پنج توزیع لینوکس شبیه ویندوز

پنج توزیع لینوکس شبیه ویندوز

علیرضا قهرمانی

در این مقاله به معرفی توزیع های از لینوکس می پردازیم که بسیار شبیه ویندوز هستند و کاربران ویندوز به راحتی می توانند با آن ها کار کنند. با ما همراه ما باشید. در این آموزش قصد داریم به معرفی ۵ توزیع لینوکس شبیه ویندوز بپردازیم ویندوز سیستم عاملی است که توسط مایکروسافت در سال اوایل دهه ۸۰ میلادی عرضه شده است. یکی از دلایل محبوبیت این سیستم عامل، سادگی و رابط کاربری جذاب آن است. ما در این مقاله به شما پنج توزیع لینوکس شبیه ویندوز را معرفی می کنیم.

سیستم عامل ویندوز به گونه ای طراحی شده که برای مبتدیان و تازه کار ها بسیار مناسب است. به همین دلیل است که مبتدیان به جای استفاده از MAC و LINUX همیشه در ابتدا به سمت ویندوز می روند.

Zorin OS

 

win-linux

 

اگر از دوست داران سیستم عامل ویندوز ۷ هستید ، بدون شک Zorin OS می تواند برای شما جذاب باشید. ظاهر این سیستم عامل شبیه به ویندوز ۷ است و یاد و خاطر این نسخه محبوب از ویندوز را برای شما زنده می کند. این نسخه از لینوکس با هسته اوبنتو توسعه پیدا کرده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

Chalet OS

 

linux-win

 

توزیع های مختلفی از سیستم عامل لینوکس وجود دارد که به دنبال شبیه سازی ویندوز برای کاربران خود هستند. اما ChaletOS سرآمد تمامی این نسخه ها است. طاهر این سیستم عامل آنقدر شبیه ویندوز ۷ است که براحتی می تواند شما را گمراه کند که در حال حاضر از چه سیستم عاملی استفاده میکنید. ویندوز یا لینوکس!

Linux Mint

 

linux-win

 

یکی از ۵ توزیع لینوکس شبیه ویندوز است و بر پایه دبیان و اوبونتو است. ابتدا در سال ۲۰۰۶ نسخه یک این سیستم عامل با نام رمز آدا بر پایه کوبونتو توسعه پیدا کرد اما در نسخه دوم که نام رمز آن باربارا بود، توسعه دهندگان به سمت اوبونتو رفتند و Linux Mint را بر پایه اوبونتو توسعه دادند.

Solus OS

 

linux-win

 

Solus OS یک توزیع است لینوکس است که بر پایه دبیان توسعه پیدا کرده است. این سیستم عامل در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار رونمایی شد و برای مبتدیان و دوست داران ویندوز یک انتخاب مناسب به شمار می رفت. این سیستم عامل دارای یک مرکز مدیریت نرم افزار است که بسیار شبیه به کنترل پنل ویندوز است. در این سیستم عامل بصورت پیش فرض برنامه های نظیر موزیلا فایرفاکس نصب شده است. ظاهر این سیستم عامل در اخرین نسخه به علت طراحی تخت و رابط کاربری زیبا و بصری با ویندوز ۱۰ شباهت های بسیاری دارد.

Deepin Linux

 

 

یکی دیگر از ۵ توزیع لینوکس شبیه ویندوز است و بدون شک یکی از جذاب ترین توزیع های لینوکس، توزیع Deepin است. این توزیع که توسط برنامه نویسان شهر ووهان چین توسعه پیدا کرده است ، اولین نسخه آن برپایه Morphix Design Studio و با نام Hiwix در سال ۲۰۰۴ منتشر شد اما رفته رفته دستخوش تغییراتی شد.

امیدواریم از مقاله پنج توزیع لینوکس شبیه ویندوز بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Linux Windows آموزش لینوکس

ارسال دیدگاه جدید