چه تفاوت هایی بین ۵GE و LTE وجود دارد؟

چه تفاوت هایی بین ۵GE و LTE وجود دارد؟

زهرا عزتی

۵GE و LTE دو اختصار است که برای افزایش سرعت اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. چندین سال است که ما درباره LTE صحبت می کنیم و آن را مورد استفاده قرار می دهیم؛ به تازگی ۵GE اختصار جدیدتری است که گاهی اوقات در متن شبکه نمایان می شود. در این مقاله قصد داریم این دو اختصار را با یکدیگر مقایسه کرده و از تفاوت هایی بین ۵GE و LTE با خبر شویم. با ما در شتابان هاست همراه باشید.

چه تفاوت هایی بین ۵GE و LTE وجود دارد؟

۵GE فرم پیشرفته LTE است که گاهی اوقات با نام LTE + یا LTE-A (برای Advanced) نامگذاری می شود. سریعتر و قابل اطمینان تر است. هنگامی که برای اولین بار معرفی شد ، مشخصات لازم برای سازگار بودن یک دستگاه با ۴G ، حداقل سرعت دانلود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه را لازم داشت. وقتی شرکت ها نتوانستند به آن حداقل برسند ، اصطلاحی برای توصیف سرعت “تقریبا ۴G” پیدا کردند. فناوری ای که در راه رسیدن به ۴G واقعی بود. که دلیل بر ایجاد ۴G Long Term Evolution (4G LTE) بود. اگرچه به نظر می رسد ۴G LTE به دلیل حروف اضافی بهتر و سریعتر از ۴G باشد ، اما در واقع شکل کمتری است. می توانید آن را به عنوان یک نسخه سبک از ۴G یا حتی شکل پیشرفته ۳G تصور کنید (که گاهی اوقات ۳٫۹G نامیده می شود). با پیشرفت LTE ، تلاش دیگری برای توصیف یک فناوری جدیدتر نیز انجام شد: (۴G LTE Advanced (4G LTE-A و ۴G LTE + نیز نامیده می شود).  ۴G LTE-A همچنین حداقل سرعت دانلود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه ، همان ۴G را دارد. بنابراین ، از نظر فنی ، ۴G LTE-A را می توان ۴G دانست.

نحوه استفاده از LTE برای توصیف تکامل به سمت ۴G ، AT&T از ۵G Evolution برای توصیف مسیر ۴G از ۵G استفاده می کند که آن را بنیاد و صفحه راه اندازی ۵G می نامند. همچنین می توانید آن را یک شبکه “pre-5G” بدانید. استراتژی موجود این است که به نظر می رسد شبکه آنها بهتر از شبکه ۴G ارائه شده توسط شرکت های دیگر است. فقط یک مشکل وجود دارد: این دو اصطلاح در واقع یکسان هستند. ۴G LTE-A = 5GE. وقتی AT&T 5GE را روی تلفن های خود قرار می دهد یا در مورد ۵G Evolution صحبت می کند ، آنها واقعاً به ۴G LTE-A اشاره می کنند. در حال حاضر جمع آوری همه اینها با توجه به موارد فوق بسیار ساده تر است: ۵GE و ۴G LTE-A یکسان و جدیدتر و سریعتر از ۴G LTE هستند.

 ۵GE 3 برابر سریعتر از LTE است

ما یاد گرفته ایم که ۵GE در واقع فقط یک مارک ۴G LTE-A است ؛ بنابراین تفاوت ۴G LTE + و ۴G LTE چیست؟

اکثر مردم بیشتر از همه به شبکه ارتقا یافته اهمیت می دهند: مانند تمام استانداردهای جدید بی سیم ، هر تکرار جدید حداقل سرعت و تأخیر جدید و حداکثر بارگیری و بارگذاری نظری را به روز می کند. حداقل از نظر تئوری ، ۴G LTE Advanced باید بتواند به سرعتی چندین برابر بیشتر از ۴G LTE (1000 مگابیت بر ثانیه در مقابل سرعت دانلود ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه) برسد. در حالی که تداخل ، آپلود cell tower load و موارد دیگر بر روی دانلود و آپلود در دنیای واقعی که در هر یک از شبکه ها دریافت می کنید تأثیر می گذارد ، طبق تعریف LTE + باید دانلود سریعتر و تأخیر کمتری نسبت به LTE داشته باشد. ۵GE پیشرفتهای دیگری فراتر از سرعت واقعی ۴G مانند اتصالات قابل اطمینان تر دارد. انتقال نرمتر هنگام حرکت بین برجهای سلول و ظرفیت بیشتر برای کاربران بیشتر ، به معنای کاهش اتصالات است.

ظرفیت با بهره وری طیفی اندازه گیری می شود. راندمان طیفی downlink LTE تا ۲٫۶۷ بیت بر ثانیه در هرتز است در حالی که ۵GE 3.7 بیت بر ثانیه در هرتز است. در مورد uplink ، LTE با نرخ ۰٫۰۸ بیت بر ثانیه در هرتز و ۵GE با ۰٫۱۲ بیت بر ثانیه در هرتز قرار دارد. هرچه بالاتر باشد بهتر است ، بنابراین ۵GE برنده واضحی است. آنتن های کارآمدتر و ایستگاه های پایه نیز بدان معنی است که شبکه های ۴G LTE-A می توانند پوشش بهتری نسبت به شبکه های قدیمی تر ارائه دهند.

سرعت ۴G 
حکم نهایی: LTE نمی تواند کاملاً با ۵GE مطابقت داشته باشد بدون شک  ۵GE (4G LTE +) نسخه بهبود یافته LTE است. ما این نکته را در پیشرفت و قابلیت اطمینان اتصال آن می بینیم. تأخیر کمتر و سرعت حداکثر سریعتر به این معنی است که دانلود و پخش جریانی شما بسیار سریعتر است.

برخلاف ۵G برای “ارتقا” از LTE به LTE + ، نیازی نیست که یک تلفن جدید تهیه کنید. تلفن شما به احتمال زیاد از هر دو پشتیبانی می کند ، بنابراین اتصال به شبکه سریعتر مانند استفاده عادی از تلفن آسان است. بسته به شرکت مخابراتی که دارید و محل استقرار خود ، می توانید از LTE یا LTE + اساساً در هر مکان و هر زمان استفاده کنید.

ما به شما تفاوت هایی بین ۵GE و LTE را بیان کرده ایم. ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید