نحوه فعالسازی GZIP در وردپرس

نحوه فعالسازی GZIP در وردپرس

زهرا عزتی

آیا می خواهید فشرده سازی GZIP را در وردپرس فعال کنید؟ فعالسازی GZIP در وردپرس چگونه است؟

در این مقاله ، ما به شما کاربران عزیز نشان خواهیم داد که چگونه GZIP را به راحتی در وردپرس فعال کنید. در ادامه در شتابان هاست همراه باشید.

فشرده سازی GZIP چیست؟

فشرده سازی GZIP فناوری است که فایل های داده را قبل از ارسال به مرورگرهای کاربران فشرده می کند. این باعث کاهش زمان دانلود فایل می شود که وب سایت شما را سریعتر و پر سرعت تر می کند. پس از رسیدن داده های فشرده ، تمام مرورگرهای مدرن به طور خودکار فایل های فشرده شده را از حالت فشرده خارج کرده و آنها را نمایش می دهند. GZIP نحوه عملکرد وب سایت شما را تغییر نمی دهد. این فقط باعث آپلود سریعتر وب سایت شما می شود. GZIP توسط همه مرورگرهای وب محبوب ، نرم افزار سرور و بهترین شرکت های هاست وردپرس پشتیبانی می شود.

GZIP چگونه کار می کند؟

Gzip از الگوریتم های فشرده سازی استفاده می کند که روی فایل های وب سایت مانند HTML ، CSS ، JavaScript و… کار می کنند. هنگامی که کاربر صفحه ای را از وب سایت شما درخواست می کند ، الگوریتم خروجی را به صورت فشرده به عقب می فرستد.

بسته به اندازه داده ، فشرده سازی می تواند اندازه فایل را تا ۷۰٪ کاهش دهد.

به همین دلیل است که اکثر ابزارهای تست سرعت وب سایت مانند Google Pagespeed Insights اکیدا فشرده سازی gzip را توصیه می کنند. اگر فشرده سازی gzip در وب سایت شما فعال نباشد ، این ابزارها نیز هشدار نشان می دهند.

نحوه فعالسازی GZIP در وردپرس

توجه: به صورت پیش فرض ، Gzip تصاویر یا فیلم ها را فشرده نمی کند. برای این منظور باید تصاویر را در وب سایت وردپرس خود برای وب بهینه کنید.

چرا باید GZIP را در وردپرس فعال کنید؟

دانلود داده خام بیشتر طول می کشد که بر سرعت آپلود صفحه شما تأثیر می گذارد. اگر چندین کاربر همزمان وارد شوند ، وب سایت وردپرس شما را بیشتر کند و کم سرعت می کند؛ استفاده از فشرده سازی GZIP به شما امکان می دهد داده ها را به طور موثر انتقال دهید ، زمان آپلود صفحه را افزایش دهید و از بار میزبانی وب خود بکاهید. این یک گام اساسی در بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما است.

حال ممکن است فکر کنید که GZIP پیچیده است؛ با این وجود افزونه های وردپرس زیادی وجود دارد که افزودن فشرده سازی GZIP به وب سایت وردپرس را بسیار آسان می کند. در برخی موارد ، حتی ممکن است GZIP را قبلاً توسط شرکت هاست وردپرس خود فعال کرده باشید.

Bluehost به طور رسمی پیشنهاد دهنده میزبانی وردپرس است که به طور خودکار فشرده سازی GZIP را در تمام سایت های جدید وردپرس امکان پذیر می کند.

برای آزمایش اینکه آیا GZIP در سایت شما فعال است ، به سادگی به این تستر GZIP بروید و URL سایت خود را وارد کنید. اگر GZIP در سایت شما کار می کند ، پیام “GZIP Is Enabled” را مشاهده خواهید کرد.

نحوه فعالسازی GZIP در وردپرس

اگر می خواهید فشرده سازی GZIP را خودتان اضافه کنید ، می توانید از هر یک از روش های زیر برای این کار استفاده کنید:

فعالسازی GZIP با WP Rocket (توصیه می شود)
فعالسازی GZIP با WP Super Cache
فعالسازی GZIP با W3 Total Cache

۱- فعال کردن GZIP با WPRocket

WP Rocket بهترین افزونه caching برای وردپرس است. استفاده از آن فوق العاده آسان است و تمام ویژگی های ضروری بهینه سازی سرعت را ، از جمله فشرده سازی GZIP ، روشن می کند.

ابتدا باید افزونه WP Rocket را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن ، کلید مجوز شما باید به طور خودکار برای شما فعال شود. با رفتن به تنظیمات »صفحه WP Rocket در مدیر وردپرس می توانید این مورد را بررسی کنید.

باید پیامی را ببینید که به شما اطلاع می دهد WP Rocket فعال و کار می کند.

 

 

نحوه فعالسازی GZIP در وردپرس

WP Rocket در صورت استفاده از سرور Apache به طور خودکار GZIP را برای شما امکان پذیر می کند. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس از Apache برای سرورهای خود استفاده می کنند. نیازی به انجام مراحل اضافی نیست.

۲- فعال کردن GZIP با WP Super Cache

WP Super Cache یک افزونه ذخیره رایگان وردپرس است. همچنین یک روش عالی برای فعال کردن فشرده سازی GZIP در سایت وردپرس شماست.

ابتدا باید افزونه WP Super Cache را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال شدن ، بهSettings » WP Super Cache page » Advanced در داشبورد وردپرس خود بروید. سپس ، به سادگی کادر «فشرده سازی صفحات» را علامت بزنید تا سریعتر در جعبه بازدید کنندگان نمایش داده شوند.

WP Rocket در صورت استفاده از سرور Apache به طور خودکار GZIP را برای شما امکان پذیر می کند. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس از Apache سرورهای خود استفاده می کنند. نیازی به انجام مراحل اضافی نیست.

۳- فعال کردن GZIP با W3 Total Cache

W3 Total Cache یکی دیگر از افزونه های بزرگ ذخیره وردپرس است. برای WP Rocket کاملاً مبتدی نیست ، اما یک نسخه رایگان دارد. در صورت افزایش هزینه های ایجاد سایت وردپرس ، این گزینه خوب است.

ابتدا باید پلاگین W3 Total Cache را نصب و فعال کنید. پس از فعالسازی GZIP ،GZIP به طور خودکار در وب سایت شما فعال می شود. می توانید با رفتن به صفحه عملکرد »تنظیمات عمومی در داشبورد وردپرس ، این مورد را بررسی یا تغییر دهید. به پایین این صفحه بروید و به مرورگر حافظه پنهان بروید و مطمئن شوید که یک چک در جعبه فعال وجود دارد:

فراموش نکنید که اگر تغییری ایجاد کردید ، روی دکمه “Save all changes” کلیک کنید.

بررسی اینکه GZIP در وب سایت شما فعال است:

پس از فعالسازی GZIP ، ممکن است متوجه شوید که صفحات وب سایت شما کمی سریعتر دانلود می شوند. با این حال ، اگر می خواهید GZIP در حال اجرا باشد را بررسی کنید ، می توانید به سادگی از یک ابزار جستجوگر GZIP استفاده کنید.

نحوه فعالسازی GZIP در وردپرس

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید