جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ها در لینوکس

جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ها در لینوکس

مرتضی حبیبی

اگر با دستور RM در لینوکس آشنا باشید می‌ دانید که این دستور برای حدف فایل‌ ها و دایرکتوری‌ها استفاده می‌شود؛ چنانچه این دستور را به صورت اشتباه و با پارامترهای خطرناک استفاده کنید می‌تواند همه فایل‌ها حتی فایل‌های سیستم‌ عامل را حذف کند. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست نحوه جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ها در لینوکس را به شما آموزش می دهیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا بطور مفصل به این موضوع بپردازیم.

برای جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ ها در لینوکس کافیست این مقاله را بطور کامل و با دقت مطالعه کنید و مراحل گفته شده در آن را انجام دهید تا از حذف نا خواسته فایل های خود در لینوکس جلوگیری کنید.

برای جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ها در لینوکس نکات زیر را مطالعه نمایید:

نحوه استفاده نادرست از دستور RM به شکل زیر است:

rm -rf /

دستور بالا تمام فایل‌ها و دایرکتوری‌های موجود در مسیر / را پاک می‌کند.

 

جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ها در لینوکس

جلوگیری از حذف ناخواسته فایل‌ها و دایرکتوری ها:

راه های متفاوتی برای جلوگیری از دستور بالا وجود دارد اما بهترین و ساده ترین راه ساخت یک فایل با نام ‎-i در دایرکتوری‌های حساس سیستم است.

دستور RM این فایل را به عنوان یک پارامتر شناسایی می کند، و برای حذف فایل‌ها هنگام اجرای دستور RM اخطاری نمایش داده و منتظر تایید شما می‌ماند.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان و همراهان همیشگی شتابان هاست مفید بوده باشد و توانسته باشید بهره لازم از آن را برده باشید. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن نظر یا سوالی آن را در بخش نظرات در انتهای همین پست مطرح کنید تا ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهیم.

باعث افتخار و خوشحالی ماست که توانستیم به گوشه کوچکی از سوالات بی کران شما پاسخ دهیم.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: SSh

ارسال دیدگاه جدید