کنید تا ببینید که آیا منبع این مشکل است.

۵) حافظه نهان DNS را پاک کنید. با اين که به Chrome ربطی ندارد ، حافظه پنهان DNS بر اتصالات شبکه تأثیر می گذارد. DNS به مرورگر این امکان را می دهد که به جای آدرس های IP ، وب سایت هایی با URL را پیدا کند. در صورت خراب شدن ، بهتر است آن را پاک کنید.

۶) مطمئن شوید فایروال شما Chrome را مسدود نمی کند. اگر کاری در زمینه firewall خود انجام داده اید ، همیشه ایده خوبی است که مطمئن باشید تنظیمات جدید Chrome را مسدود نمی کنند. کاربران ویندوز می توانند تنظیمات فایروال خود را از طریق Windows Defender بررسی کنند که آیا Chrome مسدود شده است ، اگرچه صریحاً به عنوان Chrome ذکر نشده است. در پايان باز کنید و بررسی کنید که تردد ورودی و خروجی در پورت های ۸۰ و ۴۴۳ مجاز باشد. از هر دو دستور استفاده کنید:

sudo iptables -S

يا

sudo ufw status

۷) تنظیم مجدد Chrome به طور پیش فرض. همیشه ممکن است چیزی خراب باشد یا ترکیب تنظیمات باعث ایجاد مشکل شود. تنها راهی که می توان با اطمینان بدانید ، تنظیم مجدد همه چیز به روشی است که اولین بار Chrome را نصب کردید.

۸) Chrome را دوباره نصب کنید. اگر به نظر می رسد که هیچ کاری انجام نشده است ، Chrome را به طور پیش فرض ریست کنید ، آن را حذف کنید و دوباره آن را نصب کنید. این کاملترین راه برای تنظیم مجدد Chrome است.

۹) با پشتیبانی Google Chrome تماس بگیرید. در صورت عدم موفقیت همه موارد ، ممکن است لازم باشد با پشتیبانی كاربری Google تماس بگیرید تا مشکل حل شود.

ما به شما كاربران عزيز نحوه رفع ارور Not Responding در Google chrome را آموزش داده ايم. ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

ارسال دیدگاه جدید