انتقال مالکیت محدود دیتابیس در WHM

انتقال مالکیت محدود دیتابیس در WHM

مرتضی حبیبی

شاید بعضی از شما همراهان عزیز می خواهید مالکیت دیتابیس خود را به اکانت دیگری و به صورت محدود انتقال دهید ولی نمی دانید این کار را چگونه انجام دهید. ما را همراهی کنید تا به شما آموزش دهیم این کار را در پنل WHM چگونه انجام دهید.

انتقال مالکیت محدود دیتابیس در WHM:

در cPanel & WHM، ویژگی ای وجود دارد که به عنوان ابزار Database Map در دسترس است و این امتیاز را به شما می دهد که مالکیت بانک های داده و کاربران پایگاه داده را به اکانت cPanel خاص اختصاص دهید. کاربر cPanel که صاحب یک پایگاه داده است می تواند از طریق رابط cPanel به دیتابیس دسترسی داشته باشد و آن را مدیریت کند. این مالکیت در نقشه‌ی داخلی بانک های اطلاعاتی به کاربران حفظ شده و مدیریت پایگاه داده را از رابط cPanel به صاحب دیتابیس اعطا خواهد کرد.

برای انتقال مالکیت دیتابیس مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد پنل WHM خود شوید.

سپس از قسمت SQL Services روی گزینه Database Map Tool کلیک کنید تا این ابزار برای شما اجرا شود.

 

انتقال و انتخاب مالکیت دیتابیس در WHM

 

در اینجا شما باید نام دامنه یا نام کاربری کاربر cPanel را انتخاب کنید. همچنین می توانید از گزینه “جستجو توسط” برای جستجوی لیست دامنه ها یا کاربران استفاده کنید. سپس بر روی دکمه “Select” کلیک کنید.

 

انتقال و انتخاب مالکیت دیتابیس در WHM

 

در این صفحه می توانید یک لیست جدا با استفاده از کاما کاربران پایگاه داده را در جعبه متن “Database users” که می خواهید کاربر cPanel در اختیار داشته باشد، وارد کنید.

 

انتقال و انتخاب مالکیت دیتابیس در WHM

 

در جعبه متن نام های پایگاه داده، باید لیستی از داده های (با استفاده از کاما جدا کنید) مورد نظر خود را برای کاربر cPanel وارد کنید.

 

 

برای به روزرسانی بر روی دکمه “Submit” کلیک کنید.

 

 

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: MySQL مالکیت محدود

ارسال دیدگاه جدید