Let’s Encrypt چیست

Let’s Encrypt چیست

علی مرادی

شاید برخی از شما همراهان عزیز با Let’s Encrypt آشنایی ندارید. ما را همراهی کنید تا به شما موضوع Let’s Encrypt چیست را آموزش دهیم.

Let’s Encrypt چیست:

Let’s Encrypt یک مجوز صدور گواهینامه منبع باز (CA) است که گواهینامه های SSL رایگان را برای دامنه ها ارائه می دهد.این می تواند به طور خودکار گواهینامه های SSL را برای یک حساب کاربری تولید ، نصب و تجدید کند. Let’s Encrypt را در آوریل ۲۰۱۶ به منظور از بین بردن روند دستی نصب و تمدید گواهینامه های SSL راه اندازی کرد. می توان آن را برای همه حساب های cPanel جدید و موجود فعال کرد.

این نهاد قابل اعتماد است که اسناد الکترونیکی را برای تأیید هویت یک شخص دیجیتالی در اینترنت صادر می کند. این اسناد الکترونیکی به عنوان گواهینامه های دیجیتالی نامیده می شوند که ارتباط مستقیمی از طریق شبکه برقرار می کنند. Let’s Encrypt به نفع عموم اجرا می شود و این سرویس توسط گروه تحقیقاتی امنیت اینترنت (ISRG) ارائه می شود. این مجوزها را برای فعال کردن SSL/TLS برای وب سایت ها فراهم می کند. با ما در ادامه در شتابان هاست همراه باشید تا با ویژگی های آن نیز آشنا شویم.

ویژگی ها:

  1. Let’s Encrypt رایگان است و می تواند برای دامنه با هزینه صفر متعلق به آن باشد.
  2. نرم افزاری که روی سرور اجرا می شود می تواند با Let’s Encrypt تعامل داشته و آن را به صورت ایمن پیکربندی کند. همچنین گواهی را به صورت خودکار تمدید می کند.
  3. کلیه گواهینامه های صادر شده به صورت عمومی ضبط می شود و هرکسی می تواند آن را بازرسی کند.
  4. می تواند خدمات امنیتی سرورها را پیش ببرد.

روش فعال کردن:

در ابتدا ، این گواهینامه فقط برای کاربران cPanel پشتیبانی می شد. اکنون می توان در سرورهای cPanel ، WHM با نسخه ۵۸٫۰٫۱۷ و بالاتر پشتیبانی کرد. می توان آن را با دسترسی پوسته یا بدون دسترسی به پوسته نصب کرد که در آن گواهی بدون هیچگونه خرابی صادر و نصب شود.

فعال کردن با SSH:

دستور زیر برای نصب Let’s Encrypt استفاده می شود.

/scripts/install_lets_encrypt_autossl_provider

دستور زیر برای غیرفعال کردن و حذف برنامه Let’s Encrypt استفاده می شود.

/scripts/uninstall_lets_encrypt_autossl_provider

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده و از آن بهره لازم را برده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: SSL

ارسال دیدگاه جدید