CHILD THEME چیست؟

CHILD THEME چیست؟

علی مرادی

CHILD THEME یک چیز کاملاً طبیعی است و در واقع چیزی است که وردپرس برای آن ساخته شده است. این پلتفرم بسیار ساده و دوستانه است و در مورد انواع تغییرات ، نه تنها تغییرات عملکردی آشکار از طریق پلاگین ها ، بلکه انواع مختلفی از هک ها و هوک ها نیز وجود دارد که می توانید با سهولت اجرای آن بپردازید.

تم های وردپرس نیز مسیری مشابه را دنبال می کنند و به همین دلیل مکانیسم CHILD THEME ساخته شده است. در واقع ، CHILD THEME روش پیشنهادی برای ایجاد تغییرات در یک موضوع است.

به زبان انگلیسی ساده ، این بدان معنی است که اگر می خواهید چیزی در مورد موضوعی که استفاده می کنید تغییر دهید (چیزی را در پرونده های منبع آن تغییر دهید) باید این کار را از طریق این تم انجام دهید.

تمام ایده یک CHILD THEME این است که شما می توانید اصلاح کنید و بدون تغییر مستقیم آن بر عملکرد آن parent اضافه کنید. parent دست نخورده باقی مانده اند ، همه چیز درون CHILD THEME ساخته شده است.

اما این به نظر می رسد مانند کار اضافی ، درست است؟ چرا وقتی می توانید تمی را که واقعاً می خواهید تغییر دهید CHILD THEME تغییر دهید؟

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

چرا باید از CHILD THEME استفاده کنید؟

اول از همه ، اگر شما قصد تغییر تم خود را ندارید ، دیگر این تم برای شما فایده ای نخواهد داشت. اما اگر این کار را انجام دهید ، سه مزیت اصلی استفاده از این تم در مقایسه با تغییر مستقیم یک تم وجود دارد.

به روزرسانی آسان:

بزرگترین مشکلی که در مورد انواع مختلف تغییر و اصلاح وجود دارد این است که آنها دقایقی را برای به روزرسانی وردپرس (در صورت تغییر در هسته وردپرس) یا موضوع شما (در صورت اصلاح مستقیم تم) از بین می برند.

اگر شما به طور مستقیم تم را تغییر داده باشید ، حفظ تغییرات شما برای کار کردن در بعد از بروزرسانی ، تقریباً غیرممکن است. مکانیزم به روزرسانی در وردپرس بسیار ساده است – پرونده های جدید به جای پرونده های قدیمی کپی می شوند ، هیچ چیز فانتزی نیست.

اگر از یک CHILD THEME استفاده می کنید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد هرگونه به روزرسانی نیست. هر زمان که تم را به روز کنید ، فقط از مادربرد استفاده می کنید. CHILD THEME شما و هر آنچه در آن رمزگذاری شده اید ، دست نخورده باقی مانده است.

شما می دانید چه چیزی  را تغییر داده اید:

تم مدرن وردپرس از ده ها فایل مختلف تشکیل شده است. فایلهای PHP ، HTML ، JavaScript ، CSS ، تصاویر ، گاهی اوقات jQuery و موارد دیگر وجود دارد. خوب است ، اما مشکل وقتی بوجود می آید که شما چند چیز را اصلاح کردید ، و اکنون سخت است که همه تغییرات را ردیابی کنید.

این حتی اگر شما تغییراتی را تغییر ندهید ، حتی بدتر نیز می شود ، و اکنون باید قدم بردارید و کار را به دست بگیرید. در چنین حالتی ، ردیابی تغییرات بعدی غیرممکن است. اگر از یک CHILD THEME استفاده می کنید ، چنین مشکلی وجود ندارد. هر تغییر را می توانید در پوشه CHILD THEME پیدا کنید.

بازیابی آسان:

کار با کد منبع ممکن است در بعضی مواقع غیرقابل پیش بینی باشد. خراب کردن وبلاگ شما بسیار ساده تر از آنچه فکر می کنید است. البته ، در چنین حالتی به احتمال زیاد می توانید علت مشکلات را در بین آن چند خط آخر کد که ایجاد کرده اید ، پیدا کنید ، اما نه همیشه. بعضی اوقات تغییراتی که در جایی دیگر انجام شده است باعث اختلال در عملکردها و هک های دیگر می شود.

اگر خود را در چنین شرایطی یافتید ، از بین بردن همه اصلاحات می تواند بسیار زمان بر باشد. شما باید هر پرونده را مرور کرده و اجرای قدیمی آن را برگردانید.  اما اگر از یک CHILD THEME استفاده می کنید فقط کافی است از پرونده های ایجاد کننده مشکل خلاص شوید و وبلاگ شما دوباره برگشته است.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید