بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

زهرا عزتی

آیا می خواهید Download Manager در وردپرس را مدیریت و کنترل کنید؟

شاید دوست داشته باشید که چند بار بارگیری یک پرونده را ردیابی کنید.

شايد بخواهيد از محتوا محافظت کنید تا فقط کاربران یا مشتریان ثبت نام شده بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

در این مقاله ، ما برخی از بهترین افزونه های Download Manager وردپرس را برای پیگیری و مدیریت بارگیری پرونده های شما مقایسه خواهیم کرد. با ما در شتابان هاست همراه باشيد.

در افزونه Download Manager وردپرس به دنبال چه چیزی باشیم

دلایل مختلفی وجود دارد که شما ممکن است بخواهید از افزونه Download Manager وردپرس استفاده کنید. شاید لازم باشد برخی از موارد زیر را انجام دهید:

  • یک پرونده را قفل کنید تا فقط کاربران ثبت نام شده با یک نقش خاص بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند
  • یک پرونده را قفل کنید تا فقط مشتریان پرداخت کننده بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند
  • تعداد محدودی از نسخه های یک فایل دیجیتال را پیشنهاد دهید
  • سازماندهی مجدد و برچسب گذاری پرونده ها در وردپرس
  • از بارگیری پي در پي پرونده های خود توسط ربات ها یا اسپم ها جلوگیری کنید
  • ردیاب چندين باره از بارگیری یک پرونده خاص
  • از نوع یا گروهی چند بار بارگیری کنید
  • مانند یک دوره آنلاین ، فایل های قابل بارگیری را به عنوان بخشی از یک محصول بزرگ تهیه کنید

پیدا کردن یک افزونه واحد که می تواند تمام موارد فوق را انجام دهد کار سختی است ، اما بسته به نوع استفاده ، ممکن است شما به این همه ویژگی نیاز نداشته باشید.

در اين مقاله ، ما بهترین افزونه هاي Download Manager وردپرس را انتخاب کرده ایم تا همه سناریوها و موارد استفاده را پوشش دهیم.

۱) MemberPress

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

MemberPress بهترین افزونه عضويت وردپرس در بازار است. می توانید از آن برای فروش اشتراک ها ، قفل کردن محتوا در سایت خود استفاده کنید تا فقط اعضا بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند و موارد دیگر. افزونه MemberPress قابلیت مدیریت پیشرفته بارگیری را در اختیار شما قرار می دهد. این امکان را به شما می دهد که چندین فایل را بارگذاری کنید ، آنها را برچسب گذاری و دسته بندی کنید و با استفاده از کد کوتاه لیست کنید. برای محافظت از پرونده ها و همچنین پست ها و صفحات می توانید از MemberPress استفاده کنید و همچنين پرونده ها را قفل کنید ، به طوری که فقط کاربرانی که سطح دسترسی مناسبی دارند می توانند آنها را مشاهده کنند.

یکی از ویژگی های خوب این است که می توانید از فایل ها بر اساس طبقه بندی و برچسب نیز محافظت کنید ، برای محافظت از کلیه پرونده هایی که به یک دسته یا برچسب خاص اختصاص داده اید ، یک قانون تنظیم کنید. با این کار محدود کردن پرونده ها بر اساس سطح اشتراک کاربر آسان می شود. همچنین می توانید پرونده های خود را با استفاده از سیستم کد کوتاه MemberPress ، بر اساس طبقه بندی و برچسب آنها لیست کنید. اگر بارگیریهای مختلف زیادی را ارائه می دهید ، این امر سازماندهی آنها را برای کاربران آسان می کند. MemberPress انعطاف پذیری زیادی نیز به شما می دهد. به شما امکان می دهد فراتر از فروش بارگیری کنید تا یک سایت عضویت کامل ایجاد کنید. حتی با خدمات بازاریابی ایمیل مانند ثابت تماس ، ConvertKit و AWeber ادغام می شود.

۲) LearnDash

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

LearnDash یک افزونه بسیار محبوب (LMS (learning management system برای وردپرس است. استفاده از آن بسیار آسان بوده و دارای بسیاری از ویژگی های قدرتمند است. LearnDash به شما امکان می دهد هزینه محصول یک بار را برای محصول خود شارژ کنید یا یک اشتراک مکرر را تنظیم کنید. شما به راحتی می توانید فایل های صوتی و تصویری را در دوره خود وارد کنید ، و این یک راه عالی برای فروش این نوع فایل  است. استفاده از LearnDash برای قفل مطالب در سایت خود ، می توانید از آن برای پذیرش پرداخت ، ایجاد دوره های آنلاین ، ایجاد تکالیف و آزمونها و موارد دیگر استفاده کنید.

انجمن های پویا وجود دارد که در LearnDash ساخته شده اند که کاربران شما می توانند با یکدیگر در تعامل باشند. LearnDash به خودی خود برای پرداخت هزینه ها و ارائه محتوای محافظت شده خوب عمل می کند. همچنین می توانید آن را با چندین ابزار دیگر در این لیست از جمله MemberPress و Download Manager وردپرس و WooCommerce ادغام کنید.

۳) MonsterInsights

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

MonsterInsights ، بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس بهترین گزینه است اگر بخواهید پیگیری کنید که کدام پرونده ها در سایت شما بیشترین بارگیری را دارد؛ اگر بارگیری رایگان زیادی را ارائه دهید و بدانید که کدام یک محبوبیت زیادی در بین کاربران خود دارند. می توانید انواع فایلها را برای ردیابی انتخاب کنید ، مانند تصاویر ، فایلهای فشرده ، PDF و غیره؛ همچنین می توانید پرونده های مختلف خود را برچسب گذاری کنید تا MonsterInsights بتواند نشان دهد که بیشتر دسته ها بارگیری می شوند. به عنوان مثال ، می توانید “گزارش های رایگان” را به طور جداگانه از “برگه های قابل چاپ” در MonsterInsights ردیابی کنید. گزارش بارگیری فایل را در داشبورد وردپرس خود به همراه گزارش تحلیلی کاربر MonsterInsight مشاهده می کنید. برای راهنمایی های دقیق ، به آموزش ما در مورد نحوه استفاده از MonsterInsighs برای ردیابی بارگیری پرونده ها مراجعه کنید.

MonsterInsights  با تمام افزونه های ذکر شده در این لیست یکپارچه شده است و توصیه می کنیم آن را در کنار هر افزونه هاي Download Manager فایل که استفاده می کنید نصب کنید. نسخه رایگان MonsterInsights نیز با ردیابی پرونده ها همراه است ، اما می توانید برای باز کردن سایر ویژگی های قدرتمند به نسخه Pro ارتقا دهید. از طرفی می توانید به تنهایی از MonsterInsights نیز استفاده کنید. به سادگی پرونده های خود را در کتابخانه رسانه ای وردپرس بارگذاری کنید ، پیوند مربوط به پرونده ها را در هر نقطه از پست ها ، صفحات ، فهرست های منو و غیره خود جاسازی کنید. پس از آن MonsterInsights شروع به ردیابی آمارهای بارگیری برای شما خواهد کرد.

۴) WooCommerce

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

WooCommerce یک افزونه محبوب تجارت الکترونیک برای وردپرس است. می توانید از آن برای فروش محصولات فیزیکی و دیجیتال استفاده کنید. اگر می خواهید بارگیری های دیجیتالی را بفروشید ، می توانید به سادگی بارگیری خود را به عنوان محصولی در WooCommerce تعیین کنید ، بنابراین كاربر تنها پس از پرداخت هزینه برای آن ، دسترسی دریافت می کند؛ همچنین می توانید از افزونه های WooCommerce برای افزودن ویژگی های بیشتر به فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید از ویژگی های کوپن های هوشمند برای راحت تر فروش و تبلیغات استفاده کنید.

WooCommerce چندین روش بارگیری مختلف و انواع محافظت را برای پرونده های شما ارائه می دهد. درست مانند محصولات معمولی WooCommerce ، بارگیری های شما نیز می تواند تغییرات مختلفی داشته باشد. همچنین می توانید از WooCommerce استفاده کنید تا محصولی را تهیه کنید که هم قابل دانلود باشد و هم یک جزء فیزیکی باشد. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک دوره فیلمبرداری آنلاین ارائه دهید که همراه با یک کتاب کار بدنی باشد.

۵) Easy Digital Downloads

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

Easy Digital Downloads همانطور که از نام آن پیداست ، بارگیری آسان دیجیتال این امکان را برای شما فراهم می کند که محصولات دیجیتالی را در وب سایت خود بفروشید. همچنین می توانید از آن برای تهیه و ردیابی بارگیری های رایگان استفاده کنید. پرونده های شما به طور خودکار توسط افزونه Easy Digital Downloads محافظت می شوند. می توانید تاریخ ، زمان و آدرس IP همه خریدها و بارگیری های رایگان را ردیابی کنید. كاربر می تواند پرونده های خود را بارگیری کند. همچنین می توانید پیوند بارگیری را بعد از مدت زمان مشخص منقضی کنید.

شما می توانید بارگیری آسان دیجیتال را با بسیاری از خدمات دیگر ، از جمله خدمات بازاریابی ایمیل مانند ConvertKit و AWeber ادغام کنید. حتی می توانید برای ایجاد یک برنامه ارجاع ، آن را با AffiliateWP ادغام کنید. Easy Digital Downloads دارای یک سیستم سبد خرید داخلی است که به شما امکان می دهد چندین محصول دیجیتال را به طور همزمان خریداری کنید. به راحتی می توانید یک صفحه حساب ایجاد کنید که در آن ورود به سیستم ، مشتریان می توانند لیستی از همه چیزهایی که خریداری کرده اند را مشاهده کنند.

۶) File Manager

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

File Manager یک FTP مانند مدیر فایل بسیار مفید است. شما می توانید از آن برای ویرایش فایل ها از طریق داشبورد وردپرس خود استفاده کنید ، نه اینکه از FTP استفاده کنید تا آنها را بین مکان ها جابجا کنید. ما همیشه توصیه می کنیم در صورت امکان از یک مشتری FTP یا مدیر فایل هاست وردپرس استفاده کنید. با این وجود ، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که می خواهید فایل ها را از طریق داشبورد وردپرس خود به سرعت مدیریت کنید. File Manager به شما امکان می دهد پرونده های خود را نیز در کتابخانه رسانه وردپرس قرار دهید. این تصاویر کوچک برای انواع فایل های تصویری ایجاد می کند. همچنین دارای قابلیت جستجو است و پیدا کردن پرونده های شما را آسان می کند.

با Pro Edition از File Manager نیز می توانید پوشه های خصوصی ایجاد کنید. می توانید این نقش های کاربر خاص را تنظیم کنید و یا حتی به کاربران خاصی دسترسی داشته باشند. همچنین می توانید از Pro Edition برای کنترل انواع فایل های آپلود و بارگیری استفاده کنید. حتی می توانید اعلان های ایمیل را تنظیم کنید تا در هر بار دریافت فایل ، ایمیل دریافت کنید.

۷) WordPress Download Manager

7 بهترین افزونه های Download Manager وردپرس

 WordPress Download Manager يك گزینه ساده بسیار عالی است. شما می توانید از آن برای مدیریت بارگیری و پرداخت رایگان فایل استفاده کنید؛ همچنين می توانید یک رمز عبور را در هر پرونده تنظیم کنید ، یا می توانید نقش های کاربر را که می تواند به پرونده های شما دسترسی داشته باشد ، تعیین کنید. اگر به دنبال یک Download Manager وردپرس برای متوقف کردن ربات ها یا هرزنامه ها هستید ، می توانید یک ویژگی Captcha Lock یا IP Block را تنظیم کنید. همچنین می توانید با قرار دادن محدودیت بارگیری روی هر کاربر ، بارگیری ها را کنترل کنید. این می تواند به بهبود سرعت و عملکرد وردپرس کمک کند؛

بنابراین می توانید تاریخ ، ساعت و مکان کاربر را که در حال بارگیری پرونده های شما است ، مشاهده کنید. وقتی یک کاربر یک فایل رایگان بارگیری کند ، دیگر نیازی به انجام کل مراحل پرداخت را ندارد. با استفاده از فایلهای PDF و تصویر ، Download Manager وردپرس به کاربر این امکان را بدهد که پرونده را در مرورگر خود باز کرده یا آن را بارگیری کنید.

ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

ارسال دیدگاه جدید