نصب و راه اندازی FTP در IIS ویندوز سرور

نصب و راه اندازی FTP در IIS ویندوز سرور

مرتضی حبیبی

شاید برخی از شما می خواهید که در IIS ویندوز سرور یک اکانت FTP ایجاد کنید اما مراحل انجام آن را نمی دانید. ما به شما همراهان عزیز شتابان هاست نحوه ایجاد اکانت FTP در IIS ویندوز سرور را آموزش می دهیم. ما را همراهی کنید.

برای ایجاد اکانت FTP در IIS ویندوز سرور مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد ویندوز سرور خود شوید.( از طریق نرم افزار Remote Desktop)

سپس وارد قسمت Server Manager شوید و از بخش manage گزینه Add Roles and Features را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده در قسمت Before you begin روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله Select installation type را روی Role-based or feature-based installation قرار دهید و دکمه Next را انتخاب کنید.

در پنجره Select destination server گزینه Select a server from the server pool را انتخاب و از قسمت پایین سرور مورد نظر را انتخاب کنید.

در قسمت Select server roles ابتدا Web Server IIS سپس FTP Server و در آخر FTP Service را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید تا به مرحله نصب بروید.

تنظیم و راه اندازی سرویس FTP:

برای راه اندازی سرویس FTP باید یک نام کاربری ایجاد کنید پس از قسمت Tools به بخش Computer Management بروید.

در کادر سمت چپ از قسمت Local Users and Groups روی Users کلیک راست کرده و گزینه New Users را انتخاب کنید.

در این صفحه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد و تیک گزینه Password never expire را فعال کنید و روی گزینه Create کلیک کنید تا یوزر جدید ساخته شود.

بعد از ایجاد یوزر روی آن Double کلیک کنید و از سربرگ Member of را انتخاب کنید و گروه User را انتخاب کنید و گزینه Remove را انتخاب کنید.

به سربرگ Remote Control مراجعه کنید و تیک گزینه Enable remote control را بردارید و روی گزینه OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره کنید.

سپس وارد بخش Internet Information Service شوید در صفحه لود شده از زیر شاخه نام سرور خود برروی گزینه sites کلیک راست کرده و برروی گزینه Add FTP Site کلیک نمایید.

در پنجره باز شده نام FTP را انتخاب کنید. و در کادر Physical path مسیر مورد نظر را انتخاب کنید. در پنجره باز شده IP Address را وارد کنید و تیک گزینه No SSL را زده و گزینه Next را انتخاب کنید.

در این پنجره تیک گزینه Basic را فعال کنید و سپس Specified users را انتخاب کنید و در کادر پایین نام کاربری را وارد کنید و تیک Read و Write را وارد کنید و در آخر دکمه Finish را انتخاب کنید.

فعالسازی Passive FTP:

برای فعالسازی از قسمت FTP وارد بخش FTP Firewall Support شوید و در قسمت Data Channel Port Range رنج پورت مورد نظر را که قصد دارید در Passive Mode اختصاص دهید وارد کنید. در قسمت External IP Address of Firewall  آی پی خارجی یا Public سرور خود را وارد نمایید و بر روی Apply کلیک کنید.

بعد از انجام مراحل بالا رنج پورت اختصاص داده شده به Passive mode را در فایروال سرور باز کنید. به همین راحتی می توانید FTP در IIS خود فعال کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده باشید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: FTP iis

ارسال دیدگاه جدید