چگونه رسانه های اجتماعی به تجارت الکترونیک شما کمک می کنند؟

چگونه رسانه های اجتماعی به تجارت الکترونیک شما کمک می کنند؟

نیلوفر موسوی

موفقیت تجارت الکترونیک بستگی به جذب مشتری بالقوه به وب سایت شما دارد. این یک گام ضروری در هر فروش آنلاین است. این امر باعث می شود تا بازاریابی تجارت الکترونیک به یکی از مهمترین بخش های هر برنامه کاری تبدیل شود. برای اینکه مردم بتوانند از شما از این طریق خرید کنند، باید اطمینان حاصل کنند که واقعا وجود دارید و فعال هستید و همچنین باید بدانند کجا و چگونه باید شما را پیدا کنند. اما هنگام تدوین استراتژی بازاریابی آنلاین ، شما باید بسیاری از رسانه های اجتماعی مختلف را در نظر بگیرید.

حال این سوال مطرح می شود که چگونه باید تصمیم گیری کرد که در کدام کانال رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کرد؟ یک استراتژی خوب ،بازاریابی آنلاین با افرادی است که در آن حوزه قرار دارد.

و با توجه به همه گیر بودن رسانه های اجتماعی ، شانس زیادی وجود دارد که مخاطب هدف شما در سایت های چند رسانه ای اجتماعی قرار داشته باشد. این آینده تجارت الکترونیک است.

طبق تحقیقات پیو ، ۷۲ درصد از مردم ایالات متحده در رسانه های اجتماعی حضور دارند و بیشتر به طور روزانه از سایت های رسانه های اجتماعی بازدید می کنند. رسانه های اجتماعی تنها راه دسترسی مخاطبان شما به صورت آنلاین نیستند اما یکی از ابزارهای قدرتمند هستند که می توانید برای توسعه استراتژی بازاریابی خود از آنها استفاده نمایید. و ادغام رسانه های اجتماعی با وب سایت شما راهی مناسب برای پیشبرد همه تلاش های مربوط به بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی شماست.

 

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

 

۵ راه ادغام رسانه های اجتماعی می تواند باعث افزایش فروش تجارت الکترونیک شود:

برای اینکه سرمایه گذاری در رسانه های اجتماعی معنا یابد ، باید بدانید که سرمایه گذاری شما دارای بازده ای سودآور خواهد بود.

برای ادغام رسانه های اجتماعی در وب سایت شما می توان به چند روش ملموس پرداخت. توسعه حساب های اجتماعی شما باعث افزایش آگاهی از برند شما می شود و به شما در مورد نحوه تغییر بازاریابی در بازار امروز کمک خواهد کرد.

۱) ترویج کانال های اجتماعی در وب سایت باعث تشویق به پیگیری شما می شود.

بدون تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی ، افرادی که پست های جدید شما را می بینند ، معمولاً فقط کسانی هستند که از قبل شما را فالو می کردند. اما ابن روش برای جذب مخاطب کمی می تواند سخت و کند باشد.

با ادغام رسانه های اجتماعی با وب سایت تجارت الکترونیک خود ، به افرادی که از قبل به برند شما علاقه مند بودند ، کمک می کند تا از طریق سایت های دیگری که در آن ها وقت خود را می گذرانند ، شما را بیابند.

یک مورد که روابط را از اولین بازدید فراتر می برد ، بسیار با ارزش تر از بازدیدکننده ای است که یک بار از سایت شما بازدید می کند.

فالو کردن رسانه های اجتماعی یکی از گزینه های انجام این کار می باشد و این اطمینان را می دهد که بازدیدکنندگان همچنان پست های مرتبط با برند شما را مشاهده می کنند ، همچنین باعث می شود که آنها دوباره به وب سایت شما برگردند.

۲)  ادغام با رسانه های اجتماعی باعث می‌شود که بازدیدکنندگان به آسانی بتوانند سایت شما را به اشتراک بگذارند.

کسانی که صفحه شما را فالو داشته باشند از پست های جدیدی که شما آپلود می کنید باخبر می شوند و با اشتراک گذاری آن پست ها توسط آن ها فالوورهای آنها نیز این پست ها را می بینند. این روش بسیار موثر است و بدان معناست که شما به مخاطبانی کاملاً جدید دسترسی پیدا می کنید . افرادی که ممکن است فقط روی یک لینک کلیک کرده و از سایت شما بازدید کنند.

و در نتیجه این کار خود به تنهایی یکی از روش های موثر برای تبلیغ سایت شما می باشد. ۸۳٪ از مصرف کنندگان در یک نظرسنجی Nielsen گفته اند که آنها به برندهایی دوستان و خانواده معرقی می کنند، اعتماد می کنند.

وقتی شخصی وب سایت شما را از طریق لینکی در شبکه خود به اشتراک می گذارد ، به عنوان تأیید شما عمل می کند. و افراد بیشتر احتمال دارد که قدم به اشتراک گذاشتن وب سایت خود داشته باشنددر صورتی که این کار را برای آن‌ها بسیار ساده کنید. ادغام رسانه های اجتماعی با وب سایت شما نحوه انجام این کار است.

۳) فالوورهای جدید رابطه ای مداوم با برند شما را آغاز می کنند.

وقتی شخصی تصمیم می گیرد که شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کند ، به این معناست که خواهان این است که پست های جدید شما را پیگیری می کند و به برند شما علاقه دارد.

فضا های بسیار متنوع و مختلفی وجود داد که می تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند. اگر آنها حتی مقداری از توجه خود را نیز به طور فعال نه تنها یک بار بلکه به طور مداوم به برند شما اختصاص دهند ، علاقه واقعی به برند شما را نشان می دهد.

و مشتریانی هستند که تصمیم می گیرند با برند شما ارتباط برقرار کنند و به طور مداوم به خربد بپردازند ، این بدان معناست که آن ها بیش از یک بار اقدام به خرید کنند.

و تا زمانی که محصولات و خدمات شما از نظر آن ها به اندازه کافی خوب و مطلوب باشد برای به دست آوردن این وفاداری موثر خواهد بود.

۴) رسانه های اجتماعی می توانند پیشنهادهای ویژه شما را تقویت کنند.

در حالی که رسانه های اجتماعی یکی از استراتژی های مفید می باشد اما شاید روشی مناسب برای ترویج همه ی محصولات شما نباشد ، مشتریان در واقع بیشتر قصد دارند از این طریق از پیشنهادات ویژه و یا تخفیفات شما باخبر شوند.

با توجه به تحقیق اجتماعی Sprout ، تخفیف و فروش تنها مواردی هستند که مشتریان می‌خواهند در مورد برندها در رسانه‌های اجتماعی بدانند.

این ممکن است بازاریابان را متعجب کند که این ایده را درونی کنند که حضور اجتماعی یک برند نباید تبلیغاتی باشد. اما تبلیغات چیزی هستند که مشتریان انتظار دارند و از شما می‌خواهند. بنابراین دفعه بعد که شما پیشنهادی ویژه و یا تخفیف می‌دهید، اطمینان حاصل کنید که فالوورهای اجتماعی شما از آن آگاهی پیدا می کنند. این یک راه خوب برای افزایش فروش از طریق تجارت الکترونیک است.

۵) یک محرک اجتماعی قوی، ترافیک بیشتری را ایجاد می کند.

یکی از مزایای تجارت الکترونیک و استفاده از وب سایت شما برای تبلیغ کانال های اجتماعی شما این است که باعث می شود ترافیک بیشتری به وب سایت شما بازگردد.

یک استراتژی بازاریابی قوی آنلاین تشخیص می دهد که کانال های مختلف آنلاین با یکدیگر در ارتباط اند و از هم پشتیبانی می کنند.

برخی از همان افرادی که در وب رسانه های اجتماعی  شما را دنبال می‌کنند، به این دلیل که پروفایل اجتماعی شما در وب سایت تبلیغ می‌شود  دوباره به وب سایت بر می‌گردند وقتی که آن‌ها محتوای شما یا محصولات شما را در فید اجتماعی می‌بینند. و برخی از آن‌ها با به اشتراک گذاری محتوا و پست های شما درا شبکه‌های خود به ایجاد ترافیک جدید کمک خواهند.

پس ادغام دو کانال منطقی است ، زیرا به موفقیت هر دو کمک می کند.

برخی از روش های ادغام با رسانه های اجتماعی که باید برای تجارت الکترونیک  خود در نظر بگیرید:

گزینه های مختلفی برای ادغام رسانه های اجتماعی با وب سایت تجارت الکترونیک وجد دارد. در اینجا به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

۱) به بازدید کنندگان وب سایت نشان دهید که چگونه می توانند پست های شما را دنبال کنند:

احتمالاً بدیهی ترین و اساسی ترین راه برای ادغام رسانه های اجتماعی با وب سایت شما ، افزودن دکمه های اجتماعی است که به بازدید کنندگان نشان می دهد که از کجا باید آن را دنبال کنند. برای هر کانال اجتماعی که در آن فعال هستید ، یک دکمه درج کنید ، سپس کلیه بازدید کنندگان که روی دکمه کلیک کنند ، می توانند نمایه شما در سایت  را پیدا کنند و شما را از طریق بیابند.

می توانید تعدادی از قالب های رایگان برای دکمه اجتماعی را انتخاب کنید که از همه قابل تشخیص تر بین آن ها استفاده از تصاویر در شبکه های اجتماعی می باشد. بنابراین بازدید کنندگان با یک نگاه می توانند تشخیص دهند که هرکدام از آ ن ها مرتبط با چه چیزی است. آن ها را در قسمت ایتدا یا انتهای صفحات سایت خود قرار دهید تا آنها در تمامی صفحات نشان داده شوند. در این صورت هر بازدیدکننده با کلیک بر روی قسمت مورد علاقه خود که در سایت نشان داده می شود می توانند شما را در شیکه های اجتماعی مختلف بیابد.

۲) دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را به صفحات وب سایت اضافه کنید:

وقتی شخصی آنچه را که در سایت شما می بیند دوست داشته باشد ، احتمالا آن را با دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک می گذارد. و در صورتی که لازم باشد،  لینک مربوطه را کپی  و paste کنند این خود باعث اضافه شدن مراحلی به فرآیند اشتراک گذاری می شود و حتی اگر این کار چند ثانیه بیشتر وقت گیر نباشد باز یک مانع به حساب می آید.

دکمه های اشتراک اجتماعی آن موانع را کاملاً برطرف می کند. با یک کلیک ، و بازدید کنندگان شما می توانند صفحه را در شبکه های خود به اشتراک بگذارند. دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را به هر صفحه ای که فکر می کنید بازدید کنندگان می خواهند به اشتراک بگذارند ، از جمله پست های وبلاگ و صفحات مربوط به محصولات خود ، اضافه کنید.

۳) ارائه پاداش برای تعامل اجتماعی:

اگر برنامه هایی  برای پاداش دارید ، می توانید از آن برای تشویق بیشتر به تعاملات اجتماعی استفاده کنید. مشتریانی که این برنامه را دنبال می کنند ، افرادی هستند که به احتمال زیاد علاقه مند به برند و محصولات شما هستند. و برای پیگیری شما در رسانه های اجتماعی و  یا تبلیغ بردنتان خود ، برای مشتریان امتیاز بیشتری در نظر بگیرید.

افزودن امتیاز یکی از مواردی است که می تواند مشوق مشتریان شود تا شما در سایت های اجتماعی مورد علاقه خود دنبال کنند و همچنین شما را به فالوورهای خودشان معرفی کنند.

۴) هشتگ هایی مربوط به برند خود را در سایتتان رواج دهید.

صحبت در مورد خود در رسانه های اجتماعی یک چیز است. اما اینکه مشتریان حسی که  نسبت به محصولات شما دارند را بیان کنند روی سایر مخاطبین تاثیر مهم تری دارد. شما می توانید با ایجاد هشتگ برند تجاری و ترغیب مشتریان به استفاده از آن ، آنها را به انجام این کار تشویق کنید که با استفاده از محصولات شما، عکس هایی از آنها را به اشتراک بگذارند ، یا  تجربیات خود را با استفاده از آن بیان کنند تا آن نظرات را به اشتراک بگذارید.

مشتریان اغلب خوشحال می شوند که در وب سایت یا فید برند شما نمایش داده می شوند ، زیرا شما در این فرآیند تا حدی باعث دیده شدن آنها می شوید.

 

 

امیدواریم این مقاله برایتان کاربردی بوده باشد.

برچسب ها: تجارت الکترونیک

ارسال دیدگاه جدید