چند مورد از روش های سئو کلاه سیاه که باید از آن ها خودداری کنید

چند مورد از روش های سئو کلاه سیاه که باید از آن ها خودداری کنید

علی مرادی

شما می دانید که باید در مورد بهینه سازی موتور جستجو یا سئو فکر کنید. توصیه هایی را در مورد آن مشاهده می کنید. اما ، آیا این کار دشوار و گران باست؟ برای یک کسب و کار کوچک ، سرمایه گذاری بسیار زیاد در چیزی که این مدت زمان طولانی را به نمایش بگذارد می تواند فروش خوبی باشد. ممکن است وسوسه شوید که میانبرها را بفهمید. مشکل این است که میانبر های سئو ، واقعاً می توانند به شما آسیب برساند. برخی از کارشناسان به اصطلاح SEO که با آنها روبرو می شوید ممکن است شما را به سمت تاکتیکهای قدیمی و کلاهبرداری سوق دهند. اینها در بین کارشناسان سئو نام بدی برای خود کسب کرده اند. آنها به عنوان “سئو کلاه سیاه” شناخته می شوند.

ما قطعاً توصیه نمی کنیم از این روشها برای وب سایت خود پیروی کنید – مگر اینکه بخواهید از Google پنالتی بگیرید. با این حال ، مهم است که بدانیم این تاکتیک ها چیست. با فهمیدین این نکات شما قادر خواهید بود برای وب سایت خود استراتژی سئو آگاهانه تری تهیه کنید.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه هر تاکتیکی را که برای افزایش رتبه موتورهای جستجوگر وب سایت با استفاده از روش های بازی دادن سیستم می کند ، توصیف می کند. سئو کلاه سیاه به یک دلیل وجود دارد: سئو سخت است. و کند است. و انجام آن خوب یا پرهزینه است ، وقت گیر است ، یا هردو.

دست اندرکاران سئو کلاه سیاه سعی دارند با پیدا کردن میانبرهایی که موتورهای جستجو را فریب می دهد با جذابیت در نحوه کار الگوریتم ها ، به جای آنچه که برای انسان معنی دارد ، نتایج را سرعت بخشند. و در برخی از نقاط تاریخ اینترنت ، برخی از تاکتیک های کلاه سیاه برای مدتی کار کرده است.

چگونه سئو کلاه سیاه به کسب کار شما صدمه می زند؟

هر روز الگوریتم های موتور جستجو پیشرفته تر می شوند. هدف همیشه یکسان است: برای بهتر شدن در ارائه نتایج به افرادی که واقعاً مفید هستند. این بدان معناست که بسیاری از به روزرسانی های بزرگ Google در سال های اخیر به طور خاص نوع تاکتیک های کلاه سیاه را که در اینجا شرح داده ایم هدف قرار داده اند.

تلاش برای بازی سیستم و کسب رتبه های وب سایت ها بر اساس ترفندها به جای ارائه ابزار واقعی می تواند سود موقتی را فراهم کند. اما به محض شروع به روزرسانی الگوریتم ، این وب سایت ها خطر جریمه هایی را می بینند که به مراتب بیشتر از دستاوردهای لحظه ای شده اند.

Google به وب سایتهایی که سعی در فریب الگوریتم ها دارند ، با مهربانی نگاه نمی کند. چرا؟ آنها مدتهاست که به متخصصان سئو و دارندگان وب سایت روش صحیحی برای افزایش رتبه بندی می گویند: محتوای عالی ایجاد کنید که به آنچه مخاطبان شما اهمیت می دهند مرتبط باشد. و اطمینان حاصل کنید که کلیه موارد فنی – مانند سرعت وب سایت و تجربه تلفن همراه – برای ایجاد یک تجربه کاربری مناسب درست کار می کنند.

اگر روی تاکتیک های مرتبط با ارائه تجربه ای با ارزش و مداوم برای بازدید کنندگان خود تمرکز می کنید ، در سمت راست Google خواهید ماند. سخت تر است اما این تنها راه برای ایجاد نوع مرجع وب سایت است که نتایج SEO طولانی مدت را ارائه می دهد.

۱۰ تاکتیک سئو کلاه سیاه برای جلوگیری از این کار:

اگر با شخصی مواجه شدید که هر یک از این روشهای زیر را به شما پیشنهاد داد به هیچ وجه به او اعتماد نکنید.

۱) پر کردن کلید واژه:

برای تعیین اینکه صفحه وب چیست ، الگوریتم های موتور جستجو به آنچه در صفحه استفاده می شود توجه می کنند. دلیل بیشتر SEO در تحقیقات کلمات کلیدی این است که کلماتی که شما استفاده می کنید به طور مستقیم با آنچه در صفحه شما در وب سایت شما قرار می گیرد ارتباط دارد (البته این فقط یکی از بسیاری از سیگنال های رتبه بندی است).

موتورهای جستجو متوجه شدند که وب سایتهای اسپم به سختی در حال پر کردن کلمات کلیدی بر روی صفحات خود به روشهایی هستند که هیچ منطقی برای بازی سیستم ندارند. آنها برای اطمینان از اینکه نتایج واقعاً مفیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده اند ، الگوریتم ها را به روز کردند نه تنها فرکانس کلمات کلیدی را در رده بندی اولویت کمتری قرار می دهند ، بلکه مجازات وب سایت ها را به دلیل پر کردن کلمات کلیدی مجازات می کنند.

با این وجود ، پر کردن کلمات کلیدی هنوز هم یکی از رایج ترین تاکتیک های سئو کلاه سیاه است که توسط سئوکاران کلاهبردار استفاده می شود. اگرچه هنوز صحیح است که استفاده از کلمات کلیدی استراتژیک در سایت شما می تواند برای SEO مفید باشد ، اما زیاده روی در مصرف آن قطعاً نیست. شما می خواهید که هر صفحه وب برای بازدید کنندگان انسان ، نه فقط موتورهای جستجو ، معنا پیدا کند. اگر کسی توصیه می کند کلمات کلیدی بیشتری را بر روی صفحه در وب سایت شما ایجاد کند تا معقول شود ، گوش نکنید.

۲) هزینه برای بک لینک:

ایجاد بک لینک به سختی بخش سخت افزاری سئو است. شما باید افراد دیگر را متقاعد کنید که وب سایت شما ارزش لینک دادن به آنها را دارد ، حتی اگر معمولاً چیز زیادی برای آنها وجود ندارد. به همین دلیل است که بخشی از SEO است که مرتباً مورد سوءاستفاده قرار می گیرد.

بنگاه های سئو کلاه سیاه پیشنهاد می کنند لینک هایی را با قیمت های مناسب به شما بفروشند. این نوع لینک دهی معمولاً شامل لینک ها یا وب سایتهای اسپم است که برای لینک دادن به سایت های مشتری خود ایجاد شده اند. و Google فقط به تعداد بک لینک شما اهمیتی نمی دهد ، موتور جستجو به اقتدار سایتهایی که در آنها میزبان هستند دقت می کند.

مانند پر کردن کلمات کلیدی ، پرداخت هزینه برای لینک ها هنوز هم اتفاق می افتد زیرا در یک زمان این کار انجام شده است. اما از آنجا که موتورهای جستجوگر الگوریتم های خود را طی سال های متمادی به کار گرفته و تصحیح کرده اند ، لینک های بی کیفیت اکنون به اقتدار وب سایت شما آسیب می رسانند. مقدار بک لینک از اهمیت کمتری برخوردار است. بنابراین استراتژی خود را بر ساختن لینک ها به طور مشروح متمرکز کنید و از هرکسی که پیشنهاد فروش بک لینک شما را دارد ، خودداری کنید.

۳) استخدام کارخانه های تولید محتوا:

بازاریابی محتوا بخش مهمی از سئو است. اما برای انجام این کار به یک کلی زمان و منابع نیاز دارد. بنابراین بسیاری از مشاغل کوچک جستجوی خود را برای سازندگان محتوا با شرکت هایی که نوشتن محتوای ارزان قول می دهند ، آغاز می کنند. شرکت هایی که این نوع نرخ ها را پیشنهاد می کنند ، در کسب و کار به عنوان کارخانه تولید محتوا شناخته می شوند.

استخدام زودهنگام یک اشتباه معمول و قابل درک است ، اما معمولاً به سرعت متوجه خواهید شد که محتوایی که تولید می کنید به سختی قابل خواندن است ، یا با چاشنی کلمات کلیدی ناخوشایند پر شده است.

واقعیت این است که نوشتن مطالبی که مخاطب شما واقعاً بخواهد آن را بخواند نیاز به زمان و مهارت دارد. برای اینکه بازاریابی محتوا واقعاً ارزش خود را داشته باشد ، باید مایل باشید سرمایه گذاری واقعی را در آن انجام دهید ، نه به دنبال ارزانترین گزینه بروید.

۴) استفاده از متن پنهان:

این تاکتیک که گاه “پنهان کردن” نامیده می شود ، عمدتاً از سبک خارج شده است ، اما هنوز هم ارزش جلوگیری از این کار را دارد. برخی از جستجوگرهای شخصی احمقانه در گذشته کلمات کلیدی بیشتری را بر روی صفحه برای موتورهای جستجو فشرده می کنند بدون اینکه آنها را در نسخه برای انسان ها قرار دهند با ساختن متن به همان رنگ پس زمینه صفحه یا با مخفی کردن آنها در کد صفحه.

گوگل و سایر موتورهای جستجو می خواهند محتوا را متناسب با آنچه می گردند در اختیار کاربران خود قرار دهند. وب سایت هایی که این کار را انجام می دهند بعید است که در ابتدا آن را برای شرایط رقابتی در رده بندی قرار دهند ، اما اگر این کار را انجام دهند و الگوریتم به سرعت ثبت کند که بازدید کنندگان بعد از کلیک در سایت نمانده اند ، دوباره در این فهرست سقوط می کنند.

۵) محتوای تکراری:

ما متوجه شده ایم که ایجاد محتوای با کیفیت بالا دشوار است ، بنابراین یک تاکتیک که بسیاری از مشاغل کوچک وسوسه شده اند ، اساساً خود سرقت ادبی است – نسخه ای را که برای یک صفحه از سایت نوشتید ، بگیرید و آن را کمی تغییر دهید تا روی آن کلمه کلیدی جدید داشته باشید. اما محتوای تکراری یکی از مواردی است که گوگل مجازات می کند.

حتی اگر فقط از خودتان کپی کنید بجای اینکه از شخص دیگری سرقت ادبی کنید (که این بدتر خواهد بود!) هنوز هم به نظر موتورهای جستجو بد است. آنها محتوای اصلی را ترجیح می دهند و بعید است که صفحات متعددی را کسب کنند که اساساً همان اطلاعات را ارائه می دهند. بنابراین مطمئن شوید که هر صفحه در وب سایت شما کاملاً اصلی است.

۶) کامنت اسپم:

اگر یک وبلاگ برای نظرات آزاد دارید ، احتمالاً شما هم با این یکی آشنایی دارید. افرادی (یا ربات ها) که نظر خود را در سایت شما می گذارند می توانند یک لینک را در بر گیرند. در یک زمان ، این لینک ها می توانند اقتدار را به سایت باز گردانند ، بنابراین این امر راهی آسان برای ساختن لینک های جدید می باشد.

امیدوارم این مقاله در جلوگیری از استفاده از روش های سئو کلاه سیاه به شما کمک کرده باشد.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

برچسب ها: آموزش سئو

ارسال دیدگاه جدید