گواهی نامه EV چیست

گواهی نامه EV چیست

مرتضی حبیبی

امروزه بسیاری از کاربران از https به جای http برای امنیت بیشتر و افزایش اعتبار سایت خود می باشند به همین دلیل گواهینامه SSL محبوبیت بیشتری نسبت به سایر گواهینامه ها دارد. ما امروز در این مقاله به شما همراهان عزیز گواهی نامه EV را معرفی می کنیم.

گواهی EV چیست؟

نشانه اصلی این گواهینامه کادر سبز رنگ در بالای مرورگر است. از این گواهینامه شرکت های بزرگی همانند گوگل از این گواهینامه استفاده می نمایند. هزینه این گواهی بالاتر از سایر گواهی ها می باشد و نیاز به اهراز هویت دارد.

انواع گواهینامه SSL :

گواهینامه SSL به ۳ دسته تقسیم می شود:

گواهی استاندارد DV: 

این گواهی فقط به اعتبار نام دامنه  را تایید می کند و با مالک نام دامنه کاری ندارد. بسیاری از فروم ها، سایت های اینترنتی و فروشگاه های کوچک از این نوع گواهینامه برای دامنه و زیر دامنه های خود استفاده می کند. این گواهینامه در بین سایر گواهینامه ها هزینه و زمان کمتری را نیاز دارد.

گواهی سازمانی OV:

این نوع گواهینامه علاوه بر نام دامنه بر هویت مالک شرکت نیز بررسی های لازم را انجام می دهد و پس از تایید نام شرکت در گواهینامه قید می شود. این گواهینامه مناسب اشخاص حقوقی و تنها با ارائه ترجمه مدارک ثبت شرکتی قابل ارائه می باشد و صدور آن پس از ارائه مدارک، طی یک هفته کاری انجام خواهد پذیرفت.

گواهی پیشرفته EV:

بالاترین حد اعتبارسنجی در بین گواهی های SSL نوع EV می باشد. شرکت هایی همانند مایکرو سافت و اپل از این نوع گواهی استفاده می کنند. در هنگام بارگزاری یک سایت با گواهی “EV”، نوار آدرس به رنگ سبز درآمده و نام کمپانی و کشور را می توانید در نوار آدرس مشاهده نمایید. بدین ترتیب اطمینان حاصل می گردد سایتی که مشاهده می نمایید به بانک و یا سازمان مورد نظر شما تعلق دارد

تفاوت پروتکل های http و  https :

http به معنی پروتکل فرامتنی (Hyper Text Transfer Protocol) می باشد. این پروتکل ارتباط بین سیستم های مختلف را فراهم میکند. از این پروتکل جهت انتقال داده ها از یک وب سرور به یک مرورگر وب استفاده می شود. اما پروتکل http داده ها را رمزنگاری نمی کند و به همین دلیل شخص سومی می تواند به اطلاعاتی که بین سیستم ها تحت این پروتکل منتقل می شوند به راحتی دسترسی یابد. برای رفع این مشکل از پروتکل https به جای http استفاده می شود که در این پروتکل داده ها رمزنگاری شده و از امنیت بالاتری برخوردار است. برای تبدیل آدرس URL از http به https از گواهی SSL استفاده می شود.

امیدواریم از مقاله گواهی نامه EV بهره لازم برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید