بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

زهرا عزتی

نرم افزار اکسترکتور آرشیو به شما کمک می کند تا یک یا چند پرونده موجود در یک فایل فشرده شده را آرشيو کنید ، و به پسوندهایی مانند ZIP ، RAR ، ۷Z و بسیاری دیگر خاتمه دهید. فشرده سازی فایل ها روشی بسیار متداول برای کمک به نگه داشتن دانلود و تهیه نسخه بكاپ تهیه شده و کوچک است. این برنامه ها – که معمولاً برنامه های zip یا unzip نامیده می شوند همچنين نصب آنها آسان است. در اين مقاله ، بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip را معرفي مي كنيم. با ما در شتابان هاست همراه باشيد

۱) PeaZip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

PeaZip یک برنامه unzipper با فایل رایگان است که می تواند محتوا را از بیش از ۱۸۰ فرمت پرونده اکسترکتور آرشیو کند ، برخی از آنها رایج بوده و برخی دیگر کمتر شناخته شده اند. علاوه بر فشرده سازی فایل ها ، PeaZip همچنین می تواند در بیش از ۱۰ قالب اکسترکتور جدید ایجاد کند. این موارد را می توان با رمزگذاری AES محافظت کرد و همچنین از یک کلید اصلی برای حفاظت بیشتر محافظت کرد.

۲) ۷-Zip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

۷-Zip احتمالاً یکی از شناخته شده ترین نرم افزارهای اکسترکتور آرشیو پرونده ها با پشتیبانی از طیف گسترده ای از فرمت های محبوب فایل است. ده ها نوع پرونده اکسترکتور با ۷-Zip قابل باز شدن هستند و می توانید یک اکسترکتور جدید را در چند قالب محبوب ایجاد کنید. همچنین می توانید بدون استفاده از هیچگونه نرم افزار رفع فشار ، فایل های خود را با فرمت EXE ایجاد و آرشيو کنید. ۷-Zip با Windows Explorer ادغام می شود ، بنابراین می توانید بر روی یک فایل اکسترکتور راست کلیک کنید تا محتوا خارج شود.

۳) jZip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

jZip یک اکسترکتور آرشیو رایگان است که می تواند بیش از ۴۰ قالب مختلف فایل را فشرده سازی کند ، مانند نمونه هایی که دارای پسوند پرونده های ۷Z، EXE، ISO، WIM، LZH، TBZ2 و zip هستند. در صورت ایجاد یک اکسترکتور جدید ، با رمزگذاری ZipCrypto یا ۲۵۶ بیتی AES ، از حفاظت رمز عبور پشتیبانی می شود. روی یک قالب بكاپ شده کلیک راست کرده و آرشيو محتوا را انتخاب کنید.

۴)CAM UnZip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

CAM UnZip یک کمپرسور و آرشيو کننده فایل است که با فایل های zip کار می کند. این برنامه برای باز کردن یک فایل zip پشتیبانی شده و می تواند اکسترکتور محافظت شده با رمز عبور ایجاد کند. یک ویژگی جالب در CAM UnZip وجود دارد که در آن برنامه می تواند پیکربندی شود که اگر یکی از اکسترکتور zip آرشيو شود ، به طور خودکار پرونده “setup.exe” را اجرا کنید. اگر می خواهید تعداد زیادی از فایلهای تنظیم را آرشيو کنید ، این امر می تواند باعث افزایش سرعت کار شود. در حین نصب ، گزینه نصب CAM UnZip را به عنوان یک برنامه قابل حمل که می تواند از یک درایو قابل جابجایی یا البته به صورت معمولی که از رایانه شما اجرا می شود ، نصب کنید.

۵) Zipeg

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

Zipeg یکی دیگر از اکسترکتور آرشيو رایگان مشابه سایر افراد در این لیست است که از قالب های متداول مانند RAR ، TAR و zip به علاوه چندین مورد دیگر پشتیبانی می کند. zip اجازه ایجاد اکسترکتور های جدید را نمی دهد ، اما پرونده های جداشده را دقیقاً خوب نشان می دهد. هنگامی که برنامه برای اولین بار باز می شود ، شما باید انتخاب کنید که پسوندهای پرونده ای که می خواهید با برنامه در ارتباط باشید به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که Zipeg یکی از مواردی است که همه اکسترکتور های شما را باز می کند. یکی از ویژگی های خاص که قابل ذکر است گزینه باز کردن خودکار اکسترکتور های تو در تو است ، به این معنی که zip به طور خودکار اکسترکتور را که در اکسترکتور ذخیره شده است باز می کند. اگرچه این خیلی رایج نیست.

۶) Unzip-Online

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

Unzip-Online یک decompressor پرونده اکسترکتور آنلاین است. پرونده RAR ، zip ، ۷Z یا TAR را در Unzip-Online آپلود کنید و پرونده های داخل آن را به شما نشان می دهد. شما نمی توانید همه پرونده ها را به طور همزمان دانلود کنید که جای تاسف است ، بنابراین برای دانلود باید هر پرونده را بصورت جداگانه انتخاب کنید. همچنین ، فایل های محافظت شده با رمز عبور Unzip-Online قابل آرشيو نیستند. حداکثر اندازه آپلود ۲۰۰ مگابایت در هر پرونده وجود دارد که احتمالاً فقط برای اکثر اکسترکتور ها خوب است.

۷)RAR File Extractor

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

RAR File Extractor یک اکسترکتور رايگان است که می تواند پرونده های RAR را آرشيو کند. به جز صفحه اصلی ، چیزی در این برنامه وجود ندارد ، که به شما امکان دهد پرونده RAR را دانلود کنید و انتخاب کنید که باید آرشيو شود. برای دریافت پرونده ها ، فقط Extract را انتخاب کنید.

۸) Zipper

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

Zipper یکی دیگر از مبدل های اکسترکتور رایگان است که می تواند پرونده های zip را باز و ایجاد کند. برای باز کردن یک پرونده ZIP پشتیبانی می شود ، اما نمی تواند یک پرونده رمزگذاری شده AES 256 بیتی را باز کند. رابط کاربری تقریباً به آسانی با سایر برنامه های موجود در این لیست امکان پذیر نیست ، تنظیمات فشرده سازی ویندوز اکسپلورر وجود ندارد.

با توجه به برنامه های دیگر موجود در این لیست ، Zipper واقعاً نباید گزینه مورد نظر شما برای از بین بردن پرونده ها باشد. با این حال ، این یک گزینه کار است و می تواند کار را به درستی انجام دهد ، حتی اگر ساده ترین استفاده یا جذاب ترین برنامه نباشد.

۹)IZArc

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

IZArc یک ابزار فشرده سازی و آرشيو رایگان است که با ۴۰ نوع پرونده اکسترکتور شده کار می کند ، می تواند اکسترکتور شکسته را ترمیم کند و قبل از باز کردن آنها از اکسترکتور اسکن ویروس ها پشتیبانی می کند. این برنامه بسیار آسان است زیرا می تواند با منوی زمینه کلیک راست در ویندوز فشرده سازي شود. شما می توانید از این منو برای باز کردن سریع یا آرشيو هر یک از قالب های باز نشده پشتیبانی شده استفاده کنید. یک ویژگی واقعاً مفید در IZArc وجود دارد که به شما امکان می دهد بین قالب های اکسترکتور مانند RAR به ZIP و بسیاری از انواع دیگر از انواع فرمت ها تبدیل کنید. این همچنین در مورد تصاویر CD صحیح است ، به این معنی که می توانید یک پرونده ISO را از یک پرونده BIN ، MDF ، NRG یا NDI تهیه کنید.

اکسترکتور های ایجاد شده با IZArc می توانند با رمزگذاری AES یا ZipCrypto از ۲۵۶ بیتی محافظت شوند.

۱۰)ZipGenius

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

یکی دیگر از آرشيو ها و کمپرسور های آرشیو رایگان فقط برای ویندوز ZipGenius است.

چندین قالب با ZipGenius پشتیبانی می شود ، هم برای ایجاد و هم برای اکسترکتور آرشيو. می توانید از اکسترکتور های جدید با رمز عبور محافظت کنید ، به طور خودکار در هنگام فشرده سازی فایل ها ، انواع خاصی از پرونده ها را حذف نکنید ، و حتی یک اکسترکتور را به چندین قسمت کوچکتر تقسیم کنید تا آسانتر به اشتراک بگذارید یا ذخیره شود. هنگام اکسترکتور آرشيو با ZipGenius ، می توانید یک برنامه آنتی ویروس تنظیم کنید تا به طور خودکار نتایج را اسکن کند تا اطمینان حاصل شود که شما یک اکسترکتور آلوده را باز نمی کنید.

ZipGenius همچنین از تبدیل یک اکسترکتور به فرمت ZIP پشتیبانی می کند تا به راحتی نوع پرونده را به این نسخه محبوب تغییر دهید. همچنین در تنظیمات گزینه ای برای تعیین اولویت ZipGenius وجود دارد تا بتواند در هنگام فشرده سازی فایلها تعداد منابع سیستم را به آن اختصاص دهد.

۱۱)Free Zip Wizard

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

Free Zip Wizard یک پاک کننده آسان و قابل استفاده برای رفع فشار فایل های رایگان zip و Unzip است که فقط از فایل های ZIP پشتیبانی می کند.

علاوه بر باز کردن و آرشيو فایل های ZIP ، Free Zip Wizard می تواند فایلهای ZIP جدید ایجاد کند که از رمز عبور محافظت می کنند و از آپلود یک فایل ZIP جدید تازه ایجاد شده در یک سرور FTP با کلاینت داخلی FTP پشتیبانی می کنند. در هنگام ایجاد یک فایل ZIP جدید ، File Zip Wizard اجازه اضافه کردن پوشه های کامل به اکسترکتور را نمی دهد ، اما می توانید همزمان بیش از یک پرونده را انتخاب کنید که مفید است. انتخاب اینکه چقدر فشرده سازی می خواهید در پرونده ZIP با تنظیمات اعمال مي شود و بسیار ساده است. چیزی که شاید در مورد Wizard Free Zip دوست نداشته باشید این است که هر بار که برنامه را می بندید ، تبلیغاتی را نشان می دهد.

۱۲) TUGZip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

TUGZip یک کمپرسور اکسترکتور رایگان است که با ویندوز ادغام می شود ، و باعث می شود که اکسترکتور ها بسیار سریع تر آرشيو شوند. مانند بسیاری از برنامه های دیگر در این لیست ، TUGZip می تواند اکسترکتور خود را آرشيو کند ، همچنین به شما امکان می دهد دستورات سفارشی را اضافه کنید که پس از اتمام آرشيو اجرا می شوند.

شما می توانید یک اسکنر ویروس نصب شده را به تنظیمات TUGZip اضافه کنید تا فایلهای آرشيو شده آن را به صورت خودکار اسکن کنند ، این بسیار عالی است برای جلوگیری از آلوده شدن یک فایل بسيار مفيد است. TUGZip همچنین می تواند اکسترکتور دسته ای ایجاد کند ، اکسترکتور های شکسته را ترمیم کرده و اکسترکتور را به یکی از چندین قالب مانند ۷Z ، CAB ، RAR یا ZIP تبدیل کند.

۱۳)ALZip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

ALZip یک کمپرسور و آرشيو کننده اکسترکتور رایگان برای ویندوز است. این می تواند پرونده ها را از ۴۰ قالب اکسترکتور آرشيو کرده و اکسترکتور جدید را در بیش از ۵ قالب مختلف ایجاد کند. AlZip بلافاصله پس از آرشيو با استفاده از برنامه آنتی ویروس خود از فایلهای اسکن پشتیبانی می کند ، در صورت دانلود بسیاری از اکسترکتور ها چون ممکن است حاوی بدافزار باشد بسیار مفید است.

علاوه بر این ، ALZip برای باز کردن اکسترکتور ها و رمزگذاری در هنگام تهیه نسخه جدید پشتیبانی می کند. یک ویژگی بسیار جذاب که در ALZip پیدا کردیم ، امکان پیش نمایش مطالب یک اکسترکتور بدون باز کردن آن با نام Peak in Archive است. این کار با کلیک راست بر روی یک  اکسترکتور پشتیبانی شده (مانند یک فایل ZIP) و مشاهده نام پرونده ها در فهرست زمینه انجام می شود.

 ۱۴) BiGZiP

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

گزینه های زیادی در BiGZIP وجود ندارد که آن را جدا از برنامه های جدیدتر بجز تنظیمات فشرده سازی قرار دهند. نه سطح فشرده سازی مختلف وجود دارد که می توانید انتخاب کنید تا بهتر بگویید آرشیو چگونه فشرده شده است. دانلود فایل ها در یک فایل ZIP جدید با BiGZIP به اندازه برخی از برنامه های دیگر در این لیست بصری نیست ، اما در صورت نیاز به ساختن یا آرشيو یک فایل ZIP ، این کار عملی نخواهد بود. BiGZIP یک اکسترکتور آرشيو کننده ZIP بسیار قدیمی است که آخرین سیستم عامل پشتیبانی شده ویندوز ۹۸ (Mac و دیگران نیز پشتیبانی می شوند). با این حال ، ما BiGZIP را در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸ بدون هیچ مشکلی آزمایش کردیم.

۱۵)Filzip

بهترین برنامه هاي رایگان zip و Unzip

Filzip یک برنامه قدیمی دیگر zip و Unzip است که مدتی ست به روز نشده است. با این حال ، از ادغام منوی زمینه ، رمزگذاری ، سطح فشرده سازی سفارشی ، اسکن ویروس و سایر تنظیمات و گزینه های پیشرفته پشتیبانی می کند. این آرشيو کننده پرونده همچنین می تواند اکسترکتور را تبدیل کند ، اکسترکتور را به قطعات کوچکتر تقسیم کند ، پرونده ها را در اکسترکتور با نام / تاریخ / اندازه جستجو کند و پرونده های EXE خود آرشيو شده را از اکسترکتور های ZIP ایجاد کند.

علاوه بر پشتیبانی از قالبهای منظم پرونده اکسترکتور مانند سایر برنامه های این لیست ، Filzip همچنین می تواند موارد کمتری مانند اکسترکتور UUE ، XXE و ZOO را باز کند. در کل حدود ۱۵ نوع پرونده با استفاده از Filzip قابل باز کردن است ، همچنین می تواند در چندین قالب پرونده مانند ZIP ، JAR ، CAB و BH اکسترکتور ایجاد کند. اضافه کردن پرونده ها و پوشه ها به اکسترکتور با استفاده از Filzip کمی دشوارتر از بسیاری از برنامه های دیگر در این لیست است.

ما به شما بهترين برنامه هاي zip و Unzip را معرفي كرده ايم. اگر مي خواهيد درباره اكستركت فايل ها بيشتر بدانيد مقاله را مطالعه كنيد. ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

ارسال دیدگاه جدید