هایپر لینک یا Hyperlink چیست

هایپر لینک یا Hyperlink چیست

علی مرادی

به عنوان گزینه دیگر به عنوان لینک و لینک وب ، hyperlink یک آیکون ، گرافیک یا متنی است که به پرونده یا موضوع دیگری لینک می زند. شبکه جهانی وب از Hyperlink های ارتباطی تشکیل شده است که تریلیون ها صفحه و پرونده ها را به یکدیگر لینک می دهند. برای مثال ، “صفحه اصلی شتابان هاست” Hyperlink ای به صفحه اصلی اشتابان هاست است.

چرا از Hyperlink ها در صفحات وب استفاده می شود؟

Hyperlink ها همان چیزی هستند که صفحات وب را به سایر صفحات وب وصل می کند و بدون آنها لازم است URL را برای هر صفحه در اینترنت بدانید.

چه اتفاقی می افتد وقتی روی یک Hyperlink کلیک می کنید؟

وقتی کلیک می کنید ، روی آن ضربه می زنید یا یک Hyperlink را انتخاب می کنید ، مرورگر صفحه فعلی که مشاهده می کنید را ترک می کند و لینک را برای صفحه جدید باز می کند.

نکته:

همچنین امکان ایجاد یک Hyperlink به مکانی در همان صفحه امکان پذیر است. یک لینک همچنین ممکن است یک برگه جدید را باز کند و پنجره فعلی را به عنوان برگه پس زمینه باز نگه دارد.

در کامپیوتر می توانید Hyperlink را حتی اگر با حرکت دادن نشانگر ماوس روی متن تأکید نشده باشد ، شناسایی کنید. یک مرورگر نشانگر را از یک فلش به انگشت تغییر می دهد تا نشان دهد که می تواند باز شود. همچنین ، در انتهای پنجره باید URL لینک به نظر برسد تا به شما در شناسایی نقاط مربوط به پیوند کمک کند.

چرا برخی از Hyperlink ها رنگ های مختلفی دارند؟

بسیاری از وب سایت ها رنگ لینک های بازدید شده را تغییر می دهند این کار برای راحتی خواننده است. به عنوان مثال ، اگر صفحه اصلی ما را مشاهده کرده باشید ، لینک باید به رنگ آبی باشد. با این حال ، لینک به این صفحه Hyperlink باید بنفش باشد زیرا از آنجایی که اکنون آن را می خوانید ، به این صفحه مراجعه کرده اید.

چگونه می توان بدون استفاده از ماوس روی Hyperlink کلیک کرد؟

یک کیبورد همچنین می تواند با فشار دادن کلید Spacebar یا کلید Enter روی صفحه کلید ، همان کار را انجام دهد. به عنوان مثال ، می توانید کلید Tab را بارها و بارها فشار دهید تا از طریق هر یک از لینک های این صفحه حرکت کنید. وقتی به لینکی رسیدید که می خواهید “کلیک کنید” و بازدید کنید ، می توانید کلید Enter را بزنید تا آن لینک را دنبال کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: لینک هایپرلینک

ارسال دیدگاه جدید