StyleSheet چیست و چه کاربردی دارد

StyleSheet چیست و چه کاربردی دارد

مرتضی حبیبی

ما در این مقاله قصد داریم که به شما StyleSheet را معرفی کنیم. شاید در جست و جوی اینترنتی با عبارت StyleSheet مواجه شده باشید ولی کارآیی و کاربرد آن را نمی دانید. ما را همراهی کنید تا به شما موضوع Style Sheet چیست و چه کاربردی دارد را معرفی کنیم.

StyleSheet چیست:

StyleSheet یک فایل یا فرم است که در پردازش کلمه و انتشار دسکتاپ برای تعریف سبک طرح یک سند استفاده می شود. یک StyleSheet شامل مشخصات مربوط به طرح یک سند، مانند اندازه صفحه، حاشیه ها، فونت ها و اندازه فونت ها است. در پردازنده های مدرن کلمه مانند مایکروسافت ورد، StyleSheet به عنوان یک الگو شناخته می شود. معروف ترین شکل استفاده از StyleSheet، به صورت (Cascading Style (CSS است که برای ظاهر طراحی صفحات وب استفاده می شود.

 

StyleSheet چیست و چه کاربردی دارد

 

کاربرد StyleSheet :

اصطلاح StyleSheet در ابتدا در صنعت چاپ و نشر چاپ به عنوان پایه یا الگویی برای ایجاد رسانه مورد استفاده قرار می گرفت. این اساساً یک برگه نمونه بود که نشان می داد چگونه اخبار و مقالات مجله در یک صفحه منتشر می شود. این مورد به نرم افزار نشر رومیزی و نشر آنلاین منتقل شد كه در آن StyleSheet به همین صورت عمل می كند، به جز اینكه، این بار به جای یك راهنمای تصویری، به طور خودکار روی document واقعی تأثیر می گذارد.

 

StyleSheet چیست و چه کاربردی دارد

 

در چاپ و نشر رومیزی دیجیتال و رسانه های دیجیتال، StyleSheet نوعی انتزاع است و به عنوان ابزاری برای تفکیک ارائه و محتوا عمل می کند تا فرد ایجاد کننده محتوا در صورتی که توسط شخص دیگری انجام شود، نیازی به نگرانی در مورد ارائه آن نداشته باشد. این بدان معناست که یک متخصص در ارائه بصری می تواند روی StyleSheet کار کند و یک متخصص دیگر در تولید محتوا می تواند بدون نگرانی در مورد چگونگی مطالب در سمت خود کار کند. این ویژگی مشترک نرم افزارهای انتشار دسک تاپ مانند Adobe InDesign ، PageMaker و … . همچنین نرم افزارهای پردازش کلمه مانند Microsoft Word است.

برخی از عناصر قالب بندی ارائه شده توسط StyleSheet عبارتند از:

  • Typeface/font
  • (Emphasis (bold, italics, underline
  • Justification
  • Tab stops and indentation
  • Color
  • و….

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید