Daemon چیست؟

Daemon چیست؟

علی مرادی

Daemon برنامه ای است که بطور مداوم اجرا می شود و به منظور رسیدگی به درخواست خدمات دوره ای که یک سیستم کامپیوتری لینوکس انتظار دارد از آن دریافت کند وجود دارد. برنامه Daemon درخواست ها را در صورت لزوم به برنامه های دیگر (یا فرآیندهای دیگر) ارسال می کند. هر سرور از صفحات وب دارای یک Daemon پروتکل انتقال HTTPD یا Hypertext است که بطور مداوم منتظر دریافت درخواست ها از طرف مشتریان و کاربران آنها می باشد.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

Daemon چیست؟

سیستم های مشابه یونیکس و لینوکس به طور معمول تعداد زیادی Daemon را اجرا می کنند ، عمدتا نه برای جلب درخواست خدمات سایر کامپیوتر ها در یک شبکه ، بلکه برای پاسخ به سایر برنامه ها و فعالیت سخت افزاری. نمونه هایی از اقدامات یا شرایطی که می تواند باعث افزایش فعالیت های مختلفی شود ، عبارتند از یک زمان یا تاریخ خاص ، عبور از یک بازه زمانی مشخص ، دریافت ایمیل یا درخواست وب که از طریق یک خط ارتباطی خاص انجام می شود.

فرایندهایی که با خط فرمان همراه نیستند و از صف فرآیندها ارائه می شوند ، که همچنین برای انجام مجدد وظایف در زمان کمبود استفاده از سیستم نیز مناسب تر هستند ، فرآیندهای دسته ای نامیده می شوند. Daemons معمولاً به عنوان فرایندها فوری انجام می شود. فرایندها توسط هسته (یعنی هسته اصلی سیستم عامل) مدیریت می شوند ، که به هر فرآیند یک شماره شناسایی منحصر به فرد (PID) اختصاص می دهد.

فرایندی که توسط سیستم شناسایی شده و PID آن همیشه ‘init’ می شود ، به عنوان Daemons خوانده می شود. ‘init’ فرایندی است که همیشه ابتدا با شروع روشن بودن کامپیوتر لینوکس شروع به کار می کند و تا زمان خاموش شدن کامپیوتر روی آن سیستم باقی می ماند.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید