بهترین CRM ها برای مشاغل کوچک در سال ۲۰۲۰

بهترین CRM ها برای مشاغل کوچک در سال ۲۰۲۰

نیلوفر موسوی

آیا شما بهترین نرم‌افزار CRM  برای تجارت‌ های کوچک را مورد بررسی قرار می دهید؟ نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا روابط با مشتری را مدیریت کنید ، فروش را افزایش دهید وهمچنین شاهد رشد کسب و کار خود باشید.

با توجه به نقش مهمی که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)  در موفقیت کسب و کار شما دارد بسیار مهم است که شما به درستی این پیشه را مورد تحقیق قرار دهید  و ارائه دهندگان برتر CRM را قبل از تصمیم خود مقایسه کنید.

در این مقاله، ما بهترین نرم‌افزار  CRM برای کسب و کارهای کوچک را به شما معرفی می کنیم. ما نرم افزار محبوب CRM را از نظر ویژگی ها با هم مقایسه خواهیم کرد و جوانب مثبت و منفی را به اشتراک می گذاریم تا در انتخاب بهترین پلتفرم به شما کمک کند.

برای درک بهتر این مقاله با ما در شتابان هاست همراه باشید.

نرم‌افزار  CRM چیست؟

نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است که به شما در مدیریت داده‌های مشتری و ارائه خدمات به آنها در کسب ‌وکارتان کمک می‌کند.

اغلب کسب و کارها به یک مدیر تماس نیاز دارند تا جزئیات تماس مشتریان و آینده خود را مدیریت کنند. در مراحل اولیه اغلب شرکت‌ها، این کار به طور معمول از طریق صفحات گسترده یا ابزارهای مدیریت ارتباط ساده انجام می‌شود.

با این حال، این فرایندها برای رشد کسب‌ وکار شما ناکافی هستند و اگر مشکل را به اندازه کافی سریع حل نکنید، می‌تواند منجر به از دست رفتن قابل‌ توجه  فرصت یا  فروش شود.

یک نرم‌افزار CRM  به حل مشکل با ذخیره‌ سازی تمام جنبه‌های ارتباط با مشتری در یک پایگاه ‌داده کمک می‌کند و آن را به راحتی در دسترس قرار می‌دهد. این کار به بازاریابی، فروش و تیم‌های پشتیبانی مشتری اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز تمام داده‌ها را در دست داشته باشند.

نرم‌افزارهای CRM در افزایش فروش، ایجاد روابط  با مشتری و ارائه خدمات شگفت‌انگیز به مشتریان بسیار مفید هستند. مشتریان شما از خدمات شخصی تر ، دقیق تر و کارآمدتری برخوردار می شوند.

به دنبال چه چیزی در نرم‌افزار CRM  باشید؟

از آنجا که تعداد زیادی شرکت نرم‌افزاری مختلف CRM  وجود دارد، برای کسب و کارهای کوچک بسیار سخت است که تصمیم‌گیری کنند کدام CRM مطابق نیازهای آنها می باشد.

در اینجا چند نکته در مورد انتخاب بهترین نرم‌افزار CRM  برای کسب‌وکار شما آورده شده‌است:

  • سهولت استفاده – یک بررسی جدید نشان داد که ۶۷٪ از مشاغل، سهولت استفاده را به عنوان مهمترین ویژگی نرم افزار CRM خود قرار می دهند. شما و تیم خود روزانه چندین ساعت از آن استفاده خواهید کرد، اگر استفاده از CRM آسان نباشد ، به شما کمک نمی کند تا به اهداف تجاری خود برسید.
  • Cloud و Mobile _در سال ۲۰۰۸ ، کمتر از ۱۲٪ نرم افزار CRM رویCloud اجرا شد. امروزه ۸۷٪ CRM ها نرم افزاری مبتنی برCloud هستند. ادغام آن با برنامه ها و خدمات دیگر ایمن تر ، سریعتر و آسان تر است.

مطالعه دیگری که توسط موسسه تحقیقات Nucleus انجام شد نشان داد که ۶۵ % از شرکت‌هایی که از یک mobile-friendly    CRM استفاده می کنند این بدان معنی است که شما باید به دنبال یک نرم افزار mobile-friendly  CRM برای خود باشید.

این باعث می‌شود که تیم شما به اهدافش دسترسی پیدا کند ، مشتریان شما پاسخ های سریع تری دریافت می کنند و برای دریافت پاسخ لازم نیست ساعت ها صبر کنند.

  • ایجاد یک لیست از ویژگی ها – شما باید لیستی از ویژگی های مورد نیاز خود را در نرم افزار CRM خود تهیه کنید. اگر نمی توانید این ویژگی ها را به سرعت به خاطر بیاورید نگران نباشید ، این تمرین به شما ایده می دهد که چه چیزی میتواند مناسب تجارت شما باشد.

نرم افزار CRM فقط یک دفترچه اطلاعات تماس با مشتریانتان نیست و کاربرد مفیدی دارد زیرا در بازاریابی ، فروش و جذب مشتری شما را همراهی می کند.

آن به شما کمک می کند تا با جزئیات کامل ، همه جنبه های سفر مشتری را با تجارت خود مدیریت کنید. لازم است بدانید که چگونه می توانید نرم افزار CRM خاص را با فرایند تجاری موجود و فعالیت های فروش خود ادغام کنید.

  •  integrations – بسیاری از نرم‌افزارهای مدرن مدیریت ارتباط با مشتری شامل مجموعه ای از ویژگی‌ها هستند. با این حال، شما باید آن‌ها را برای کار با برنامه‌های دیگر مانند سایت WordPress، نرم‌افزار تولید ایمیل، خدمات بازاریابی ایمیلی، خدمات ایمیل تجاری و چیزهای دیگر تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که نرم افزار CRM شما از این ادغام ها پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال، اگر شما یک وب سایت عضویت یا یک فروشگاه آنلاین را راه‌اندازی ‌کنید، به   CRM نیاز دارید تا با متصل شونده عضویت یا سکوی eCommerce ادغام شوند.

اینها برخی نیازمندی‌های بسیار اساسی هستند که شما باید چک کنید. همچنین ممکن است بخواهید قیمت گذاری ، امکان اضافه کردن کاربران و بخش ها ، امنیت ، انطباق GDPR و موارد دیگر را در نظر بگیرید.

به این ترتیب، بیایید به نرم افزارهای برتر CRM موجود در بازار و چگونگی تنظیم این معیارها بپردازیم.

۱) HubSpot

HubSpot بهترین نرم افزار CRM برای مشاغل کوچک است که به دنبال راه حلی مقرون به صرفه برای شروع کار می باشد. این نرم افزار برنامه هایی را به صورت رایگان برای جذب مشتری ، بازاریابی ، فروش و خدمات خود ارائه می دهد.

HubSpot CRM رایگان با کاربران نامحدود و مخاطبین نامحدود همراه است. همچنین برای همیشه رایگان است.

با این وجود بسیاری از ویژگی ها در نسخه رایگان برنامه ، محدودند یا قابل دسترس نیستند.

استفاده از HubSpot بسیار آسان است و شما می‌توانید مراکز بازاریابی، فروش، و مراکز خدماتی را به نرم‌افزارهای CRM  متصل کنید. این به شما طیف وسیعی از ابزارهایی را برای مدیریت موثر سیاحت مشتری را فراهم می‌کند.

شما می توانید گزارش های مفصلی ، کلیه فعالیت های تماس ، فعالیت های فروش و عملکرد کاربر / تیم را مشاهده کنید.

HubSpot مجموعه کاملی از ویژگیها از جمله یک برنامه تلفن همراه را برای iPhone و Android ، مدیر تماس ، قالب های ایمیل ، اعلان های در زمان واقعی ، تماس های تلفنی ، ردیابی ایمیل ، برنامه ریزی و موارد دیگر ارائه می دهد.

ادغام برای نرم افزار CRM کاری بسیار مهم است. HubSpot با بیش از ۳۰۰ برنامه و خدمات از جمله WordPress ، شرکتهای برتر بازاریابی ایمیل ، نرم افزارهای جذب مشتری مانند OptinMonster و بسیاری دیگر ادغام می شود.

قیمت گذاری: HubSpot پلتفرم اصلی CRM را به صورت رایگان ارائه می دهد. برای دسترسی بیشتر به امکانات ، می توانید با پرداخت مبلغی برای ارتقای خدمات بازاریابی ، فروش و مراکز خدمات به Growth Suite ارتقا دهید که از ۱۱۳ دلار در ماه شروع می شود و شامل ۱ کاربر (۳۸ دلار در هر ماه برای هر کاربر اضافی) است.

۲) Constant Contact

Constant Contact یک نرم‌افزار محبوب برای بازاریابی ایمیلی و مدیریت ارتباط با مشتری است. این به شما این امکان را می‌دهد که تماس‌ها را به راحتی ذخیره کنید، اطلاعات مشتری را مدیریت کنید، ایمیل بفرستید و فعالیت مشتری را از داشبورد پی‌گیری کنید.

استفاده از آن با گزارش‌های ساده  فعالیت های مربوط به ورود هر کاربر و ابزار های drag and drop برای ارسال ایمیل بسیار آسان می باشد. شما می‌توانید ایمیل‌ها را برنامه‌ ریزی کنید، funnels  فروش ایجاد کنید و اتوماسیون بازاریابی آسان برای مبتدیان داشته باشید.

Constant Contact یک بازار عظیم از ترکیب در دسترس برای برنامه‌های شخص ثالث دارد. بسیاری از خدمات و ابزارهای محبوب که در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنید، می‌تواند فوراً به  Constant Contact متصل شود.

برای فروشگاه‌های  eCommerce، تماس مداوم به ترکیب با همه platforms  های سطح بالا ارائه می‌شود. این شامل ابزارهای  eCommerce است که به شما در جذب، درگیری و ترغیب مشتریان به پرداخت کمک می کند.

قیمت گذاری: قیمت گذاری آنها براساس تعداد مخاطبین بوده و از ۲۰ دلار در ماه شروع می شود. اما اگر می خواهید اعضای تیم را اضافه کنید ، به برنامه Plus که با ۴۵ دلار در ماه شروع می شود ، نیاز دارید.

۳) PipeDrive

PipeDrive  یک نرم‌افزار فروش مدیریت ارتباط با مشتری برای کسب و کارها است. این یک نرم افزارمدیریت فروش کامل با یک رابط کاربر شهودی است که به شما دسترسی سریع به تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را می‌دهد.

این برنامه که برای تیم‌های فروش طراحی‌شده، شامل ویژگی‌هایی چون گزارش فروش، پیش‌بینی فروش، ثبت فعالیت‌های جزیی، جزئیات تماس پیشرفته قابل تنظیم می‌باشد.

این برنامه در حال انتخاب فزاینده ای از برنامه های ادغام شده است که به شما این امکان را می دهد که سیستم CRM خود را به سرویس های دیگری که از قبل استفاده می کردید متصل کنید. همچنین دارای برنامه‌های کاربردی تلفن همراه برای iOS  و آندروید است که به شما این امکان را می‌دهد که به آنها متصل شوید و کارها را انجام دهید.

قیمت‌گذاری: طرح‌های آن‌ها سالانه از ۱۲.۵۰ دلار برای هر کاربر در ماه شروع می‌شود.

۴) Freshsales

Freshsales  یک نرم‌افزار محبوب دیگر مدیریت ارتباط با مشتری است که برای هر شغلی ،اعم از مشاغل کوچک و بزرگ کاربرد دارد. این یک رویکرد مبتنی بر فروش با ابزارهایی برای به حداکثر رساندن تبدیلات شما است.

آنها داشبورد یک مرحله ای را ارائه می دهند که به شما امکان دسترسی سریع به گزارش ها ، فعالیت ها ، تماس های تلفنی ، ایمیل ها ، کاربران و مدیریت تماس را می دهد. این شرکت دارای رابط بصری مبتنی بر وب است و دارای برنامه های قدرتمند تلفن همراه برای کمک به تیم های شما در فروش می باشد.

Freshsales  از امتیازدهی به کار با هوش مصنوعی استفاده می‌کند که به شما کمک می‌کند تغییر بیشتری در تبدیلات خود به وجد بیاورید. از دیگر ویژگی‌های سرشناس این نرم افزار فروش بصری، بینش عملی در مکالمات، ردیابی رویداد، گردش کار و… می باشد.

این ادغام بومی برای برخی از محبوب ترین خدمات شخص ثالث در دسترس است. چندین ادغام دیگر به عنوان برنامه های شخص ثالث در دسترس هستند. با این حال ، تعداد ادغام ها در حال حاضر کمی محدود است.

قیمت‌گذاری:  برنامه‌ها از ۱۲ دلار در هر ماه هر سال برای هر کاربر شروع می‌شود.

۵) (Drip(Ecommerce

Drip یکی دیگر از نرم افزارهای محبوب تجارت الکترونیکی CRM است که برای افزایش فروش طراحی شده است. با داشتن رابط کاربری بصری ، استفاده از آن بسیار قدرتمند و در عین حال آسان است.

این نرم افزار مواردی از جمله اتوماسیون بازاریابی ، مدیریت تماس پیشرفته ، گزارش های عملی ، کمپین های ایمیل ، مکالمات یک به یک (پی‌گیری یک طرفه) ، ردیابی کاربر و موارد دیگر از این قبیل را بارگیری کند.

Drip با ترکیب بومی برای تمام خدمات سه حزبی بالا صورت می‌گیرد. این خدمات شامل ایمیل، نرم‌افزار تولید، خدمات پیام‌کوتاه، WooCommerce، Shopify  و بسیاری دیگر از این موارد

می باشد. این کار، جریان‌ کاری را برای جذب مشتریان احتمالی از فیس بوک و اینستاگرام ارائه می‌کند که به شما کمک می کند تا در پایگاه کاربر به طور گسترده قرار بگیرید.

قیمت‌گذاری:  قیمت طرح‌های  Drip از ۴۹  دلار برای رسیدن به تعداد ۲۵۰۰ مخاطب شروع می شود.

۶) Streak CRM for Gmail

Streak یک نرم افزار CRM برای Gmail است و با هر دو حساب Gmail رایگان و همچنین با G  Suite  کار می کند. این امکان را به شما می دهد تا ایمیل های مشتری را در Gmail ردیابی ،  مسیرها را پیگیری، مخاطبین ومیزان فروش خود را مدیریت نمایید

این کار به طور خودکار منجر به تماس‌ مخاطبین با شما می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت ها و یادآوری ها ، برچسب‌ها و یادداشت‌ها را اضافه کنید و ایمیل‌ها و مواردی از این قبیل را ایجاد کنید.

این کار به عنوان یک مرورگر وب به همراه برنامه کاربردی تلفن همراه برای Android  و iOS قرار می‌گیرد. این روش از ترکیب گروه ثالث از طریق Gmail  و Zapier  پشتیبانی می‌کند و به شما امکان دسترسی به داده‌های مشترک بین ابزارها و خدمات را می‌دهد.

قیمت‌گذاری : آن‌ها طرح رایگان محدودی برای استفاده شخصی ارایه می‌دهند. برنامه پرداختی آن‌ها از ۴۹ دلار در هر ماه از سال شروع می‌شود.

۷) AgileCRM

AgileCRM  یک نرم‌افزار مهم در ارتباط با مشتری است. آن بسته به مدیریت، فروش، بازاریابی و خدمات مشتری در یک داشبورد مناسب خواهد بود.

این ابزار فروش با نمای تماسی ۳۶۰ درجه ، گزارش های دقیق ، جدول زمانی ، تقویم ، رویدادها ، مدیریت پروژه ، معاملات و بازی های مختلف برای تیم فروش شما ارائه می دهد. شما می توانید به گزارش های سریع دسترسی پیدا کنید تا بتوانید هر اتفاقی را که در کسب و کارتان رخ می دهد ردیابی کنید.

AgileCRM شامل ابزارهای بازاریابی برای تولید و ثبت مشتریان احتمالی، ارسال ایمیل، خبرنامه ها، فرم‌ها، و ابزارهای بازاریابی رسانه‌ ای اجتماعی است.

قیمت‌گذاری: AgileCRM یک برنامه آزاد محدود ارائه می‌دهد. برنامه پرداختی آن‌ها از ۹.۹۹ دلار و یا ۸.۹۹ دلار برای هر کاربر به مدت ۲ سال شروع می‌شود.

بهترین نرم افزار CRM برای تجارت های کوچک کدام است؟

همانطور که قبلا گفتیم، باید ابزارهای CRM  را براساس نیازها و اهداف تجاری خود مقایسه کنید.

براساس معیارهایی که قبلا تعریف کردیم، ما معتقدیم که HubSpot  بهترین نرم‌افزار CRM  برای کسب و کارهای کوچک است. استفاده و ارائه مجموعه کاملی از ویژگی‌ها آسان است.  ویک برنامه آزاد ارائه می‌کند که برای کسب و کارهای کوچک کارآمد می باشد.

اگر ایمیل یک منبع اصلی از مشتریان و فروش برای کسب‌ وکار شما است، سپس Constant Contact بهترین گزینه است. استفاده از ابزار مدیریت تماس آسان است که می‌توانید به طور موثر از آن برای افزایش فروش و مدیریت روابط  با مشتری استفاده کنید. قیمت‌گذاری آن‌ها برای شرکت‌های کوچک بسیار مناسب است.

اگر شما به دنبال یک فروش کامل CRM هستید، پس توصیه می‌کنیم که از PipeDrive یا  FreshSales استفاده کنید چون این دو CRM هایی مبتنی بر فروش هستند و به شما کمک می‌کنند تا فرآیندهای فروش خود را بهبود بخشید.

اگر یک مارک تجارت الکترونیک هستید و به CRM نیاز دارید که همراه با اتوماسیون بازاریابی متمرکز تجارت الکترونیکی باشد ، بیشتر Drip برای شما کاربردی می باشد زیرا بسیار قدرتمند است و ارزش مبلغ دریافتی برای ارایه خدماتش را دارد زیرا مطمئناً به شما در افزایش فروش کلی کمک می کند.

 

 

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بهترین نرم‌افزار CRM  برای کسب و کارتان را پیدا کنید.

ارسال دیدگاه جدید