تفاوت بین Front-End و back-end چیست

تفاوت بین Front-End و back-end چیست

علی مرادی

به طور خلاصه ، front-end به سمت مشتری یا همان کلاینت یا طراحی وب در صنعت وب اشاره دارد. Back-end به سمت سرور اشاره دارد.

دو اصطلاح بسیار زیاد در صنعت وب عبارتند از: “front-end” و “back-end”. این می تواند کمی ناامید کننده باشد زیرا تفاوت بین front و Back همیشه کاملاً مشخص نیست. در حالی که این دو اصطلاح غالباً برای توصیف جنبه های صنعت وب به کار می روند ، از front-end نیز به عنوان طرف مشتری یاد می شود و گاهی اوقات به عنوان “طراحی وب” شناخته می شود و به Back-end صنعت وب اغلب گفته می شود. سمت سرور.

اگرچه این توضیحات ساده به نظر می رسد ، خط بین این دو اغلب مبهم است. در اینجا چند دستورالعمل اساسی برای کمک به بیان تفاوت بین front-end و Back-end ارائه شده است.

Front-End:

توسعه front-end چیست؟ front-end با آنچه کاربر مشاهده می کند ، از جمله طراحی و برخی زبان ها مانند HTML و CSS درگیر است.

بسیاری از مشاغل مختلف مرتبط با بخش جلویی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که بسیاری از این عناوین ذهنی هستند ، بنابراین اگر توسعه دهنده front-end به معنای چیزی در یک شرکت باشد ، می تواند در یک شرکت دیگر کاملاً متفاوت باشد.

در اینجا چند نمونه از عناوین شغلی front-end آورده شده است:

  • یک طراح وب ، به گمان شما ، وب سایت ها را طراحی می کند. عنوان شغل طراح وب بسیار گسترده است. یک طراح وب فقط می تواند کسی باشد که سایت ها را در برنامه ای مانند Photoshop یا Fireworks طراحی می کند و هرگز کد را لمس نمی کند. اما در یک مکان دیگر ، یک طراح وب می تواند تمام طراحی های مختلف را در فتوشاپ انجام دهد ، و سپس مسئول ایجاد همه HTML و CSS (و حتی گاهی جاوا اسکریپت) نیز باشد تا در کنار آن قرار بگیرد.
  • یک طراح کاربر رابط (UI) در اصل یک طراح بصری است و عموماً روی طراحی متمرکز است. آنها معمولاً در اجرای طرح دخیل نیستند ، اما ممکن است HTML و CSS سبک را بشناسند تا بتوانند ایده های خود را به طور مؤثر با توسعه دهندگان front-end ارتباط برقرار کنند.
  • طراحان Experience User یا (UX) در بخش front-end فعالیت می کنند ، نحوه استفاده افراد از سایت ها را مطالعه و تحقیق می کنند. سپس آنها از طریق آزمایش های زیادی تغییراتی ایجاد می کنند.

back-end:

توسعه وب back-end چیست؟ بک اند یا “سمت سرور” اساساً نحوه کار ، به روزرسانی و تغییر سایت است. این به همه چیزهایی که کاربر نمی تواند در مرورگر مانند بانکهای اطلاعاتی و سرورها ببیند ، اطلاق می شود.

معمولاً به افرادی که در back-end کار می کنند ، برنامه نویسان back-end یا توسعه دهندگان back-end گفته می شوند. توسعه دهندگان back-end بیشتر نگران چیزهایی مانند امنیت ، ساختار و مدیریت محتوا هستند. آنها معمولاً زبانهایی مانند HTML و CSS را می دانند و می توانند از آنها استفاده کنند ، اما این مورد تمرکز آنها نیست.

ایجاد یک سایت پویا به توسعه دهندگان پشتیبان یا حداقل توسعه back-end نیاز دارد. یک سایت پویا سایتی است که بطور مداوم در زمان واقعی تغییر می کند و به روز می شود. بیشتر سایتها برخلاف سایتهای استاتیک ، سایتهای پویا هستند. فیس بوک ، گوگل مپ و این وبلاگ همه سایت های پویا محسوب می شوند زیرا محتوای آنها دائما در حال تغییر و به روز رسانی است.

یک سایت پویا به یک بانک اطلاعاتی نیاز دارد تا به درستی کار کند. تمام اطلاعات در دیتابیس مانند پروفایل کاربر یا تصاویری که بارگذاری کرده اند یا پست های وبلاگ ذخیره می شوند. توسعه دهندگان وب با زبان های برنامه نویسی مانند PHP یا .Net کار می کنند ، زیرا آنها باید با چیزی که بانک اطلاعاتی آن را درک می کند ، کار کنند. کدی که می نویسند با سرور ارتباط برقرار می کند و سپس به مرورگر می گوید از پایگاه داده استفاده کند.

جمع بندی:

امیدوارم در حال حاضر شما کمی درک بهتر در مورد front-end و back-end در صنعت وب داشته باشید. اگر هنوز کمی در مورد تفاوت بین این دو درگیر هستید، همیشه به یاد داشته باشید که front-end به مرورگر و همه چیزهایی است که برای آن ارسال شده استمربوط است. اگر ربطی به یک بانک اطلاعاتی دارد ، پس آن به back-end مربوط می شود.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: back-end front-end برنامه نویسی

ارسال دیدگاه جدید