معرفي ۷ افزونه بکاپ در وردپرس

معرفي ۷ افزونه بکاپ در وردپرس

زهرا عزتی

ايجاد بكاپ هاي منظم بهترين كاري است كه مي توانيد براي امنيت وب سايت خود انجام دهيد.  وقتي سايت شما هك مي شود يا به طور تصادفي قفل مي كند. چندين افزونه بكاپ وجود دارد كه اكثرا استفاده از آن ها رایگان و آسان است.  ما با اين مقاله به شما،۷ افزونه بكاپ وردپرس را به اشتراک می گذاريم.

به ياد داشته باشيد كه:

اگر چه بسياري از ارائه دهندگان ميزبان وردپرس خدمات بکاپ گيري محدود ارائه مي دهند ، ما هميشه به كاربران خود توصيه مي كنيم فقط به آن ها اعتماد نداشته باشند؛ وظيفه شما نگه داشتن بکاپ منظم از وب سايت خود است.

اگر از وب سايت وردپرس خود نسخه بکاپ تهيه نكرده ايد بايد يكي از اين ۷ افزونه بکاپ را انتخاب كنبد و بلافاصله شروع به استفاده از آن كنيد.

با ما در شتابان هاست همراه باشيد .

UpdraftPlus

 

 

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

UpdraftPlus محبوب ترين افزونه بكاپ وردپرس است كه در اينترنت موجود است و در بيش از ۲ ميليون وب سايت استفاده مي شود و به شما امكان مي دهد يك نسخه    بكاپ كامل از سايت وردپرس خود ايجاد كرده و آن را در فضای ابری ذخيره كنيد يا در رايانه خود دانلود كنيد. اين افزونه از بكاپ گيري برنامه ريزي شده و همچنين از بكاپ گیری در لحظه پشتیبانی می کند. همچنين شما مي توانيد از هر كدام از فايل هايي كه مي خواهيد بکاپ تهيه كنيد. اين افزونه مي تواند بطور خودكار نسخه بكاپ خود را در ،Dropbox,Sftp, S3,FTP, Google Drive, ايميل و چندين سرويس ذخيره سازي ديگر آپلود كند. به شما امكان مي دهد از پنل مديريت وردپرس خود نسخه پشتيبان تهيه كنيد.

UpdraftPlus داراي نسخه برتر با افزونه هايي براي جابجایی يا كلون كردن وب سايت ها، جستجو و جايگزيني بانك اطلاعاتي ، پشتيباني چند رسانه اي و چندين ويژگي ديگر دارد. نسخه برتر نيز به شما امكان دسترسي به بكاپ اولويت بالا را مي دهد.

(Vaultpress (jetpack Backup

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

افزونه بکاپ vaultpress توسط بنيان گذار وردپرس و تيم وي تاسيس شد. اگر چه به عنوان يك افزونه مستقل شروع به كار كرد، اما  Vaultpress در حال حاضر محصولي است به نام jetpack. براي استفاده از اين افزونه به يك اشتراك jetpack نياز داريد. چندين طرح قيمت گذاري با مجموعه اي از ويژگي هاي مختلف وجود دارد. اين افزونه راه حل خودكار بكاپ گيري در فضای ابری در زمان واقعي را با شروع از ۳٫۵۰ دلار در هر ماه ارائه مي دهد. به راحتي مي توانيد بكاپ گيري از vaultpress را تنظيم كرده و در چند كليك از بكاپ تهيه مي كنيد.علاوه بر اين ، برنامه هاي سطح بالاتر jetpack اسكن هاي امنيتي و چندين ويژگي قدرتمند ديگر را ارائه مي دهد.

چند نكته جانبي در استفاده از Vaultpress :

اول ، اين يك هزينه مكرر است به این معنی که در صورت داشتن چندين سايت وردپرس باید هزينه هر سايت اضافه را پرداخت كنيد.

دوم ، شما بايد در jetpack عضو شويد ، يك حساب WordPress.com بدست آوريد و افزونه jetpack را در سايت خود نصب كنيد.

در آخر ، نسخه هاي بكاپ فقط ۳۰ روز ذخيره مي شوند. اگر مي خواهيد يك بكاپ نامحدود داشته باشيد ، بايد مبلغ ۲۹ دلار در ماه را براي هر وب سايت بپردازيد كه در مقايسه با راه حل هاي ديگر ذكر شده در اينجا براي مبتديان مناسب نيست و هزينه بالايي را در بر دارد.

BackupBuddy

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

BackupBuddy يكي از محبوب ترين افزونه های بكاپ وردپرس است ؛ بيش از نيم ميليون سايت وردپرس از اين افزونه بكاپ استفاده مي كنند همچنين، با اين افزونه به راحتي نسخه روزانه ،هفتگي و ماهانه را مي توانيد بکاپ گیری کنید و بطور خودكار نسخه بكاپ خود را در سرويس هاي ذخيره سازي ابري مانند،FTP, Amazon S3, Rackspace ذخيره كرده و حتي آن را به خودتان ايميل كنيد. اگر از خدمات Stash استفاده مي كنيد ، اين توانايي را داريد كه از نسخه بكاپ همزمان استفاده كنيد.

بزرگترين مزيت استفاده BackupBuddy اين است كه اين يك سرويس مبتني بر اشتراكي نيست، بنابراين هيچ  هزينه ماهيانه وجود ندارد. مي توانيد از افزونه در تعداد وب سايت هاي ذكر شده در برنامه خود استفاده كنيد. شما همچنين مي توانيد به انجمن هاي بكاپ حق بيمه، به روزرساني هاي منظم و ۱ گيگابايت از ذخيره سازي BackupBuddy Stash دسترسي پيدا كنيد تا بكاپ تهيه كنيد. علاوه بر اين ، ويژگي ithemes Syns آنها به شما امكان مي دهد تا حداكثر ۱۰ سايت وردپرس را از داشبورد واحد مديريت كنيد. حتي مي توانيد از اين افزونه براي كپي و بازيابي وب سايت ها استفاده كنيد.

BoldGrid Backup

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

BoldGrid يك وب سايت سازنده وردپرس است. اين امكان را به شما مي دهد تا به راحتي نسخه بكاپ وب سايت خود را ايجاد كنيد، سايت خود را پس از خراب كردن بازيابي كنيد و حتي مي توانيد از آن برای جابجايي سايت خود هنگام تعويض هاست استفاده كنيد. با يك كليك ، بكاپ گيري خودكار يا به صورت دستي بكاپ تهيه كنيد. در اين نسخه يك ويژگي محافظت خودكار در برابر خطا ارائه مي شود كه بطور خودكار قبل از بروزرساني يك بكاپ از سايت وردپرس شما تهيه مي كند. اين يك ويژگي عالي است كه شما را در برابر خطاهاي بروزرساني محافظت مي كند. با تهيه BoldGrid مي توانيد حداكثر ۱۰ بايگاني بكاپ را در داشبورد خود و موارد ديگر در مكان هاي ذخيره سازي از راه دور مانند FTP,Amazon S3,SFTP ذخيره كنيد.

BlogVault

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

BlogVault  يكي ديگر از افزونه هاي بكاپ  محبوب وردپرس است. اين سرويس بكاپ يك خدمات نرم افزار و يك افزونه وردپرس مي باشد اين سرویس بكاپ تهيه شده را بطور مستقل در سرورهاي BlogVault  ايجاد مي كند بنابراين بار كمي بر روي سرور شما وجود خواهد داشت . BlogVault بطور خودكار از وب سايت شما روزانه نسخه بكاپ تهيه مي كند و همچنين به شما امكان مي دهد بصورت دستي بكاپ هاي درخواستي بسازيد. اين يكي از ويژگي هاي بكاپ گيري هوشمند است كه روند افزايشي دارد و تغييرات افزايشي را براي حداقل بار سرور همگام سازي مي كند. اين عملكرد مطلوب سايت شما را تضمين مي كند. علاوه بر تهيه نسخه بكاپ به شما كمك مي كند تا وب سايت خود را به راحتي بازيابي كنيد. اين ويژگي نرم افزار سايت است كه، به شما امكان مي دهد وب سايت خود را به راحتي تست كنيد به علاوه ،گزينه اي آسان براي انتقال وب سايت شما به هاست ديگر دارد. ويژگي هاي BlogVault بسيار خوب است، اما قيمت آن در مقايسه با ساير افزونه هاي فوق كمي گران است . براي طرح اصلي كه مجوز ۱ سايت را ارائه مي دهد ، بايد۸۹ دلار بپردازيد.

BackWPup

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

BackWPup يك افزونه بکاپ رايگان است كه به شما امكان مي دهد بكاپ گيري كامل را به صورت رايگان ايجاد كنيد و آن را در فضای ابری (Dropbox ,Amazon S3وغيره ) FTP و ايميل يا رايانه خود ذخيره كنيد. استفاده از آن بسيار آسان است و به شما امكان مي دهد با توجه به فركانس بروزرساني سايت خود ، نسخه بكاپي  تهيه كنيد. بازيابي سايت وردپرس از بكاپ گيري نيز بسيار ساده است. نسخه BackWPup pro با اولويت بندی ، امكان ذخيره نسخه بكاپ در  Google Drive و برخي از ويژگي هاي جالب ديگر ارائه مي شود.

Duplicator

معرفي 7 افزونه بکاپ در وردپرس

 

Duplicator همانطور كه از نام اين محصول پيداست ، يك افزونه محبوب وردپرس است كه براي انتقال به سايت هاي وردپرس استفاده مي شود همچنين داراي ويژگي هاي بكاپ است. اين امكان را براي شما فراهم مي كند كه بكاپ هاي برنامه ريزي شده خودكار ايجاد كنيد بايد بگويم كه اين برنامه از برنامه هاي اوليه بهتر و ايده آل تر به نظر نمي رسد.

درپايان مي توان گفت كه :

هر افزونه بكاپ وردپرس در ليست ما جوانب مثبت و منفي خود را دارد ، اما همه آنها ويژگي هاي بكاپ كامل دارند به نوعي مي توان گفت بطور كلي اطلاعات كاملي  را ارائه مي دهند.

اميدواريم اين مقاله مانند ديگر مقاله  ها مورد توجه شما عزيزان قرار گرفته باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

برچسب ها: افزونه وردپرس

ارسال دیدگاه جدید