Gravatar یا گراواتار چیست و نحوه ساختن آن

آشنایی با گراواتار یا Gravatar و نحوه ساختن آن

آواتار تصویر یا لوگو نویسنده ، شرکت یا گروهی در یک پست یا صفحه وب است. آواتار بسیار شبیه به عکس صفحه نمایش شما در فیس بوک و سایر سایت های آنلاین است ، نماد شما یک آواتار در سطح جهانی یا گراواتار (Gravatar) است. داشتن یک گراواتار می تواند به شخصیت بیشتر ، شخصی سازی و شناخت بیشتر بیانجامد در غیر این صورت فقط یک نام آنلاین است.

Gravatar در واقع خدماتی است که از طریق آن عکسی را بارگذاری می کنید که به نمایه شما پیوست شده است و هر وقت درباره یک وبلاگ وردپرس اظهار نظر می کنید یا یک پست وردپرسی منتشر می کنید نشان داده می شود. ویژگی Gravatar یکپارچه با وردپرس کار می کند زیرا همان شرکت ، Automaticc ، صاحب هر دو سرویس است.

Gravatars به شناسایی پست های شما در انجمن های وب و سایت های دیگر کمک می کند ، تا زمانی که سیستم عامل های مورد استفاده از  Gravatars پشتیبانی کنند. ایجاد حساب کاربری و راه اندازی Gravatar نه تنها برای صاحبان وب سایت آسان است بلکه در استفاده از توابع اظهار نظر در وبلاگ به ایجاد خود نیز کمک می کند.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

مزایای استفاده از گراواتار:

داشتن یک گراواتار می تواند به شما در ایجاد شهرت آنلاین کمک کند ، زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند که در صورت دیدن تصویری از شما که به هر پست یا اظهار نظری وجود دارد ، شما را به خاطر بسپارند. به Gravatar به عنوان یک عکس نمایه فکر کنید که هنگام ایجاد اظهار نظر یا تعامل با مخاطبان خود ، به حضور آنلاین شما کمک می کند. همانطور که در مورد مارک های جهانی صادق است ، Gravatars می تواند به عنوان آرم یک شرکت یا سازمان برای افرادی که در دنیای واقعی فعالیت می کنند ، برای نوشتن ، بازاریابی و سایر فعالیت های شما ضروری باشد.

نحوه ایجاد یک Gravatar:

ایجاد یک عکس پروفایل Gravatar بسیار ساده است. در اینجا کارهایی که شما باید انجام دهید:

۱- تنظیم یک حساب کاربری وردپرس:

به WordPress.com بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از باز کردن یک حساب کاربری ، وردپرس از شما می خواهد که اجازه اتصال آن به سرویس Gravatar را بدهید.

۲- در Gravatar ثبت نام کنید:

در مرحله بعد ، به صفحه اصلی Gravatar بروید و روی دکمه “Sign In” کلیک کنید. شما به صفحه ورود به سایت Gravatar هدایت می شوید. در آنجا بر روی دکمه Need an account کلیک کنید تا یک حساب Gravatar جدید ثبت کنید.

در صورت درخواست ، آدرس ایمیل خود را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیلی که استفاده می کنید همان شخصی است که هنگام اظهار نظر در وب سایت ها و پست های انجمن استفاده می کنید. نام کاربری مورد نظر خود را انتخاب کنید — در صورت موجود بودن password و یک رمزعبور قوی تنظیم کنید. به یاد داشته باشید: شما به احتمال زیاد از سرویس Gravatar در چندین وب سایت و سیستم عامل استفاده خواهید کرد. امنیت اولویت اصلی است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک رمزعبور قوی و منحصر به فرد برای حساب Gravatar خود تنظیم کنید.

۳- ثبت نام خود را تکمیل کنید:

پس از اتمام کار ، روی “Sign Up” کلیک کنید تا درخواست خود را ارسال کنید. ثبت نام خود را با کلیک کردن بر روی دکمه “Activate Account” که در یک ایمیل تأیید از WordPress.com دریافت می کنید ، تکمیل کنید.

۴- یک تصویر ست کنید:

پس از راه اندازی حساب کاربری خود ، و ثبت نام  ، یک پیام خوش آمدید دریافت خواهید کرد و به حساب وردپرس خود هدایت می شوید. دوباره به سراغ Gravatar بروید و وارد سیستم شوید. وقتی وارد سیستم شوید ، Gravatar پیغام اعلان را به شما نشان می دهد که می گوید هنوز تصویری برای حساب خود ندارید.

اگر تصویری را در نظر نگیرید ، Gravatar به طور خودکار یکی را به شما اختصاص می دهد. با این حال ، معقول است که از تصویری از خودتان استفاده کنید که دوست دارید و در حال نمایش راحت است. بر روی دکمه “Add a New Image” کلیک کنید و لینک را به تصویر انتخاب شده خود وارد کنید یا خود تصویر را آپلود کنید. با کلیک بر روی دکمه “Choose File” می توانید یک عکس جدید بارگذاری کنید. تصویری را از رایانه خود انتخاب کرده و آن را آپلود کنید.

گراواتارها معمولاً به عنوان تصاویری با ابعاد ۸۰ × ۸۰ پیکسل نمایش داده می شوند. شاید لازم باشد تصویری را که آپلود کرده اید برش دهید تا در حد اندازه مجاز تصویر Gravatar قرار بگیرد. پس از تنظیم تصویر خود ، باید برای عکس خود رتبه بندی کنید. چهار رتبه بندی وجود دارد: G ، PG ، R و X.

 • G بدین معنی است که Gravatar انتخابی شما برای همه وب سایت ها و مخاطبان مناسب است.
 • PG بدان معنی است که تصویر منتخب شما ممکن است حاوی حرکات ناپسند ، خشونت ، مواد منفجره یا تصاویر تحریک آمیز باشد.
 • R بدان معنی است که تصویر منتخب شما حاوی خشونت شدید ، شیطنت ، برهنگی یا استفاده از مواد مخدر است.
 • X به این معنی است که تصویر منتخب شما حاوی تصاویر جنسی سخت یا خشونت است که ممکن است برای برخی از مخاطبان تکان دهنده یا بسیار نگران کننده باشد.

داشتن رتبه G از نظر دستیابی بهتر است ، زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند تا Gravatar شما در وب سایت ها و انجمن ها بدون محدودیت نشان داده شود.

۵- یک شخصیت را انتخاب کنید:

شما می توانید برای شخصیت گراواتور “شخصیت” خود انتخاب کنید. وردپرس دارای چندین شخصیت Gravatar است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، از جمله:

 • Mystery person
 • Blank
 • Gravatar Logo
 • Identicon
 • Wavatar
 • Monster ID
 • Retro

Monster ID ، Identicon ، Wavatar و Retro Gravatars اغلب توسط سرگرمی یا وب سایت های شخصی استفاده می شوند. Gravatar Mystery Person ، Blank بهترین کار را با وب سایت های تجاری یا حرفه ای انجام می دهد.

۶- پروفایل خود را تکمیل کنید:

پس از تکمیل تنظیمات تصویر Gravatar ، بقیه مشخصات Gravatar خود را پر کنید. نام خود را اضافه کنید ، کمی در مورد خود در بخش “About Me” بنویسید ، نام صفحه نمایش خود را انتخاب کنید ، لینکی به وب سایت شخصی یا شرکت خود ارائه دهید ، لینیک به وبلاگ اضافه کنید و با اضافه کردن سایر جزئیات مرتبط که می خواهید اضافه کنید.

ارائه جزئیات مربوطه تعامل با افراد دیگر و رشد تجارت یا حضور آنلاین خود را برای شما آسانتر می کند. افرادی که پست ها یا نظرات شما را می خوانند و علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما هستند می توانند بر روی Gravatar شما کلیک کرده و از پروفایل شما اطلاعات بیشتری درباره شما و کسب و کار شما کسب کنند.

استفاده از Gravatar خود را شروع کنید:

پس از تنظیم حساب Gravatar و آپلود یک تصویر ، شما آماده هستید تا با استفاده از اظهار نظر در یک پست وبلاگ یا لینک دادن آن با رسانه های اجتماعی و وب سایت خود ، شروع به استفاده کنید. صاحبان وب سایت باید هنگام ثبت نام در سیستم عامل های دیگر و اظهار نظر در مورد سیستم عامل های وبلاگ نویسی اطمینان حاصل کنند که از همان ایمیلی که با Gravatar استفاده کرده اند استفاده می کنند. با انجام این کار هنگامی که نظر خود را اعلام می کنید یا پستی را در هر سایت پشتیبانی می کنید ، به طور خودکار تصویر پروفایل Gravatar (که گراواتار شما برای جهان است!) نمایش داده می شود.

کدام سایت ها از Gravatar استفاده می کنند؟

تعیین اینکه آیا وب سایت از سرویس Gravatar استفاده می کند یا نه ، آسان است زیرا ، به محض ثبت آدرس ایمیل خود هنگام ثبت نام با یک سرویس جدید یا بر روی یک پلتفرم جدید ، Gravatar شما به طور خودکار به سایت صادر می کند ، و تصویر شما در کنار ظاهر می شود.

به یاد داشته باشید که Gravatar شما فقط درصورتی نمایش داده می شود که از همان آدرس ایمیل استفاده شده برای ثبت نام در Gravatar در سایر سیستم عامل هایی که می خواهید Gravatar شما در آن استفاده شود ، استفاده کنید. اگر از آدرس ایمیل دیگری با سایتهای دیگر استفاده می کنید ، Gravatar اصلی شما هنگام اظهار نظر یا ارسال نظر ظاهر نمی شود.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *