حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز ۱۰

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز ۱۰

زهرا عزتی

نحوه حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز ۱۰

تاریخچه Clipboard ویندوز ۱۰ حداکثر ۲۵ مورد را ذخیره می کند. می توانید موارد جداگانه را از Clipboard خود پاک کنید یا همه موارد را با هم در ویندوز ۱۰ پاک کنید. در این مقاله به شما کاربران عزیز نحوه حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز ۱۰  را آموزش می دهیم؛ با ما در شتابان هاست همراه باشید.

کلیپ بورد را با میانبر صفحه کلید Windows + V باز کنید.

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز 10

برای حذف یک ورودی جداگانه ، (سه نقطه) را در سمت راست بالا انتخاب کنید.

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز 10

برای پاک کردن یک ورودی خاص ، Delete را انتخاب کنید.

نکته: اگر می خواهید چیزی را به کلیپ بورد خود پین کنید تا پاک نشود ، سابقه کلیپ بورد را باز کنید ، روی منوی سه نقطه کلیک کنید و سپس پین را انتخاب کنید. این مورد را تا زمانی که قفل آن را بردارید در کلیپ بورد شما نگهداری می شود.

برای حذف همه موارد جایگذاری شده از سابقه کلیپ بورد ، پاک کردن همه را انتخاب کنید

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز 10

کلیپ بورد هیچ مورد پین شده ای را حذف نمی کند. برای حذف مورد پین شده ، ابتدا لغو پین را انتخاب کنید و سپس دوباره از بین گزینه ها حذف یا پاک کردن همه را انتخاب کنید

 

چگونه تاریخچه کلیپ بورد را غیرفعال کنیم؟

وقتی سابقه کلیپ بورد فعال باشد ، هر آنچه را کپی کنید در لیست سابقه کلیپ بورد ظاهر می شود. اگر نگران همگام سازی و حریم خصوصی هستید ، می توانید این ویژگی را در تنظیمات ویندوز غیرفعال کنید. همچنین ممکن است نخواهید از برنامه کمکی استفاده کنید.

برای غیرفعال کردن تاریخچه کلیپ بورد ، دکمه Start را انتخاب کنید و تنظیمات را انتخاب کنید. همچنین می توانید از میانبر صفحه کلید Windows + I استفاده کنید.

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز 10

در تنظیمات Windows ، System را انتخاب کنید.

در نوار کناری سیستم ، به Clipboard بروید. به بخشی به نام Clipboard history بروید و کلید را به Off (خاموش) تغییر دهید.

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز 10

 

اگر اکنون Windows + V را فشار دهید ، پنجره کوچکی مشاهده خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد ویندوز ۱۰ نمی تواند تاریخچه کلیپ بورد شما را نشان دهد زیرا ویژگی خاموش است.

حذف تاریخچه Clipboard در ویندوز 10

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش هايي برای رفع مصرف صد در صدی دیسک در ویندوز ۱۰ کلیک کنید. ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید