تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org در چیست؟

تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org در چیست؟

علی مرادی

آیا می دانید WordPress.com و WordPress.org در واقع دو سیستم عامل بسیار متفاوت هستند؟ اغلب مبتدیان بین WordPress.com و WordPress.org را سردرگم می شوند ، و این باعث می شود آنها برای انتخاب نیازهای خود ، پلت فرم اشتباه وبلاگ نویسی را انتخاب کنند. حتی کسانی که می دانند دو سکوی متفاوت هستند از تفاوت های موجود بین آنها آگاهی ندارند.

اغلب کاربران از ما سؤال می کنند که کدام بستر بهتر است WordPress.com در مقابل WordPress.org. برای پاسخ به این سوال ، ما جامع ترین مقایسه WordPress.com رایگان در مقابل WordPress.org (نسخه خود میزبان) را ایجاد کرده ایم.

هدف ما برجسته سازی تفاوت های کلیدی بین WordPress.com در مقابل WordPress.org است ، بنابراین می توانید بستر مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

از آنجا که انتخاب بستر مناسب برای موفقیت آنلاین شما بسیار مهم است ، ما دقیق ترین مقایسه WordPress.com را در مقابل WordPress.org (مقایسه متن ، مقایسه مبتنی بر جدول و یک اینفوگرافیک کامل) ایجاد کرده ایم.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

مقایسه WordPress.com و WordPress.org:

توجه: این اینفوگرافیک و مقاله ، میزبان قدرتمند WordPress.org را با سرویس میزبانی رایگان WordPress.com مقایسه می کنند. می توانید با به روزرسانی در سرویس پرداخت شده ، ویژگی های دیگری را در وردپرس باز کنید.

بهترین راه برای درک تفاوت WordPress.com در مقابل WordPress.org ، نگاهی مجزا به هر سیستم عامل است.

WordPress.org:

WordPress.org با نام “وردپرس واقعی” ، بستر وب سایت محبوب است که شما همه چیزهای جالب را در مورد آنها شنیده اید.

منبع آزاد و ۱۰۰٪ رایگان برای استفاده از هر کسی است. تنها آنچه شما نیاز دارید یک نام دامنه و میزبانی وب است. به همین دلیل از آن به عنوان WordPress خود میزبان نیز یاد می شود.

در زیر جوانب مثبت و منفی استفاده از WordPress.org خود میزبان برای ساخت وب سایت یا وبلاگ خود را آورده شده است.

مزایای WordPress.org:

با WordPress.org ، کنترل کامل وب سایت خود را دارید. شما می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید و آن را به اندازه دلخواه خود سفارشی کنید.

در اینجا برخی از مزایای انتخاب WordPress.org برای ساخت وب سایت خود ، و دلیل این امر انتخاب شماره یک ما برای بهترین سازنده وب سایت است.

 • نرم افزار وردپرس رایگان ، منبع باز و بسیار آسان برای استفاده است.
 • شما صاحب وب سایت و تمام داده های آن هستید. سایت شما خاموش نخواهد شد زیرا شخصی تصمیم می گیرد که مخالف شرایط خدمات آنها باشد (مادامی که شما کاری غیرقانونی انجام نمی دهید). شما در کنترل کامل هستید.
 • می توانید افزونه ها / برنامه های وردپرس رایگان ، پولی و سفارشی را به وب سایت خود اضافه کنید.
 • شما می توانید در صورت لزوم از طراحی وب سایت خود سفارشی سازی کنید. می توانید هر تم وردپرس رایگان یا پریمیومی را که می خواهید اضافه کنید.
 • همچنین می توانید طرح های کاملاً سفارشی ایجاد کرده یا هر آنچه را که می خواهید تغییر دهید.
 • شما در واقع می توانید با اجرای تبلیغات شخصی خود و بدون به اشتراک درآمد با هر کسی ، از سایت وردپرس خود درآمد کسب کنید.
 • می توانید از ابزارهای قدرتمندی مانند Google Analytics برای تجزیه و تحلیل و ردیابی سفارشی استفاده کنید.
 • شما می توانید از وردپرس خود میزبان برای ایجاد فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتالی یا فیزیکی ، پذیرش پرداخت کارت اعتباری و تحویل کالا به طور مستقیم از وب سایت خود استفاده کنید.
 • همچنین می توانید سایت هایی برای عضویت ایجاد کرده و عضویت را برای محتوای برتر ، دوره ها و غیره بفروشید و یک انجمن آنلاین را در وب سایت خود بسازید.

معایب WordPress.org:

در استفاده از سایت خود در WordPress.org تعداد نکات منفی وجود دارد.

 • مانند همه وب سایت ها ، به میزبانی وب احتیاج خواهید داشت. اینجاست که پرونده های وب سایت شما در اینترنت ذخیره می شوند. در ابتدا هزینه حدود ۱۰ تا ۵۰ تومان در ماه است. هرچند وب سایت شما رشد و ترافیک بیشتری پیدا می کند ، هزینه های میزبانی وب همانطور که انتظار می رود افزایش می یابد ، اما در این صورت شما می توانید به اندازه کافی برای تأمین هزینه هزینه کنید.
 • شما مسئول به روزرسانی ها هستید. شما می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه به روزرسانی (با یک کلیک) سایت وردپرس خود را به راحتی بروزرسانی کنید ، بنابراین کار چندانی نخواهد بود.
 • شما مسئول تهیه پشتیبان هستید. خوشبختانه ، تعداد پلاگین پشتیبان وردپرس وجود دارد که به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان تهیه کنید.

هزینه واقعی وب سایت WordPress.org با توجه به آنچه که می خواهید بسازید متفاوت است (وبلاگ ساده ، وب سایت نمونه کارها ، فروشگاه تجارت الکترونیک ، سایت عضویت و غیره). همچنین فاکتورهای دیگری مانند قالب رایگان در مقابل قالب های پریمیوم ، افزونه های رایگان در مقابل افزونه های پریمیوم و غیره وجود دارد.

با بودجه کم ، می توانید وب سایت خود را با حداقل ۵۰۰ تومان در سال بسازید.

WordPress.com:

WordPress.com یک سرویس میزبانی است که توسط بنیانگذار WordPress ، مت مولنویگ ایجاد شده است. به دلیل همان بنیانگذار ، اغلب کاربران WordPress.com را با نرم افزار محبوب WordPress.org اشتباه می گیرند.

مزایای WordPress.com:

پلتفرم رایگان WordPress.com برای وبلاگ نویسان سرگرمی و افرادی که وبلاگ خود را برای خانواده خود شروع می کنند انتخاب خوبی است. در اینجا برخی از مزایای استفاده از WordPress.com آورده شده است:

 • تا ۳ گیگابایت فضای رایگان است. پس از آن مجبور خواهید بود برای فضای بیشتر به برنامه پرداخت بپردازید. (برنامه شخصی ۴۸ دلار در سال ۶ گیگابایت به شما می دهد ، طرح پریمیوم ۹۶ دلار در سال به شما امکان ذخیره سازی ۱۳ گیگابایت یا برنامه کاری ۳۰۰ دلار در سال برای ۲۰۰ گیگابایت را می دهد).
 • دیگر لازم نیست نگران بروزرسانی ها یا پشتیبان گیری باشید. WordPress.com از آن مراقبت خواهد کرد.

معایب WordPress.com:

چندین WordPress.com محدودیت وجود دارد که آن را از WordPress.org متمایز می کند. در اینجا برخی از معایب استفاده از WordPress.com آورده شده است:

 • آنها تبلیغات را در تمام وب سایت های رایگان قرار می دهند. کاربران شما آن تبلیغات را می بینند ، و از آن پول نمی گیرید. اگر نمی خواهید کاربران شما تبلیغات خود را ببینند ، می توانید به یک برنامه پرداخت شده (با شروع از ۴۸ دلار در سال) ارتقا دهید.
 • شما مجاز به فروش تبلیغات در وب سایت خود نیستید ، و این روش های درآمدزایی سایت شما را به شدت محدود می کند. اگر سایتی با ترافیک بالا را اداره می کنید ، می توانید در آنجا برنامه تبلیغات خود را با نام WordAds درخواست کنید تا درآمد خود را با آنها به اشتراک بگذارید. کاربران برنامه های حق بیمه و برنامه های تجاری می توانند بلافاصله از WordAds استفاده کنند.
 • شما نمی توانید افزونه ها را بارگذاری کنید. کاربران برنامه رایگان ویژگی های داخلی Jetpack را از قبل فعال می کنند. کاربران برنامه های تجاری می توانند از میان افزونه های سازگار (۳۰۰ دلار در سال) نصب کنند. برنامه VIP WordPress.com به شما امکان می دهد افزونه ها را نصب کنید ، و از ۵۰۰۰ دلار در ماه شروع می شود.
 • شما نمیتوانید مضامین سفارشی را بارگذاری کنید. کاربران برنامه رایگان فقط می توانند از مجموعه تم های رایگان نصب کنند. کاربران ممتاز و برنامه های تجاری همچنین می توانند تم های حق بیمه را انتخاب کنند. گزینه های سفارشی سازی محدود برای نسخه رایگان وجود دارد. کاربران برنامه های حق بیمه و برنامه های تجاری می توانند از CSS سفارشی استفاده کنند.
 • شما به آمار آنها محدود هستید. شما نمی توانید Google Analytics را اضافه کنید یا هر پلت فرم ردیابی قدرتمند دیگری را نصب کنید. کاربران برنامه های تجاری می توانند Google Analytics را نصب کنند.
 • وب سایت های رایگان WordPress.com دارای دامنه مارک WordPress.com هستند (مثلاً https://yourwebsite.wordpress.com). برای به دست آوردن نام دامنه سفارشی شما نیاز به یک برنامه پرداختی دارید (به عنوان مثال https://www.yourwebsite.com).
 • آنها می توانند سایت شما را در هر زمان حذف کنند اگر فکر کنند این شرایط سرویس آنها را نقض می کند.
 • سایت شما دارای لینک WordPress.com است. می توان آن را با به روزرسانی در برنامه تجارت حذف کرد.
 • WordPress.com هیچ ویژگی تجارت الکترونیکی یا دروازه پرداخت یکپارچه را ارائه نمی دهد مگر اینکه به برنامه تجارت الکترونیکی تغییر دهید.
 • شما نمی توانید وب سایتهای عضویت را با WordPress.com بسازید.

همانطور که مشاهده می کنید ، وقتی در برنامه رایگان ، شخصی قرار دارید ، بستر میزبانی WordPress.com کاملاً محدود است. برای باز کردن برخی از ویژگی های پیشرفته تر ، باید در برنامه تجاری (۳۰۰ دلار در سال) یا در برنامه VIP (5000 دلار در ماه) قرار بگیرید.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

ارسال دیدگاه جدید