زبان برنامه نویسی C++ چیست

زبان برنامه نویسی C++ چیست

علی مرادی

C ++ یک زبان برنامه نویسی با هدف کلی است که در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسط Bjarne Stroustrup در آزمایشگاه های Bell اختراع شد. این شبیه به C است که در اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط دنیس ریچی اختراع شد ، اما زبانی ایمن تر از C است و شامل تکنیک های نوین برنامه نویسی مانند برنامه نویسی شی گرا است. C ++ در ابتدا C با Class نامیده می شد و به قدری با C سازگار است که احتمالاً بدون تغییر خط منبع ، بیش از ۹۹٪ برنامه های C را کامپایل می کند. این یک ویژگی طراحی عمدی توسط طراح بود. در اینجا نوضیح کوتاه و تاریخچه C ++ آورده شده است.

هدف C ++ تعریف دقیق مجموعه ای از کارهایی است که یک کامپیوتر می تواند برای انجام یک کار انجام دهد. بیشتر این عملیات شامل دستکاری اعداد و متن است ، اما هر کاری که کامپیوتر بتواند از لحاظ جسمی انجام دهد ، می تواند در C ++ برنامه ریزی شود. کامپیوتر ها اطلاعاتی ندارند – باید به آنها دقیقاً گفته شود که چه کاری انجام دهند و این توسط زبان برنامه نویسی که استفاده می کنید تعریف شده است. پس از برنامه ریزی ، آنها می توانند مراحل را هر چند بار که می خواهید با سرعت بسیار زیاد تکرار کنند. کامپیوتر های شخصی مدرن آنقدر سریع هستند که می توانند در یک یا دو ثانیه به یک میلیارد برسند.

C ++ چه کاری می تواند انجام دهد؟

کارهای برنامه نویسی معمولی شامل قرار دادن داده به پایگاه داده یا بیرون کشیدن آن ، نمایش گرافیک با سرعت بالا در یک بازی یا فیلم ، کنترل دستگاه های الکترونیکی متصل به کامپیوتر شخصی یا حتی پخش موسیقی و یا جلوه های صوتی است. حتی می توانید برای تولید موسیقی نرم افزاری بنویسید یا به آهنگسازی کمک کنید.

 

زبان برنامه نویسی C++ چیست

آیا C ++ بهترین زبان برنامه نویسی است؟

برخی از زبان های کامپیوتر برای یک هدف خاص نوشته شده اند. در ابتدا جاوا برای کنترل توسترها ، C برای برنامه نویسی سیستم های عامل ، پاسکال برای آموزش تکنیک های خوب برنامه نویسی ابداع شده است اما C ++ یک زبان عمومی است و به خوبی مستحق اسم مستعار “Knife Pocket Knife of Languages” است. بعضی از کارها می توانند در C ++ انجام شوند اما نه به راحتی ، به عنوان مثال طراحی صفحات GUI برای برنامه ها. زبانهای دیگر مانند ویژوال بیسیک ، دلفی و اخیراً C # دارای عناصر طراحی GUI در آنها هستند و بنابراین برای این نوع کارها مناسب تر هستند. همچنین ، برخی از زبانهای اسکریپت نویسی که قابلیت برنامه نویسی اضافی را در برنامه هایی مانند MS Word و حتی Photoshop فراهم می کنند ، تمایل دارند که در انواع Basic ، نه C ++ انجام شوند.

کدام کامپیوتر ها C ++ دارند؟

بهتر است سوال را اینگونه بپرسیم کدام کامپیوترها C ++ ندارند؟! پاسخ – تقریباً هیچ ، بسیار گسترده است. این یک زبان برنامه نویسی تقریبا جهانی است و در اکثر میکرو کامپیوتر ها از طریق کامپیوتر های بزرگ که میلیون ها دلار هزینه دارند می توان یافت. تقریباً در مورد هر نوع سیستم عامل کامپایلرهای C ++ وجود دارد.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: c++ برنامه نویسی

ارسال دیدگاه جدید