csf چیست و نحوه باز کردن IP در آن

csf چیست و نحوه باز کردن IP در آن

علی مرادی

ConfigServer Firewall که با عنوان CSF نیز شناخته می شود ، یک اسکریپت کانفیگ فایروال است که با ایجاد یک رابط پیشرفته و آسان برای استفاده برای مدیریت تنظیمات فایروال ، سرور شما ایجاد می کند CSF فایروال سرور شما را برای خاموش کردن دسترسی عمومی به خدمات کانفیگ می کند و فقط به برخی از اتصالات مانند ورود به سیستم FTP ، بررسی ایمیل یا دانلود وب سایت ها اجازه می دهد.

ConfigServer فایروال همچنین با خدماتی به نام Login Failure Daemon یا LFD همراه است. LFD فعالیت کاربر شما را برای عدم موفقیت در ورود به سیستم مشاهده می کند که معمولاً در هنگام حملات brute force مشاهده می شود. اگر تعداد زیادی از خرابی های ورود به سیستم در همان آدرس IP مشاهده شوند ، آن IP بلافاصله از کلیه سرویس های موجود در سرور شما مسدود می شود.

این بلاک های IP به طور خودکار منقضی می شوند ، اما می توان آنها را به صورت دستی از طریق رابط ConfigServer در WebHost Manager حذف کرد. علاوه بر از بین بردن IP ها ، CSF همچنین به شما امکان می دهد IP های لیست سفید یا لیست سیاه را به صورت دستی در فایروال خود ، و همچنین نظارت بر real time برای بلاک های IP خودکار در LFD انجام دهید. جزئیات کانفیگ در مدیریت فایروال CSF شما نیز محفوظ شده است.

در ادامه با در شتابان هاست همراه باشید.

نحوه آنبلاک کردن و باز کردن IP خاص در csf:

ConfigServer Firewall یا (CSF) به شما امکان می دهد تا آدرس های IP وایت لیست و بلک لیست را در فایروال سرور خود به صورت دستی انجام دهید. در این مقاله نحوه آنبلاک کردن یک آدرس IP توضیح داده شده است.

وایت لیست کردن IP باعث مسدود شدن آن از روی سرور شما نمی شود ، بنابراین باید فقط در آدرسهای IP که می خواهید بدون در نظر گرفتن سایر قوانین فایروال به سرور خود متصل شوید ، استفاده شود.

  • وارد WHM شوید.
  • روی “Plugins” و سپس “ConfigServer Security & Firewall” کلیک کنید.
  • به قسمت “csf” بروید که گزینه های مدیریت آدرس IP در آن قرار دارد.csf چیست و نحوه باز کردن IP در آن
  • گزینه “Quick Allow” را جستجو کنید (باید یک جعبه سبز باشد). IP مورد نظر خود را برای لیست سفید وارد کنید ، سپس بر روی دکمه “Quick Allow” کلیک کنید.csf چیست و نحوه باز کردن IP در آن

به همین راحتی شما موفق شدید تا یک IP را باز کنید و آن را در وایت لیست قرار دهید.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

برچسب ها: ip فایروال

ارسال دیدگاه جدید