کاربرد Edit System Mail Preferences در WHM

کاربرد Edit System Mail Preferences در WHM

مرتضی حبیبی

شاید برخی از شما همراهان عزیز در پنل WHM با گزینه Edit System Mail Preferences مواجه شده باشید ولی کارآیی و نحوه استفاده از این ابزار را نمی دانید. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست کاربرد Edit System Mail Preferences در WHM را آموزش می دهیم. ما را برای یادگیری کاربرد Edit System Mail Preferences در WHM همراهی کنید.

نحوه ویرایش تنظیمات برگزیده mail سیستم WHM :

در WHM، حسابهای معدودی وجود دارد که در مورد اطلاعات مهم برای حساب کاربری، ایمیل ارسال می کند. می توانید حساب های ایمیلی را که این حساب ها از WHM به داخل آن ارسال شده اند، در زیر صفحه پیکربندی تنظیمات ایمیل سیستم تنظیم کنید.

از کجا می توان تنظیمات ایمیل سیستم را پیدا کرد؟

ابتدا وارد پنل WHM خود شوید.

سپس از قسمت  Server Contacts وارد بخش Edit System Mail Preferences شوید.

با انجام این کار شما به صفحه ای می روید که می توانید آدرس ایمیلی را که برای WHM برای ارسال اطلاعات سیستم استفاده می شود، تغییر دهید.

از اینجا شما قادر خواهید بود مشخص کنید که ایمیل برای cpanel، هیچ کس و کاربران root ارسال شود را تغییر دهید.

ارسال ایمیل برای “cpanel”:

حساب cpanel جایی است که WHM درمورد حساب cPanel ایمیل ارسال می کند. این شامل هر نوع اعلامیه Quota یا پهنای باند می شود. به طور پیش فرض، این ممکن است به آدرس ایمیل مشخص شده هنگام تنظیم cPanel / WHM ارسال کند. اگر در این آدرس تغییری ایجاد کردید، با کلیک کردن بر روی به Update، تغییرات را ذخیره کنید.

ارسال ایمیل برای “nobody”:

به طور پیش فرض، ایمیل برای ارسال ایمیل به همان ایمیلی ارسال می شود که برای حساب root ذکر شده است. پس از انجام هرگونه تغییر، برای ذخیره تغییر، روی گزینه Update کلیک کنید.

ارسال نامه برای “root”:

وقتی WHM اعلان هایی درباره فعالیت یا مشکلات مربوط به سرور دریافت می کند، آنها را به عنوان ایمیل به حساب root ارسال می کند. انواع اعلان هایی که به حساب root ارسال می شوند در مدیر تماس WHM تعیین می شوند. به طور پیش فرض، این ممکن است به آنچه شما در هنگام تنظیم اولیه WHM تنظیم کرده اید تنظیم شود. ممکن است متوجه تعداد زیادی ایمیل شوید که به این حساب می آیند و می خواهید آنها متوقف شوند. شما می توانید این موضوع را به ایمیل دیگری تغییر دهید، اما توصیه می شود در صورت نیاز به بررسی مشکل سرور به آن دسترسی داشته باشید که هنوز به آن دسترسی دارید. پس از انجام هرگونه تغییر، روی Update کلیک کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: آموزش WHM

ارسال دیدگاه جدید