TypeScript چیست؟

TypeScript چیست؟

علی مرادی

JavaScript به عنوان زبانی برای سمت مشتری معرفی شد. توسعه Node.js جاوا اسکریپت را به عنوان یک فناوری سمت سرور در حال ظهور نیز مشخص کرده است. با این حال ، با افزایش کد JavaScript ، تمایل پیدا می شود که بهم ریخته تر شود ، و نگهداری و استفاده مجدد از کد را دشوار می کند. علاوه بر این ، عدم استفاده از ویژگی های Orientation Object ، بررسی انواع قوی و خطای کامپایل ، مانع از موفقیت JavaScript در سطح سازمانی به عنوان یک فناوری سمت سرور کامل می شود. TypeScript برای رفع این شکاف ارائه شد.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

TypeScriptچیست؟

با این تعریف ، “TypeScript برای توسعه در مقیاس برنامه JavaScript است.”

زبانی کاملاً تایپ شده ، شی گرا ، کامپایل شده است. این توسط آندرس Hejlsberg (طراح C #) در مایکروسافت طراحی شده است. هم یک زبان است و هم مجموعه ابزار. TypeScript یک ابر مجموعه جاوا اسکریپت است که به JavaScript کامپایل شده است. به عبارت دیگر ، TypeScript جاوا اسکریپت است به علاوه برخی از ویژگی های اضافی.

TypeScriptچیست؟

ویژگی ها:

 • فقط JavaScript است. با JavaScript شروع می شود و با JavaScript پایان می یابد. Typescript بلوک های اصلی ساختاری برنامه شما را از JavaScript تصویب می کند. از این رو ، برای استفاده از TypeScript فقط باید JavaScript را بدانید. تمام کد TypeScript به منظور اجرا به معادل جاوا اسکریپت آن تبدیل می شود.
 • از کتابخانه های دیگر JS پشتیبانی می کند. کامپایل شده TypeScript را می توان از هر کد JavaScript مصرف کرد. JavaScript ایجاد شده توسط TypeScript می تواند از همه چارچوب ها ، ابزارها و کتابخانه های موجود JavaScript استفاده مجدد کند.
 • JavaScript TypeScript است. این بدان معنی است که هر پرونده معتبر .js می تواند به .ts تغییر نام داده شود و با سایر فایلها کامپایل شود.
 • TypeScript قابل حمل است. TypeScript در مرورگرها ، دستگاه ها و سیستم عامل ها قابل حمل است. این برنامه می تواند در هر محیطی که جاوا اسکریپت اجرا کند اجرا شود. بر خلاف همتایان خود ، TypeScript برای اجرای آن نیازی به VM اختصاصی یا یک محیط خاص برای اجرا ندارد.

چرا از TypeScript استفاده کنیم؟

نسبت به سایر همتایان خود مانند CoffeeScript و زبانهای برنامه نویسی دارت برتر است به گونه ای که TypeScript به JavaScript تمدید شود. در مقابل ، زبانهایی مانند Dart ، CoffeeScript به خودی خود زبانهای جدیدی هستند و به محیط اجرای خاص زبان نیاز دارند.

مزایا:

 • گردآوری – جاوا اسکریپت یک زبان تفسیری است. از این رو ، برای آزمایش صحت آن باید اجرا شود. این بدان معناست که شما تمام کدها را فقط برای پیدا کردن خروجی می نویسید ، در صورت بروز خطا. از این رو ، شما باید ساعت ها در تلاش باشید تا اشکالات موجود در کد را پیدا کنید. فرستنده TypeScript ویژگی بررسی خطا را ارائه می دهد. در صورت یافتن برخی از خطاهای نحوی ، TypeScript کد را کامپایل می کند و خطاهای تلفیقی ایجاد می کند. این به برجسته کردن خطاها قبل از اجرای فیلم کمک می کند.
 • تایپ استاتیک قوی – جاوا اسکریپت به شدت تایپ نشده است. TypeScript از طریق TLS از نوع استاتیک تایپ و نوع استنباط استفاده می شود. نوع متغیر ، بدون نوع اعلام شده ، ممکن است توسط TLS بر اساس مقدار آن استنباط شود.
 • از تعاریف نوع برای کتابخانه های موجود JavaScript پشتیبانی می کند. پرونده TypeScript Definition (با پسوند .d.ts) تعریفی را برای کتابخانه های خارجی جاوا اسکریپت ارائه می دهد. از این رو ، کد می تواند شامل این کتابخانه ها باشد.
 • از مفاهیم برنامه نویسی شی گرا مانند کلاس ها ، رابط ها ، وراث و غیره پشتیبانی می کند.

مؤلفه ها:

 • زبان – این شامل نحو ، کلمات کلیدی و حاشیه نویسی از نوع است.
 • کامپایلر – کامپایلر (tsc) دستورالعمل های نوشته شده در TypeScript را به معادل جاوا اسکریپت آن تبدیل می کند.
 • سرویس زبان – “سرویس زبان” یک لایه اضافی را در اطراف خط لوله کامپایلر اصلی که برنامه هایی مانند ویرایشگر است در معرض نمایش قرار می دهد. این سرویس زبان از مجموعه متداول یک ویرایشگر معمولی مانند تکمیل جمله ، کمک امضا ، قالب بندی کد و ترسیم ، رنگ آمیزی و غیره پشتیبانی می کند.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

برچسب ها: برنامه نویسی

ارسال دیدگاه جدید