چگونه سرعت صفحه بر رتبه بندی های سئو و گوگل تأثیر می گذارد؟

چگونه سرعت صفحه بر رتبه بندی های سئو و گوگل تأثیر می گذارد؟

علی مرادی

سرعت برای یک وب سایت در گوگل بسیار مهم است. این بسیار مهم است که Google آن را به یک عامل رتبه بندی واقعی تبدیل کرده است. با گذشت زمان ، Google با ارائه مجموعه ای از ابزارها برای توسعه دهندگان و مسئولان وب اقدام به بهبود سرعت بارگذاری وب سایت ها كرده است. یکی از این ابزارها Google Lighthouse است. اما چگونه این ابزار PageSpeed ​​Insights از Google واقعاً کار می کند؟ و مهمتر از همه ، آیا سرعت صفحه بر SEO تأثیر می گذارد؟ شما هر آنچه را که باید در این مقاله بدانید پیدا خواهید کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا به شما موضوع چگونه سرعت صفحه بر رتبه بندی های سئو و گوگل تأثیر می گذارد را آموزش دهیم.

Google PageSpeed ​​Insights چیست؟

PageSpeed ​​Insights ابزاری آنلاین است که توسط Google تهیه شده است و برای شناسایی مشکلات عملکرد وب در سایت ها استفاده می شود. اگرچه بیشتر مربوط به مباحث فنی SEO است ، اما ابزارها سایت را از دیدگاه کاربر و قابلیت دسترسی کاربر تجزیه و تحلیل می کنند.

با مراجعه به https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ می توانید به PageSpeed ​​Insights دسترسی پیدا کنید.

می توانید URL را از آنجا وارد کنید و بعد از چند ثانیه ابزار با استفاده از نتایج وب سایت ، نتایج را به شما باز می گرداند. در صدر ، یک امتیاز کلی وجود خواهد داشت ، که به طور متوسط ​​چندین فاکتور است. در زیر می توانید اطلاعات مفصلی درباره آنچه در واقع بر سرعت شما تأثیر می گذارد مشاهده کنید.

با این حال ، این تنها ابزار PageSpeed ​​نیست که توسط Google ارائه شده است. mod_pagespeed نیز وجود دارد ، یک ماژول سرور برای حل این مشکلات سرعت و لایت هاوس تمام عیار (ابزار تجزیه و تحلیل سایت که همه چیز را قدرت می دهد) در خود کروم موجود است. تعدادی افزونه Chrome نیز مربوط به PageSpeed ​​Insights Google است.

موبایل در مقابل دسک تاپ:

وقتی صفحه ای را برای آزمایش آن وارد می کنید ، Google دو نمره می دهد: یکی برای نسخه موبایل و دیگری برای نسخه دسک تاپ.

در ابتدا ، ابزار PageSpeed ​​فقط برای یک نسخه Desktop یک امتیاز به دست می آورد. اما اخیراً ، استفاده از موبایل بیشتر و بیشتر محبوب شده است. از سال ۲۰۱۸ ، بیش از ۵۰٪ از کاربران موتور جستجو در دستگاه های تلفن همراه جستجو می کنند. هنگامی که گوگل به فهرست اول موبایل منتقل شد ، همچنین برای آنها منطقی بود که ابتدا نسخه های موبایل را برای سرعت آزمایش کنند.

تلفن همراه:

وقتی از ابزار PageSpeed ​​Insights استفاده می کنید ، اولین نتیجه ای که می خواهید برای سرعت موبایل است. این بدان معناست که وب سایت شما بر روی یک اتصال تلفن همراه آزمایش شده است. با این حال ، به خاطر داشته باشید که بسیاری از کاربران تلفن همراه در سراسر جهان فقط سیگنال ۳G را دریافت می کنند و اگرچه سرعت اتصال آهسته تری دارند ، اما هنوز هم انتظار دارند که وب سایت واقعاً سریع بارگیری شود.

دسک تاپ:

در دسک تاپ ، نمره بالاتر است زیرا سرعت اتصال بالاتر است. این فقط مورد فیبر نوری است. بنابراین وب سایت همان آزمایش را پشت سر می گذارد ، اما بیشتر سرعت اتصال متفاوت است. به همین دلیل تلفن همراه در درجه اول قرار می گیرد ، زیرا دستگاه های تلفن همراه معمولاً اتصالات کندتری دارند. مسائل ممکن است با ۵G تغییر کند ، اما ، تا آن زمان ، مطمئن شوید که بر بهبود سرعت سایت خود برای دستگاه های تلفن همراه متمرکز هستید.

آیا سرعت صفحه بر سئو تأثیر می گذارد؟ آیا گرفتن نمره کامل ۱۰۰ ضروری است؟

پاسخ ساده این است که سرعت صفحه بر سئو تأثیر می گذارد. سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی مستقیم است ، واقعیتی که از بروزرسانی سرعت الگوریتم Google حتی بهتر شناخته شده است.

در Google ، کاربران اول هستند. مطالعات انجام شده توسط Google نشان می دهد که میانگین سرعت بارگذاری ۳G بسیار کند است. آنها همچنین نشان می دهند که کاربران پس از حدود ۳ ثانیه سایت را ترک می کنند. این بدان معنی است که تجربه آنها بد است و گوگل دوست ندارد سایت هایی را که تجربه کاربر بد را ارائه می دهند رتبه بندی کنند.

آنچه باید به خاطر داشته باشید این است که سرعت در ثانیه صورت می گیرد ، نه در امتیازات از ۰ تا ۱۰۰٫ در حالی که PageSpeed ​​Insights ابزاری است که به شما در بهبود سرعت کمک می کند.

حتی در این صورت ، بهبود نمره صفحه سرعت نیز مهم است:

زیرا با گوگل مطمئناً نمی دانیم که از این امتیاز به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده می شود یا خیر. آیا گوگل از ثانیه استفاده می کند؟ آیا از امتیاز استفاده می کند؟ چه کسی می داند …

با این حال ، سایتهایی را مشاهده کرده ام که دارای صفحات صفحه ای عالی هستند که از نظر ضعیف رتبه بندی شده اند و وب سایت هایی با نمره پایین تر از ۵۰ که بسیار خوب رتبه بندی می کنند. با این حال ، باید توجه داشته باشید که Google چگونه این آزمایش ها را انجام می دهد. ما نمی دانیم که این آزمایشات از کجا انجام شده است. آیا سرور شما از ایران و گوگل آن را با اتصال ۳G در ایالات متحده آزمایش می کند؟ خوب ، بنابراین ، مطمئناً می توانید سرعت کم انتظار داشته باشید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: آموزش سئو آموزش وردپرس سرعت سایت

ارسال دیدگاه جدید