نحوه تغییر قالب وردپرس از طریق دیتابیس

  • توسط مرتضی حبیبی
  • ۴ ماه قبل
  • وردپرس

بعضی اوقات تغییرات جدید مانند افزونه ها یا به روزرسانی ها با قالب فعلی شما سازگار نیست. غالباً با این ناسازگاری، شما قادر به ورود به بخش سرپرست برای تغییر قالب نیستید. این امر می تواند شما را در یک مشکل قرار می دهد زیرا برای ورود به قسمت مدیریت شما باید قالب را تغییر دهید. در این صورت شما باید آن را مستقیماً در دیتابیس تغییر دهید. این مقاله شما را در مورد نحوه تغییر قالب وردپرس از طریق دیتابیس راهنمایی می کند.

نحوه تغییر قالب وردپرس از طریق دیتابیس:

برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد سی پنل خود شوید.

سپس از قسمت Databases روی گزینه phpmyadmin کلیک کنید تا این ابزار برای شما به اجرا در بیاید.

 

نحوه تغییر قالب وردپرس از طریق دیتابیس

 

بعد از اجرا در سمت چپ صفحه به دنبال پایگاه داده وردپرس خود بگردید.

 

نحوه تغییر قالب وردپرس از طریق دیتابیس

 

بعد از یافتن پایگاه داده وردپرس، جدول wp_options را انتخاب کنید.

 

نحوه تغییر قالب وردپرس از طریق دیتابیس

 

پس از باز شدن جدول، ستون هایی از صفحات را مشاهده می کنید. روی گزینه Show All در بالا کلیک کنید تا تمام ستون ها در یک صفحه فهرست شوند.

 

نحوه تغییر قالب وردپرس

 

سپس گزینه های template و stylesheet را بیابید تا بتوانید قالب را تغییر دهید. بعد از یافتن روی گزینه Edit در کنار گزینه ها را انتخاب کنید.

این شما را به صفحه ویرایش می برد و در آنجا داده ها را برای option_value تغییر خواهیم داد. در مثال ما مقدار alexandira تعیین شده است. این مورد را به نام تم پیش فرض، twentythirteen تغییر دهید و بر روی دکمه Go در پایین صفحه کلیک کنید.

همین روال را روی گزینه stylesheet انجام دهید. وقتی تغییرات stylesheet را تمام کردید و به لیست بازگشتید، باید قالب جدید را در قسمت option_value برای هر دو مشاهده کنید. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و ببینید که از قالب پیش فرض استفاده می کند. از اینجا نیز باید بتوانید وارد wp-admin شوید.

قبل

 دیتابیس

بعد

 

اگر بعد از طی کردن مراحل بالا باز با مشکل مواجه شدید با تیم پشتیبانی خود ارتباط برقرار کنید تا مشکل را بررسی و رفع کنند.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *